Наукова робота

ЗВІТ ПРО НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКУ РОБОТУ

КАФЕДРИ ЖУРНАЛІСТИКИ, РЕКЛАМИ ТА РR-ТЕХНОЛОГІЙ

(за 2023 рік)

  1. Назва теми: «Сталий розвиток вітчизняної журналістської освіти в європейському вимірі».
  2. Керівник теми: Бондаренко Т. Г., завідувач кафедри журналістики, реклами та PR-технологій, кандидат філологічних наук, доцент.
  3. Виконавці теми (науковий ступінь, учене звання, посада, назва ЗВО): Калініченко Б. М., доктор політичних наук, доцент, Федоренко О. Д., кандидат філологічних наук, доцент, Цапок О. М., кандидат філологічних наук, доцент, Надточій О. Л., кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Ковтун Н. О., кандидат філологічних наук, доцент, Погрібна О. О., кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач Солодка Л. І., старший викладач Коваль С. В., викладач Нестеренко О. А.
  4. Терміни виконання: IV квартал 2022 – IV квартал 2025 рр.
  5. Одержані наукові результати. Перелік опублікованих праць за темою у звітному році (за наявності зазначити покликання на статті).

Конференції

21 лютого 2023 року старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-конференції «Email-маркетинг 2023» від «SendPulse».

5 травня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у конференції  Bohdan Khmelnytsky National University of Cherkasy and University of Greenwich Joint Research Conference.

17–18 травня 2023 року викладачі кафедри Бондаренко Т. Г., Ковтун Н. О., Коваль С. В., Нестеренко О. А., Федоренко О. Д., Надточій О. Л., Цапок О. М., Погрібна О. О. взяли участь у Всеукраїнській  науково-практичній конференції «Мова і війна». Дискусійна платформа «Мова Перемоги та мова війни: як медіа транслюють нові сенси». Тема доповіді: «Бренд-комунікації медіа під час війни».

25–26 травня 2023 року – доцентка Бондаренко Т. Г. та старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у IV Міжнародній науковій конференції «Українські медіа в європейському інформаційно-комунікаційному просторі: історія, стан, перспективи» (м. Ужгород). Тема доповіді: «Caption video» як один із форматів презентування воєнної тематики в соціальних мережах».

22 вересня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у конференції «Штучний інтелект та дезінформація: викриття цифрової пропаганди» (Інститут інноваційного врядування, Посольство Великої Британії в Україні).

26 вересня 2023 року старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-конференції  «EdTech Trends 2023» від «SendPulse».

31 жовтня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-конференції «Сучасний директ маркетинг» від «SendPulse».

Семінари, вебінари

14 грудня 2022 року старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-семінарі «Розповісти про біль: як працювати з людьми, що пережили травматичні події». Спікерка – Євгенія Подобна, журналістка, воєнна кореспондентка та документалістка, лауреатка Шевченківської премії у номінації публіцистики та журналістики за 2020 рік. Організатор: Український інститут медіа та комунікації UMCI за підтримки Deutsche Welle Akademie.

15 лютого 2023 року викладачі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. і Погрібна О. О узяла участь у круглому столі “Міжнародний досвід для журналістської освіти та науки в Україні: виклики та перспективиу межах проєкту Journalism Teachers’ Academy, що реалізовує ГО «Український інститут медіа та комунікації» у співпраці з Deutsche Welle Akademie за фінансової підтримки Федерального міністерства та розвитку Німеччини (BMZ).

21 лютого 2023 року старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у вебінарі «Дані як базис роботи журналіста», який проводили Асоціація відкритих даних у партнерстві з «YouControl».

22 лютого 2023 року старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-семінарі «Конспірологія для журналістів: як деконструювати теорії змов та пояснити їх аудиторії». Спікер – Максим Яковлєв — кандидат політичних наук, директор Школи політичної аналітики та завідувач кафедри міжнародних відносин НаУКМА. Організатор: Український інститут медіа та комунікації UMCI  за підтримки Deutsche Welle Akademie.

23 лютого 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у презентації та експертному обговоренні дослідження «Як функціонують та завойовують аудиторію телеграм-канали-мільйонники», що реалізовує ГО «Український інститут медіа та комунікації» у співпраці з Deutsche Welle Akademie за фінансової підтримки Федерального міністерства та розвитку Німеччини (BMZ).

