Міжнародний академічний досвід і нові виклики: студентка ЧНУ про навчання в Австрії

9 Липня, 2025

Ангеліна Бородай, третьокурсниця освітньої програми «Журналістика» ННІ УФСК ЧНУ ім. Б. Хмельницького, взяла участь у міжнародній академічній мобільності здобувачів освіти проєкту Erasmus+ КА171. Протягом весняного семестру 2025 року вона навчалася в Університеті прикладних наук Санкт-Пельтена (Австрія).

Студентка опановувала міждисциплінарний курс European Project Semester (EPS), у межах якого учасники з різних країн працювали в командах над створенням науково-освітнього проєкту. Завдання для кожної групи було різним.

Ангеліна приєдналася до команди з п’яти учасників. Їхньою метою стала розробка симуляційної VR-гри для підготовки майбутніх соціальних працівників. Кожен член команди мав власну роль у процесі – від сценаристики до технічної реалізації.

«Цікаво було попрацювати з людьми з різних країн. І це не лише про роботу, а й про нові знайомства», – розповідає Ангеліна.

Перші тижні були присвячені знайомству та командній взаємодії. За словами учасників, успішність проєкту значною мірою залежала від ефективної комунікації – адже мовне та культурне різноманіття могло стати як перевагою, так і викликом.

Організація Erasmus Student Network (ESN) активно сприяла адаптації міжнародних студентів, організовуючи екскурсії, поїздки та культурні події. Також був запропонований курс із вивчення німецької мови для тих, хто не володів нею на достатньому рівні.

Першим практичним етапом стало розроблення ідей для майбутньої гри та їхня презентація.

«Ми почали з мозкового штурму: кожен пропонував власне бачення того, якою могла б бути наша гра», – розповідає Ангеліна.

Наступним кроком стало вивчення потреб цільової аудиторії. Учасники проєкту провели зустрічі з майбутніми соціальними працівниками. Це дало змогу краще зрозуміти їхню щоденну практику та очікування від навчального інструменту.

«Ми вирішили зосередитися на історії, де головна героїня – студентка, яка вивчає соціальну роботу. Так ми зробили сюжет ближчим до реальності майбутніх користувачів гри», – пояснює Ангеліна.

У грі гравець має дослідити будинок, ознайомитися з родиною героїні через предмети – газети, фото, нотатки – а потім взяти участь у діалозі за вечерею. Завдання – переконати батька героїні в неприйнятності його ксенофобських висловлювань.

Цей епізод вимагав особливої уваги до сценарію – важливо було не лише створити емоційно вмотивовані репліки, а й залишитися в межах реалістичної соціальної роботи.

Далі розпочалася технічна частина: моделювання VR-середовища, розробка механік, тестування, до якого залучали майбутніх соцпрацівників, які давали зворотний зв’язок і пропонували корективи.

Також весь процес навчання поєднувався з різноманітними заходами. Їх влаштовували як ESN, так і самі студенти.

«Важливими були не лише офіційні зустрічі, а й студентські вечори – вони допомагали відпочити після насиченого дня й водночас краще пізнати одне одного», – згадує учасниця програми.

Підсумком програми стала демонстрація створених проєктів на фінальній презентації. Кожна команда представила свою роботу, а найкращі з них були відзначені призами. Наприкінці семестру організували урочисту церемонію прощання.

«Це був абсолютно новий досвід – і я дуже задоволена, що мені вдалося взяти участь у цій програмі. Це не лише навчання, а й глибоке занурення в іншу культуру та середовище. Дякую університету за такі освітні можливості!» – підсумовує Ангеліна.

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

12 Березня, 2019
У європейській науковій конференції за програмою «Erasmus+» узяли участь викладачі журналістики

Представники кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко, Світлана Коваль та Олеся Нестеренко відвідали наукову конференцію «Erasmus+» КА2 напряму «Capaсity…

28 Березня, 2024
Лекцію-тренінг із медіаграмотності для вчителів провела викладачка Світлана Коваль

Захід відбувся 27 березня в загальноосвітній школі №15 м. Черкаси в межах  проведення педагогічної ради “Оптимізація безпеки освітнього процесу в…

10 Січня, 2020
Визначили переможців конкурсу імені Олега Прокопенка

Результати конкурсу на найкращу відеоісторію оголосили 9 січня в ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Про…

2 Вересня, 2021
Першокурсники відсвяткували День знань

Майже дві тисячі першокурсників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького розпочали ювілейний навчальний рік 1 вересня зі святкування Дня знань….