Експерти АУП навчали студентів-медійників розпізнавати маніпуляції

9 Квітня, 2024

Студенти кафедри журналістики, реклами та PR-технологій відвідали дводенний тренінг «STOPманіпулятор» від Академії Української Преси, що відбувся 4 – 5 квітня.

Спікерували захід Валерій Іванов, Юлія Кулик та Максим Запорожченко. Ключова мета тренінгу – пояснити, як розпізнати маніпуляції та уникати їх. Протягом двох днів студенти разом із тренерами аналізували український медіапростір, ділилися своїм досвідом та грали в професійні ігри.

Валерій Іванов розповів про роботу АУП в умовах воєнного часу.

«Із початку повномасштабної війни Академія Української Преси особливу увагу приділяє розвитку «інформаційного імунітету» українців з акцентом на вміння опановувати емоції та ідентифікувати психологічні прийоми маніпуляцій. І саме тому сьогодні ми в Черкасах продовжуємо роботу в цьому напрямі», – зазначив Валерій Іванов.

Юлія Кулик пояснила, яку роль у нашому житті відіграють соціальні мережі та як не потрапити в інтернет-пастки.

Спікерка додала, що люди давно розпочали полювання на підписку. Важливий параметр – викликати інтерес. Як це можна зробити? Що цікаво людям? Усе, що пов’язане з їхніми інстинктивними потребами. Якщо якесь явище викликає у вас сильний інтерес, очевидно, там буде маніпуляція.

«Наш мозок дуже лінивий, йому набагато простіше споживати «інформаційний фастфуд» – швидку інформацію з готовими рішеннями, а ще легше ту інформацію, що підживлює переконання, стереотипи та упередження. Набагато більше зусиль ми витрачаємо, коли контент треба аналізувати, перевіряти та оцінювати його вплив, тобто вмикати критичне мислення. Тому надзвичайно важливо тренувати свої навички й збільшувати частку здорового медіараціону», – зауважив Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП.

Студентка-журналістка 4 курсу Тетяна Пасічна зазначила, що тренінг був цікавий, адже спікери розповідали про дуже важливі та актуальні теми. Тренери створили дружню і комфортну атмосферу, добре комунікували з майбутніми медійниками, давали змогу кожному поділитися своїми думками, а також провели інтерактивні вправи.

Захід відбувся за підтримки Фонду Фридриха Науманна «За Свободу».

Андрій Некористенко

Тетяна Пасічна

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

8 Жовтня, 2022
Відпустка по догляду за дитиною – НЕ? чоловіча справа

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження* У 2020-му році голова…

17 Грудня, 2019
Антон Таран: У новому році найбільше хочу подорожувати, оскільки подорожі змінюють людину на краще

Антон Таран, студент третього курсу спеціальності «Журналістика». 2019 рік хлопець уважає вдалим, адже йому вдалося змінити звичний ритм життя, спробувати…

23 Грудня, 2019
Дар’я Роженкова: Новий рік – час, коли ти робиш крок уперед

Дар’я Роженкова, студентка 4-Ж курсу. 2019 рік був важливий для її професійного зростання. Було багато відряджень, фахових семінарів, майстер-класів, форумів,…

12 Вересня, 2020
Викладачі журналістики ЧНУ братимуть участь у програмі «Journalism Teachers Academy»

ГО «Український інститут медіа та комунікації» і Deutsche Welle Akademie відібрав п’ять університетів, що візьмуть участь у програмі «Journalism Teachers…