Майбутні видавці відвідали музей книги

23 Вересня, 2022

Студенти 2 і 3 курсів спеціальності «Видавничий бізнес, редагування і медіадизайн» побували в Музеї історії університетської книги у науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Директор наукової бібліотеки Григорій Голиш запропонував відвідувачам, студентам та викладачам кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Людмилі Солодкій та Олені Погрібній, на початку екскурсії пригадати історію винайдення друкарства та книги, розглянувши картини-вітражі. На них зображено історію створення книг від давнини до сьогодення. З великим зацікавленням студенти розглядали вітрини, де розміщені старі та сучасні книги, копії документів, а також світлини, що відображають сторінки історії книгозбірні.

— Для видавця важлива дружба з книгою. Немає дружби з книгою — немає видавця. Перш ніж творити книги, ви маєте з цими творіннями познайомитися, — давав настанови очільник бібліотеки майбутнім фахівцям у сфері видавничої справи. — Ви знаходитеся в одному із чотирьох музеїв книги в Україні, облаштованих при університеті. І він є єдиним у Шевченковому краї музеєм історії книги, який було відкрито в жовтні 2021 року з нагоди 100-річчя університету.

Серед цінних експонатів музею є рідкісні видання XVIII — початку XX ст.: пожиттєві видання Чарльза Дарвіна, Івана Франка, Франсуа Вольтера.

Також окремі стенди присвячені літературі діаспори першої половини XX ст., Шевченкіані з примірниками видань «Кобзаря» різних років, рідкісною літературою про творчість Тараса Шевченка.

Неабиякий інтерес викликала експозиція, в якій зібрано книги-подарунки з автографами письменників, зокрема Ліни Костенко, Івана Драча, Дмитра Павличка та інших.

Чи не найдовше затрималися студенти біля вітрини з незвичайними за поліграфічним оформленням та форматом книгами. Це книги-іграшки, видання в суперобкладинках і книги з іншомовним перекладом. Досить цікавою за оформленням є збірка поезій Валентини Коваленко, яка нині очолює музей Тараса Шевченка в Каневі. Ілюстрації до неї створив заслужений художник України, доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ Віктор Олексенко.

У музеї зберігаються і власні видання наукової бібліотеки, що вийшли за останнє десятиріччя. Серед них навчальні посібники, науково-популярні книги, бібліографічні покажчики.

На нижніх вітринах гості музею могли розглянути газети й журнали XX ст., артефакти, що мали пряме відношення до повсякденності бібліотек: гасова лампа, штампувальні пристрої, друкарська машинка тощо.

— Рада, що з’явилася можливість відвідати цікавезний музей, всупереч складній сучасній ситуації в країні. Екскурсія унікальним місцем виявилася дуже пізнавальною, тепер я з упевненістю можу сказати, що дізналася багато цікавого про книги, — поділилася враженнями студентка 3-ВБ курсу Анастасія Щетініна.

По завершенню студенти залишили свої підписи в книзі відвідувань та подякували Григорію Голишу за пізнавальну й захопливу мандрівку сторінками історії розвитку книговидавничої галузі в України й, зокрема, на Черкащині.

Автори: студенти 3-ВБ курсу Катерина Сухенко, Олександра Яйкун.

Фото: студент 3-ВБ курсу Андрій Найда

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

20 Квітня, 2023
«Книга – це можливість самореалізуватися», – Юлія Чабаненко

Студенти-медійники навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій  долучилися до творчої зустрічі «Книговидання в умовах воєнного стану».  Захід відбувся в…

2 Березня, 2020
Студенти-рекламники поспілкувалися з фахівцями агенції «Промо Люди»

Майбутні фахівці з реклами та PR Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького зустрілися з Ольгою Кравт і Світланою Темненко, працівницями рекламної агенції. Зустріч відбулася в…

15 Грудня, 2019
Анна Серьоженкова: Новий рік для мене – це чергова можливість зарядитися позитивними емоціями та енергією для нових звершень

Анна Серьоженкова, студентка першого курсу магістратури спеціальності «Журналістика (Медіакомунікації)». 2019 рік подарував їй чимало перемог, подолання комплексів, новий досвід та…

24 Грудня, 2021
Артем Новіков: “Побувавши в Америці, я ще більше полюбив Україну”

Про особливості навчання в США за програмою «The Global UGRAD Program» розповів журналістам телеканалу “Антена” Артем НОВІКОВ, студент-магістрант ОП “Журналістика….