Молодь вважає, що гендерні стереотипи існують та відчуває їх

1 Жовтня, 2022

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження*

Гендерні стереотипи тісно вплетені в наше життя. Вони стали настільки близькими та звичними, що більшість навіть не помічає їх, не може навіть ідентифікувати. У цьому й проявляється їхня підступність.

Отже, щоб боротися з проблемою, її потрібно насамперед емпірично вивчити та чітко  окреслити. Для цього на базі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ ім. Богдана Хмельницького в межах реалізації авторського проекту «Гендерні стереотипи очима студентства» магістранткою ОП «Медіакомунікації» Наталією Черкашенко у вересні 2022  було проведено опитування студентів різних університетів щодо їхнього  ставлення молоді до поширення в нашому суспільстві гендерних стереотипів.

 У дистанційному анкетуванні взяли участь 382 студенти трьох українських університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, ЧНУ ім. Ю. Федьковича та КНТЕУ  різних напрямків підготовки. За даними офіційних інтернет-сторінок загальна кількість студентів цих ЗВО складає 58 600 осіб, яких ми вважатимемо генеральною сукупністю.   Вибірка (випадковий відбір) у 382 опитаних дала похибку у 5%  при ймовірності 95%. Для збереження гендерного балансу в анкетуванні взяло участь 42% чоловіків та  58% жінок. Серед респондентів були переважно представниці жіночої статі, що  одночасно свідчить про їхню більшу активність у соціальних мережах та зацікавленість тематикою дослідження.

Результати  проведеного опитування свідчать, що в Україні існує проблема гендерної нерівності  й більшість молодих людей відчуває прояви гендерних стереотипів стосовно себе. Так, 62% опитаних (237 осіб) вважають, що в Україні існують утиски прав представників однієї зі статей, натомість 22% (84 осіб) не поділяють таку думку, а 16% (61 осіб) ще не визначилися з відповіддю. Не всі респонденти, які вважають, що в українському суспільстві існують гендерні стереотипи, мають досвід їхнього впливу. Більш ніж половина опитаних (59%, із яких 73% складають жінки та 27% чоловіків) особисто стикалася з проявами гендерних стереотипів стосовно себе. Не відчували прояви гендерних стереотипів на собі 35% опитаних, із  яких 75% складають чоловіки та 15%, відповідно,  жінки.

На основі отриманих даних можна зробити висновок, що вказана проблема дійсно існує в українському суспільстві та є масштабною.  Показники є достатньо високими і свідчать про присутність вказаної  проблеми серед молоді та про необхідність активізації роботи з протидії гендерним стереотипам. Окрім того, виявилося, що жінки частіше ніж чоловіки страждають від прояву гендерних стереотипів щодо себе, водночас   відчутна частина чоловіків також потерпає від вказаної проблеми.

*Р.S. Опитування  «Гендерні стереотипи очима студентства» було проведено соціологинею Наталією Черкашенко, магістранткою ОП «Медіакомунікації» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, у вересні 2022 року. В анкетуванні взяли участь 382 студенти трьох українських університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, ЧНУ ім. Ю. Федьковича та КНТЕУ різних напрямів підготовки. За даними офіційних інтернет-сторінок загальна кількість студентів цих ЗВО складає 58 600 осіб, яких ми вважатимемо в дослідженні  генеральною сукупністю.  Вибірка (випадкова) у 382 опитаних дала похибку у 5%  при ймовірності 95%.

Позначки:



Коментарі:

2 відповіді до “Молодь вважає, що гендерні стереотипи існують та відчуває їх”

  1. Анастасія :

    Дякую за інформацію, тепер буду глибше задумуватися над тим, чи моє рішення продиктоване моєю свідомястю, чи це просто вплив стереотипів!

  2. Марина С. :

    Цікава тема для дослідження. Про це варто говорити в сучасному суспільстві, особливо якщо значна частина людей уважає стереотипи недоречними та такими, які негативно впливають на життєдіяльність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

15 Січня, 2020
Талант є в кожному

Дитяче захоплення Тетяни Завгородньої   Журналістка в творчому  процесі   Автор: Тетяна Мироненко, 2-М

16 Березня, 2021
ХХІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ

Шановні студенти, аспіранти, викладачі!  ЗАПРОШУЄМО Вас узяти участь у роботі  XХІІІ Всеукраїнської наукової конференції молодих учених   „Актуальні проблеми природничих…

28 Квітня, 2024
Студенти-видавці ЧНУ провели книжковий челендж (ФОТО)

Студенти-видавці буккросинг-клубу «Freebook» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ініціювали книжковий челендж «Покажи книгу, яку зараз читаєш». Акцію присвятили Всесвітньому дню книги та авторського права і…

17 Квітня, 2023
Вибір внутрішньогалузевих дисциплін

Шановні студенти! Оберіть, будь ласка, внутрішньогалузеві дисципліни на 2023-2024 навчальний рік. Гугл-форма для вибору ОП “Журналістика”: https://forms.gle/UMwrSJL5cqff1Rus6 Перелік дисциплін ОП…