Експерти АУП навчали студентів-медійників розпізнавати маніпуляції

9 Квітня, 2024

Студенти кафедри журналістики, реклами та PR-технологій відвідали дводенний тренінг «STOPманіпулятор» від Академії Української Преси, що відбувся 4 – 5 квітня.

Спікерували захід Валерій Іванов, Юлія Кулик та Максим Запорожченко. Ключова мета тренінгу – пояснити, як розпізнати маніпуляції та уникати їх. Протягом двох днів студенти разом із тренерами аналізували український медіапростір, ділилися своїм досвідом та грали в професійні ігри.

Валерій Іванов розповів про роботу АУП в умовах воєнного часу.

«Із початку повномасштабної війни Академія Української Преси особливу увагу приділяє розвитку «інформаційного імунітету» українців з акцентом на вміння опановувати емоції та ідентифікувати психологічні прийоми маніпуляцій. І саме тому сьогодні ми в Черкасах продовжуємо роботу в цьому напрямі», – зазначив Валерій Іванов.

Юлія Кулик пояснила, яку роль у нашому житті відіграють соціальні мережі та як не потрапити в інтернет-пастки.

Спікерка додала, що люди давно розпочали полювання на підписку. Важливий параметр – викликати інтерес. Як це можна зробити? Що цікаво людям? Усе, що пов’язане з їхніми інстинктивними потребами. Якщо якесь явище викликає у вас сильний інтерес, очевидно, там буде маніпуляція.

«Наш мозок дуже лінивий, йому набагато простіше споживати «інформаційний фастфуд» – швидку інформацію з готовими рішеннями, а ще легше ту інформацію, що підживлює переконання, стереотипи та упередження. Набагато більше зусиль ми витрачаємо, коли контент треба аналізувати, перевіряти та оцінювати його вплив, тобто вмикати критичне мислення. Тому надзвичайно важливо тренувати свої навички й збільшувати частку здорового медіараціону», – зауважив Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП.

Студентка-журналістка 4 курсу Тетяна Пасічна зазначила, що тренінг був цікавий, адже спікери розповідали про дуже важливі та актуальні теми. Тренери створили дружню і комфортну атмосферу, добре комунікували з майбутніми медійниками, давали змогу кожному поділитися своїми думками, а також провели інтерактивні вправи.

Захід відбувся за підтримки Фонду Фридриха Науманна «За Свободу».

Андрій Некористенко

Тетяна Пасічна

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

9 Червня, 2022
Кафедра журналістики та комісія з журналістської етики підписали меморандум про співпрацю

Гарні новини для нашої кафедри ‼️Усеукраїнська громадська організація «Комісія з журналістської етики» і кафедра журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ імені…

15 Листопада, 2019
До студентів-журналістів завітала Ірина Філенко

Випускниця-медійниця кафедри ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького провела лекцію для студентів третього курсу спеціальності «журналістика»….

15 Червня, 2023
Студенти ННІ УФСК отримали нагороди XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу

Церемонія нагородження переможців XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбулася 14 червня у Національному музеї Тараса Шевченка…

21 Грудня, 2015
Студентам-журналістам пропонують стажування на порталі “Доступ до правди”

«Доступ до правди» запрошує на стажування, яке триватиме 1-3 місяці, студентів-журналістів, а також політологів та соціологів Студенти можуть приєднатися до команди…