Як проводити журналістські розслідування, дізнавалися студенти-медійники

19 Травня, 2023

Співзасновник Черкаської інформаційної агенції “18000” Сергій Макаренко провів тренінг “Як працювати з базами даних під час журналістського розслідування” для студентів кафедри журналістики, реклами та PR-технологій.

Захід організувала завідувачка кафедри Тетяна Бондаренко.

“Якщо у вас є інтерес до розслідувань, вам не треба йти кудись у суд, писати звернення. Ви, всього-на-всього, маєте знати десять джерел, із яких ви можете взяти більшість потрібної вам інформації”, – поділився Сергій Макаренко.

Журналіст показав студентам основні сайти, де можна перевірити інформацію про публічних осіб. Серед них виокремив сайт 007.org.ua, доступ до якого є вільним. Тут можна перевірити використання бюджетних коштів офіційних організацій.

Під час зустрічі з викладачами та студентами Сергій розповів про власне навчання в інституті на спеціальності “Українська мова та література”, початок кар’єри в журналістиці, особливості роботи в медіа та співпрацю з різними редакціями Черкас. Він неодноразово згадував випускників кафедри журналістики, реклами та PR-технологій, з якими співпрацює.

“Я обов’язково запам’ятаю поради, які нам дав Сергій Макаренко. Це не просто якісь правила зі старого підручника, а реальний досвід успішного журналіста. Сподіваюся, в майбутньому я зможу проявити себе так само яскраво, як це зробив Сергій”, – поділилася враженнями студентка 1-PR курсу Марія Калина.

Завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко зазначила, що зараз студенти вивчають курс “Журналістське розслідування”, а це один із найскладніших жанрів.

“Коли в нас постає питання вивчити досвід інвестигейторів, то ми розуміємо, що на Черкащині цих людей дуже мало», – підкреслила важливість тренінгу Тетяна Григорівна.

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

11 Листопада, 2019
Студенти-медійники побували на патріотичному заході

  «Форум медіапатріотів: 5 років національної свідомості» відбувся в Зеленій Бучі 25-27 жовтня. Третьокурсник-піарник Артем Новіков та майбутні журналістки 3-4 курсів…

12 Травня, 2023
Майбутні піарники Черкаського національного презентували книгу-комікс «Всесвіт Дюскотс»

Студенти-медійники 4-PR курсу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провели пресконференцію, під час якої презентували книгу-комікс «Всесвіт Дюскотс». Захід організовано…

4 Жовтня, 2022
Війна – (не) жіноча справа

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження* Сьогодні питання інтеграції жінок…

28 Липня, 2020
Студенти-піарники вітають із професійним святом!

Shine bright like a diamond…   Можливо, Rihanna співала й не про PR, але дуже влучно окреслила суть. PR –…