23–24 березня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у форумі «Штучний інтелект 2.0: регулювання та робота під час війни». Організатори: Центр демократії та верховенства права у співпраці з Лабораторією цифрової безпеки.

30 березня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у тренінгу/презентації онлайн-курсу з кібербезпеки для ГО в межах програми «Стійкість», що впроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.  

18 квітня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у презентації результатів щорічного кількісного дослідження «Індекс медіаграмотності української аудиторії» від ГО «Детектор медіа» та Інституту соціології НАН України.

17 травня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у вебсемінарі навчальної програми «Історичний парадокс» (Академія української преси та Фонд Фрідріха Науманна за Свободу). 

25 травня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-дискусії з британським журналістом Тімом Себастіаном. (Академія української преси та Фонд Фрідріха Науманна за Свободу). 

29 травня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у тренінгу «Конструктивна журналістика: як створювати журналістські матеріали, які допомагають людям». Спікер: Віктор Пічугін, директор з розвитку та журналіст медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харковa, сертифікований тренер Deutsche Welle Akademie. 

6 червня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-семінарі «OSINT в журналістиці: як використовувати відкриті джерела під час роботи». Спікери: Артем Старосєк — CEO OSINT-агенції Molfar,  Павло Фіялковський — аналітик Molfar. (ГО «Український інститут медіа та комунікації» за підтримки Deutsche Welle Akademie).

10 липня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у презентації звіту «Ukraine media: defiance and truth-telling»by the Ethical Journalism Network (EJN). 

24 липня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у воркшопі для журналістів «Як писати про кібербезпеку та дбати про власну кібергігієну». Організатор: ГО «Інтерньюз-Україна».

21 вересня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-семінарі «Медіа-ринок України: реальність, виклики та тренди». Спікер: Микола Типусяк директор з маркетингу телеканалу «Еспресо». (ГО «Український інститут медіа та комунікації» за підтримки Deutsche Welle Akademiе).

21 вересня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у практичному онлайн-обговоренні «Журналістська освіта в Україні: виклики навчання стандартів та етики майбутніх медійників» від Комісії з журналістської етики.

22 вересня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у кластерному вебінарі «Забезпечення якості освітніх програм в контексті євроінтеграції: екологізація, визнання, цифровізація, інклюзія» (Національний Еразмус+ офіс в Україні).

3–5 жовтня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у вебсемінарі «Інтерактивні форми та методи у процесі викладання журналістських дисциплін» (Академія української преси та Фонд Фрідріха Науманна за Свободу). 

12 жовтня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь у вебінарі «Майбутнє YouTube і соціальних мереж в епоху AI». Спікер: Вʼячеслав Юренко, Founder 4Limes, Global Remote Staff.

19 жовтня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. узяла участь в онлайн-семінарі «Робота редакції hromadske як онлайн-медіа. Правила подачі контенту для різних платформ». Спікерка: Христина Коціра головна редакторка hromadske. (ГО «Український інститут медіа та комунікації» за підтримки Deutsche WelleAkademie).

19 жовтня 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Бондаренко Т. Г. узяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції до 30-річчя Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» «Інноваційні дослідження та перспективи розвитку науки і техніки у ХХІ столітті».

9 – 20 жовтня 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Бондаренко Т. Г. узяла участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Рідне слово в етнокультурному вимірі» у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.

20 жовтня – 3 листопада 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Бондаренко Т. Г. узяла участь у науково-методичному семінарі «Українська мовно-літературна освіта: проблеми та перспективи».

26 жовтня 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Погрібна О. О. брала участь в онлайн-семінарі «Інтерв’ю з військовими: як не зашкодити собі, співрозмовнику та Україні», який проводила Академія викладачів журналістики.

9 листопада 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Погрібна О. О. та старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. візьмуть участь в онлайн-семінарі про умови вступу та переваги членства в ECREA, який проводили Український інститут медіа та комунікації спільно з асоціацією ECREA.

29 листопада 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Погрібна О. О. візьме участь в ХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Наукова школа Романа Іванченка» (Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського).

30 листопада 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Федоренко О. Д. взяла участь у Всеукраїнській  конференції з міжнародною участю «Проблеми слов’янської філології».

