Викладачка ЧНУ стала учасницею освітнього проєкту «Академія приватності

18 Жовтня, 2022

Старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького Світлана Коваль взяла участь у роботі «Академії приватності» 12 – 16 жовтня 2022 року.

Освітній табір «Академія приватності» реалізований ГО «Privacy HUB» за підтримки Європейською Союзу, Міжнародного Фонду «Відродження», проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що Програма розвитку ООН в Україні впроваджує за фінансування Швеції, та сприяння Міністерства освіти і науки України. Протягом п’яти днів 30 викладачів ЗВО України, які представляють шість освітніх напрямів, під керівництвом українських та іноземних менторів мали змогу поглибити знання у сфері захисту персональних даних.

Серед тем, які були розглянуті в освітньому таборі: основні концепції приватності та захисту персональних даних; законність оброблення персональних даних, підстави оброблення даних та інші принципи; права суб’єктів персональних даних, обов’язки контролера і процесора, реєстр оброблення персональних даних (ROPA), технічні та організаційні заходи безпеки даних (TOMs), порушення безпеки даних (Data breach); захист приватності дітей, а також багато практичних кейсів.

Викладачі разом із менторами розробили шість модельних програм курсів із захисту персональних даних (право, охорона здоров’я, журналістика, маркетинг, міжнародне право та кібербезпека) для українських студентів. Ці напрацювання були презентовані на підсумковій сесії та схвалені експертами МОН, Міжнародного Фонду «Відродження», UNDP.

– Важливо нині наголосити на необхідності захисту приватності як одного з основоположних особистісних прав людини в контексті журналістської діяльності. І майбутні медійники повинні знати основи захисту персональних даних, українське та європейське законодавство у сфері персональних даних, розуміти наслідки порушень у сфері захисту персональних даних та професійну відповідальність за них. Сподіваюся, що той силабус, який ми запропонували разом із колегами з інших університетів, буде запроваджений для журналістських спеціальностей в ЗВО чи як окрема дисципліна, чи як модуль у фаховому курсі, – зауважила Світлана Коваль.

Кафедра журналістики, реклами та PR-технологій

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

21 Вересня, 2022
Національні методичні рекомендації щодо розроблення навчальних програм із журналістики

У межах проєкту DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм» презентовано “Збірку національних методичних рекомендацій щодо…

23 Жовтня, 2021
День рекламника відсвяткували в ННІ УФСК

Всеукраїнський день працівників рекламної сфери відзначили в Навчально-науковому інституті української філології та соціальних комунікацій. Кафедра журналістики, реклами і PR-технологій організувала…

28 Вересня, 2022
Майбутні медійники зустрілися з Максимом Гаптаром

Зустріч журналістів-першокурсників із випускником ННІ УФСК, відомим журналістом, а нині військовослужбовцем відбулася в лаунж-зоні для студентів. Захід організувала кафедра журналістики,…

18 Грудня, 2019
Студенти взяли участь в олімпіаді з журналістики

Перший етап  Всеукраїнської олімпіади із журналістики та реклами відбувався протягом двох днів – 9 та 13 грудня в ЧНУ ім….