Експерти АУП навчали студентів-медійників розпізнавати маніпуляції

9 Квітня, 2024

Студенти кафедри журналістики, реклами та PR-технологій відвідали дводенний тренінг «STOPманіпулятор» від Академії Української Преси, що відбувся 4 – 5 квітня.

Спікерували захід Валерій Іванов, Юлія Кулик та Максим Запорожченко. Ключова мета тренінгу – пояснити, як розпізнати маніпуляції та уникати їх. Протягом двох днів студенти разом із тренерами аналізували український медіапростір, ділилися своїм досвідом та грали в професійні ігри.

Валерій Іванов розповів про роботу АУП в умовах воєнного часу.

«Із початку повномасштабної війни Академія Української Преси особливу увагу приділяє розвитку «інформаційного імунітету» українців з акцентом на вміння опановувати емоції та ідентифікувати психологічні прийоми маніпуляцій. І саме тому сьогодні ми в Черкасах продовжуємо роботу в цьому напрямі», – зазначив Валерій Іванов.

Юлія Кулик пояснила, яку роль у нашому житті відіграють соціальні мережі та як не потрапити в інтернет-пастки.

Спікерка додала, що люди давно розпочали полювання на підписку. Важливий параметр – викликати інтерес. Як це можна зробити? Що цікаво людям? Усе, що пов’язане з їхніми інстинктивними потребами. Якщо якесь явище викликає у вас сильний інтерес, очевидно, там буде маніпуляція.

«Наш мозок дуже лінивий, йому набагато простіше споживати «інформаційний фастфуд» – швидку інформацію з готовими рішеннями, а ще легше ту інформацію, що підживлює переконання, стереотипи та упередження. Набагато більше зусиль ми витрачаємо, коли контент треба аналізувати, перевіряти та оцінювати його вплив, тобто вмикати критичне мислення. Тому надзвичайно важливо тренувати свої навички й збільшувати частку здорового медіараціону», – зауважив Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП.

Студентка-журналістка 4 курсу Тетяна Пасічна зазначила, що тренінг був цікавий, адже спікери розповідали про дуже важливі та актуальні теми. Тренери створили дружню і комфортну атмосферу, добре комунікували з майбутніми медійниками, давали змогу кожному поділитися своїми думками, а також провели інтерактивні вправи.

Захід відбувся за підтримки Фонду Фридриха Науманна «За Свободу».

Андрій Некористенко

Тетяна Пасічна

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

1 Листопада, 2023
Радіодиктант національної єдності 2023

Студенти-медійники, викладачі та випускники кафедри журналістики, реклами та PR-технологій долучилися до написання диктанту національної єдності в День української писемності та…

6 Грудня, 2023
Викладачка кафедри журналістики Світлана Коваль пройшла міжнародне стажування в Чехії

Освітня поїздка відбулася в межах проєкту «Підвищення якості навчання молодих журналістів в Україні», який здійснює чеська громадська організація «Асоціація з…

14 Січня, 2020
Масштабні катастрофи літаків українських авіаліній

Наймасштабнішими надзвичайними ситуаціями справедливо вважають катастрофи літаків. До вашої уваги добірка найрезонансніших катастроф літаків українських авіаліній.   Падіння Як-42 під…

15 Вересня, 2022
Для першокурсників розпочалось навчання

У навчально-науковому інституті української філології та соціальних комунікацій на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій сьогодні пройшло перше заняття для першокурсників….