Молодь вважає, що гендерні стереотипи існують та відчуває їх

1 Жовтня, 2022

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження*

Гендерні стереотипи тісно вплетені в наше життя. Вони стали настільки близькими та звичними, що більшість навіть не помічає їх, не може навіть ідентифікувати. У цьому й проявляється їхня підступність.

Отже, щоб боротися з проблемою, її потрібно насамперед емпірично вивчити та чітко  окреслити. Для цього на базі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ ім. Богдана Хмельницького в межах реалізації авторського проекту «Гендерні стереотипи очима студентства» магістранткою ОП «Медіакомунікації» Наталією Черкашенко у вересні 2022  було проведено опитування студентів різних університетів щодо їхнього  ставлення молоді до поширення в нашому суспільстві гендерних стереотипів.

 У дистанційному анкетуванні взяли участь 382 студенти трьох українських університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, ЧНУ ім. Ю. Федьковича та КНТЕУ  різних напрямків підготовки. За даними офіційних інтернет-сторінок загальна кількість студентів цих ЗВО складає 58 600 осіб, яких ми вважатимемо генеральною сукупністю.   Вибірка (випадковий відбір) у 382 опитаних дала похибку у 5%  при ймовірності 95%. Для збереження гендерного балансу в анкетуванні взяло участь 42% чоловіків та  58% жінок. Серед респондентів були переважно представниці жіночої статі, що  одночасно свідчить про їхню більшу активність у соціальних мережах та зацікавленість тематикою дослідження.

Результати  проведеного опитування свідчать, що в Україні існує проблема гендерної нерівності  й більшість молодих людей відчуває прояви гендерних стереотипів стосовно себе. Так, 62% опитаних (237 осіб) вважають, що в Україні існують утиски прав представників однієї зі статей, натомість 22% (84 осіб) не поділяють таку думку, а 16% (61 осіб) ще не визначилися з відповіддю. Не всі респонденти, які вважають, що в українському суспільстві існують гендерні стереотипи, мають досвід їхнього впливу. Більш ніж половина опитаних (59%, із яких 73% складають жінки та 27% чоловіків) особисто стикалася з проявами гендерних стереотипів стосовно себе. Не відчували прояви гендерних стереотипів на собі 35% опитаних, із  яких 75% складають чоловіки та 15%, відповідно,  жінки.

На основі отриманих даних можна зробити висновок, що вказана проблема дійсно існує в українському суспільстві та є масштабною.  Показники є достатньо високими і свідчать про присутність вказаної  проблеми серед молоді та про необхідність активізації роботи з протидії гендерним стереотипам. Окрім того, виявилося, що жінки частіше ніж чоловіки страждають від прояву гендерних стереотипів щодо себе, водночас   відчутна частина чоловіків також потерпає від вказаної проблеми.

*Р.S. Опитування  «Гендерні стереотипи очима студентства» було проведено соціологинею Наталією Черкашенко, магістранткою ОП «Медіакомунікації» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, у вересні 2022 року. В анкетуванні взяли участь 382 студенти трьох українських університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, ЧНУ ім. Ю. Федьковича та КНТЕУ різних напрямів підготовки. За даними офіційних інтернет-сторінок загальна кількість студентів цих ЗВО складає 58 600 осіб, яких ми вважатимемо в дослідженні  генеральною сукупністю.  Вибірка (випадкова) у 382 опитаних дала похибку у 5%  при ймовірності 95%.

Позначки:Коментарі:

2 відповіді до “Молодь вважає, що гендерні стереотипи існують та відчуває їх”

  1. Анастасія :

    Дякую за інформацію, тепер буду глибше задумуватися над тим, чи моє рішення продиктоване моєю свідомястю, чи це просто вплив стереотипів!

  2. Марина С. :

    Цікава тема для дослідження. Про це варто говорити в сучасному суспільстві, особливо якщо значна частина людей уважає стереотипи недоречними та такими, які негативно впливають на життєдіяльність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

20 Квітня, 2021
День відкритих дверей відбувся у ННІ УФСК

День відкритих дверей для абітурієнтів відбувся у ННІ української філології та соціальних комунікацій 16 квітня. Основною метою було ознайомлення абітурієнтів…

27 Грудня, 2019
Визначили переможців олімпіади із журналістики та з реклами

Результати I етапу Всеукраїнської олімпіади оголосили 27 грудня в ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Про…

3 Березня, 2019
Викладачі журналістики працюють над проектом з упровадження «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» (DESTIN)

Нині на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій триває робота над проектом«Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and…

26 Грудня, 2019
Безпечне святкування Нового Року й Різдва Христового

На порозі новорічно-різдвяні свята, які приносять радість і позитивні емоції від спілкування з близькими людьми. Пожежній безпеці ялинки варто приділити…