Майбутні видавці відвідали музей книги

23 Вересня, 2022

Студенти 2 і 3 курсів спеціальності «Видавничий бізнес, редагування і медіадизайн» побували в Музеї історії університетської книги у науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Директор наукової бібліотеки Григорій Голиш запропонував відвідувачам, студентам та викладачам кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Людмилі Солодкій та Олені Погрібній, на початку екскурсії пригадати історію винайдення друкарства та книги, розглянувши картини-вітражі. На них зображено історію створення книг від давнини до сьогодення. З великим зацікавленням студенти розглядали вітрини, де розміщені старі та сучасні книги, копії документів, а також світлини, що відображають сторінки історії книгозбірні.

— Для видавця важлива дружба з книгою. Немає дружби з книгою — немає видавця. Перш ніж творити книги, ви маєте з цими творіннями познайомитися, — давав настанови очільник бібліотеки майбутнім фахівцям у сфері видавничої справи. — Ви знаходитеся в одному із чотирьох музеїв книги в Україні, облаштованих при університеті. І він є єдиним у Шевченковому краї музеєм історії книги, який було відкрито в жовтні 2021 року з нагоди 100-річчя університету.

Серед цінних експонатів музею є рідкісні видання XVIII — початку XX ст.: пожиттєві видання Чарльза Дарвіна, Івана Франка, Франсуа Вольтера.

Також окремі стенди присвячені літературі діаспори першої половини XX ст., Шевченкіані з примірниками видань «Кобзаря» різних років, рідкісною літературою про творчість Тараса Шевченка.

Неабиякий інтерес викликала експозиція, в якій зібрано книги-подарунки з автографами письменників, зокрема Ліни Костенко, Івана Драча, Дмитра Павличка та інших.

Чи не найдовше затрималися студенти біля вітрини з незвичайними за поліграфічним оформленням та форматом книгами. Це книги-іграшки, видання в суперобкладинках і книги з іншомовним перекладом. Досить цікавою за оформленням є збірка поезій Валентини Коваленко, яка нині очолює музей Тараса Шевченка в Каневі. Ілюстрації до неї створив заслужений художник України, доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ Віктор Олексенко.

У музеї зберігаються і власні видання наукової бібліотеки, що вийшли за останнє десятиріччя. Серед них навчальні посібники, науково-популярні книги, бібліографічні покажчики.

На нижніх вітринах гості музею могли розглянути газети й журнали XX ст., артефакти, що мали пряме відношення до повсякденності бібліотек: гасова лампа, штампувальні пристрої, друкарська машинка тощо.

— Рада, що з’явилася можливість відвідати цікавезний музей, всупереч складній сучасній ситуації в країні. Екскурсія унікальним місцем виявилася дуже пізнавальною, тепер я з упевненістю можу сказати, що дізналася багато цікавого про книги, — поділилася враженнями студентка 3-ВБ курсу Анастасія Щетініна.

По завершенню студенти залишили свої підписи в книзі відвідувань та подякували Григорію Голишу за пізнавальну й захопливу мандрівку сторінками історії розвитку книговидавничої галузі в України й, зокрема, на Черкащині.

Автори: студенти 3-ВБ курсу Катерина Сухенко, Олександра Яйкун.

Фото: студент 3-ВБ курсу Андрій Найда

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

25 Серпня, 2022
Робочі навчальні плани на 2022–2023 навчальний рік

До вашої уваги – робочі навчальні плани до освітньо-професійних програм усіх курсів

10 Травня, 2019
Journalism professors asked students about benefits and drawbacks of the study

Within the project “Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity, and Professionalism” it was taken a poll. According…

22 Жовтня, 2021
Проект DESTIN презентують на Еразмус+ CBHE Virtual Fair

26 та 27 жовтня 2021 р. Національні Еразмус+ офіси за підтримки Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (ЕАСЕА) проведуть Еразмус+…

2 Вересня, 2021
Першокурсники відсвяткували День знань

Майже дві тисячі першокурсників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького розпочали ювілейний навчальний рік 1 вересня зі святкування Дня знань….