«Книга – це можливість самореалізуватися», – Юлія Чабаненко

20 Квітня, 2023

Студенти-медійники навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій  долучилися до творчої зустрічі «Книговидання в умовах воєнного стану». 

Захід відбувся в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка 19 квітня напередодні Всесвітнього дня книги й авторського права. Співорганізатором стала кафедра журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

Запрошеною гостею була засновниця «Черкаської майстерні друку» Юлія Чабаненко. Із 1999 року вона працює у видавничому бізнесі, а з 2004 року офіційно зареєстрована як видавчиня. На початку зустрічі спікерка розповіла про розвиток її видавництва та людей, які сприяли цьому. Переломним моментом для «Черкаської майстерні друку» стало повномасштабне вторгнення рф.

«У нас була невелика перерва в роботі, а згодом ми вирішили її відновити. Я була ініціатором того, щоб колеги перестали дивитися новини на робочому місці, а натомість запропонувала слухати класичну музику. Моя ідея спрацювала, і робота нашого видавництва стабілізувалася», – зазначила видавчиня Юлія Чабаненко.

Присутні мали змогу поспілкуватися зі спікеркою, поставити запитання та обмінятися враженнями.   Видавчиня поділилася історією про те, як неодноразово вигравала грантові проєкти, та зазначила, що за 2022 рік побачили світ 32 книги.

У зв’язку з війною у видавництві з’явилися нові формати. Зокрема, спільно з авторкою Ксенією Цимбал вдалося видати психологічно-розвантажувальний щоденник «Все буде добре». Основне його завдання – психологічна реабілітація військовослужбовців. У ньому є багато вправ для дихання та розвитку нейрографіки. Юлія Чабаненко наголосила на тому, що зараз в Україні немає єдиної документованої процедури щодо психологічного відновлення захисників, тому цей щоденник є додатковим інструментом.

Крім того, спікерка поділилася власними вподобаннями щодо літератури й зазначила, що сама любить читати книги різних жанрів, головне, щоб вони були написані українською мовою.

Її розповідь про роботу видавців була змістовною і корисною для кожного, особливо для присутніх студентів, які навчаються за цією спеціальністю.

«Юлія Анатоліївна дуже розумна жінка, яка для мене є прикладом. Було цікаво почути історію її професійного росту. Багато цінних порад я запам’ятаю з цієї зустрічі й обов’язково буду їх використовувати у своїй професійній діяльності», – поділилася враженнями студентка 3-ВБ курсу Оксана Ковтюх.

Кореспондент: студентка 2-PR курсу Юлія Шиш
Фото: студентка 2-ВБ курсу Марія Слинько

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

5 Березня, 2019
Journalism professors work on an implementation of the project «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» (DESTIN)

Currently, the staff of the Department of Journalism, Advertising and PR-Technology is working on the project «Journalism Education for Democracy…

21 Грудня, 2015
Журналістський експеримент, або Черкаси грошам не вірять

  Блогосфера  – це складова засобів масової інформації, що може бути представлена як у текстовому, так і у відеоформаті. Хоча…

22 Червня, 2023
Все про сучасну фотографію: студенти-медійники провели фотовиставку

Виставка фоторобіт “Все про сучасну фотографію” пройшла у кав’ярні “the Room” 19 червня. Автори світлин – студент 2-Ж курсу Едуард…

27 Грудня, 2019
Анна Ярошенко: Найкращий час для змін у житті – це зараз

Анна Ярошенко, студентка 1-Ж курсу. 2019 рік уважає переломним у своєму житті. Про вибір фаху не шкодує, наступний рік хоче…