Проходження курсів

6–8 березня 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Погрібна О. О. брала участь в онлайн-інтенсиві «Як просувати книгу», який провела школа творчого та професійного письма «Litosvita».

Березень 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. закінчила курс «General English A1-C1» by Cormack Consultancy Group й отримала відповідний сертифікат

12–27 червня 2023 року – доцентка Бондаренко Т. Г. та старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. пройшла навчання у Вечірній школі «Як протистояти когнітивним впливам» в Українському інституті медіа та комунікації й отримала відповідний сертифікат.

17–18 травня 2023 року – доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Ковтун Н. О. взяла участь у дводенному онлайн-тренінгові «Дім фейків: брехня за розкладом (хронологія російських інформаційних вкидів).

Травень – червень 2023 – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. завершила навчальний курс «Дата-журналістика для викладачів та журналістів початківців» у межах проєкту «Підвищення якості підготовки молодих журналістів в Україні», який реалізовує Асоціація з міжнародних питань разом із Texty.org.ua.

29 липня 2023 року – старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. завершила навчальний курс «Overview of Data Visualization» – an online non-credit project authorized by Coursera Project Network and offered through Coursera. 

Серпень 2023 року старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Коваль С. В. пройшла курс «SMM: фундамент» від «Prometheus» та отримала відповідний сертифікат.

  • Зустрічі.

9 лютого 2023 року – кафедральний науково-практичний семінар – обговорення нового Закону України «Про медіа». https://journalist.ck.ua/11215-a-href-vykladachi-zhurnalistyky-chnu-obhovoryly-novyi-zakon-pro-media-a.devh

20 лютого 2023 року – мотиваційна зустріч студентів-медійників ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Спікерка: менторка-комунікаційниця Всеукраїнського проєкту «СпівДія заради Дітей»  Галина Діденко. https://journalist.ck.ua/11286-lift-do-uspikhu-ne-pratsiuie-vykorystovuite-skhodynky-halyna-didenko.devh.

10 березня 2023 року – зустріч студентів-медійників  ЧНУ ім. Б. Хмельницького з американським журналістом Деніелом Джеймсом Смітом.https://journalist.ck.ua/11301-studenty-mediinyky-vidvidaly-zustrich-iz-denielom-dzheimsom-smitom.devh.

13 березня 2023 року – тренінг для студентів-медійників ЧНУ ім. Б. Хмельницького від співробітників й курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України.https://journalist.ck.ua/11317-liazhte-ta-dykhaite-iakomoha-blyzhche-do-pidlohy-studentiv-mediinykiv-navchaly-bezpechnoi-povedinky.devh.

19 квітень 2023 року – творча зустріч студентів-медійників ЧНУ ім. Б. Хмельницького із засновницею «Черкаської майстерні друку» Юлією Чабаненко.https://journalist.ck.ua/11342-knyha-tse-mozhlyvist-samorealizuvatysia-iuliia-chabanenko.devh.

25 квітня 2023 року – онлайн-зустріч зі студентами-медійниками ЧНУ ім. Б. Хмельницького «Як заробити чверть мільйона гривень в Instagram». Спікери: випускниця-піарниця Тетяна Завгородня й таргетолог Владислав Коваленко.https://journalist.ck.ua/11358-studenty-mediinyky-diznalys-iak-zarobyty-chvert-miliona.devh.

3 травня 2023 року – онлайн-зустріч зі студентами-медійниками ЧНУ ім. Б. Хмельницького «Початок кар’єри молодих журналістів у незалежних медіа». Спікерки: проєктна менеджерка «Media Development Foundation» Марина Клімчук і головна редакторка видання «Медіамейкер» Дар’я Трапезнікова https://journalist.ck.ua/11420-iak-pochaty-kar-ieru-zhurnalista-diznavalysia-studenty-mediinyky.devh.

19 травня 2023 року – виставка наукових досягнень у межах проведення «Тижня науки в ЧНУ».

19 травня 2023 року – зустріч зі студентами-медійниками ЧНУ ім. Б. Хмельницького «Як працювати з базами даних під час журналістського розслідування». Спікер: співзасновник Черкаської інформаційної агенції «18000» Сергій Макаренко.https://journalist.ck.ua/11402-iak-provodyty-zhurnalistski-rozsliduvannia-diznavalysia-studenty-mediinyky.devh