Open Day проекту Erasmus+ DESTIN відбувся на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій

20 Травня, 2021

День відкритих дверей проекту DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм» відбувся на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій 19 травня.

До заходу долучились студенти, стейкхолдери, абітурієнти та викладачі.

Про це повідомляє кореспондент прес-служби ННІ УФСК.

Презентувала основні результати та окреслила перспективи проекту, координатор DESTIN у ЧНУ,  доцент, завідувач кафедри журналістики, реклами та PR- технологій Тетяна Бондаренко.

 

– Із початку проекту (листопад 2018 року) нам вдалося досягти вагомих успіхів завдяки чітко скоординованим і злагодженим діям усіх учасників команди. Серед результатів – вивчення досвіду Університету Бат Спа (Великобританія),університету імені Ліннея (Швеція), Університет імені Адама Міцкевича (Польща); кардинальна зміна та модернізація робочих планів та ін.

На сьогодні маємо обладнану мультимедійну лабораторію «DESTIN» та смарт-аудиторію для студентів-медійників. Також розроблено описову частину проекту освітньої програми з журналістики, орієнтовану на європейські стандарти. У вересні 2020 року студенти вже почали здобувати освіту за новими навчальними програмами. Також нещодавно ми отримали комп’ютерну техніку з ліцензованим програмним забезпеченням – повним пакетом «Adobe» для професійної роботи з різними типами контенту.

Проект стимулював роботу викладачів, посприяв зміні філософії викладання з акцентом на практичному складнику. У лютому 2021 року створено студентський відеопроект «Come_on_Talk» про успішних людей, які змінюють місто на країну на краще. Протягом трьох місяців підготовлено понад 20 повноцінних відео, створено акаунти в соцмережах для промоції продукту.

У майбутньому плануємо запуск онлайн-курсів із медіаграмотності, створення асоціації випускників-журналістів, запровадження програми подвійних дипломів із університетами Польщі.

Віртуально до Open Day приєднався професор університету Бат Спа, керівник проекту DESTIN Єн Гадд.

– Мета DESTIN – трансформувати університетські курси, які пропонують на освітніх рівнях «Бакалавр» та «Магістр» так, щоб вони ефективніше відповідали потребам студентів, журналістів, медіаіндустрії та українського суспільства в цілому. Водночас проект DESTIN спрямований і на покращення медіаграмотності в Україні, тобто на глибше розуміння журналістики та засобів масової інформації. Ми досягаємо цього через розроблення онлайн-курсів українською мовою та надаємо їм вільний доступ. Також проводимо низку заходів, зокрема «Дні відкритих дверей» у кожному з українських університетів-партнерів, – наголосив професор.

Про навчання за оновленою програмою в магістратурі з журналістики розповіла студентка Олександра Лісогор.

– Загалом можу сказати, що навчання в університеті має суттєве практичне спрямування і повністю виправдало мої очікування. Вивчити теорію, як, наприклад, просувати відео в мережі, – просто, набагато важче застосувати це на практиці. Коли я почала кар’єру фрилансера в місцевій газеті, мала безліч перспективних ідей, та згодом зрозуміла, що рівень підготовки її фахівців значно нижчий, ніж в університеті, – запевнила студентка.

Думками щодо сучасних студентів, які претендують на працевлаштування, поділився випускник кафедри, а нині – співвласник видання «Zmi.ck.ua», стейкхолдер Сергій Стасько. Він звернув увагу на високий рівень підготовки випускників-журналістів. У часи його навчання студентство не було настільки технічно «підкованим».

 

Про свій досвід роботи журналістом у Польщі після завершення магістратури із журналістики в ЧНУ розповіла випускниця, теперішній стейкхолдер Єва Кравчук.

Також для учасників Дня відкритих дверей проекту DESTIN  провели екскурсію навчальними аудиторіями й організували ворк-шоп зі знімання та монтування відео.

Докладніше – дивіться в репортажі “Студентського телебачення ЧНУ”

 

Автор: студентка 2-ВБ курсу Юлія Капуш

Фотограф: магістрантка1-М курсу Іра Кіреєва

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

29 Березня, 2024
Студенти-медійники переймали досвід роботи з базами даних від «Слідство.Інфо»

Вебінар для майбутніх медійників про основи роботи з відкритими даними  провела журналістка «Слідство.Інфо» Яніна Корнієнко. Зустріч організувала кафедра журналістики, реклами…

6 Січня, 2020
Як уникнути пожежі через дитячі розваги?

Усім відомо про велику любов дітей до вогню. За повідомленнями рятувальників, відсоток пожеж, які виникають від так званих дитячих пустощів…

20 Квітня, 2022
Наслідки війни для психічного здоров’я людини: якими вони будуть?

Росія розпочала повномасштабну війну з Україною вночі 24 лютого. Відтоді минуло майже два місяці. За даними ООН, від початку війни…

1 Червня, 2022
Кафедра журналістики, реклами та PR-технологій на рік стала членом Європейської асоціації викладачів журналістики

Для українських ЗВО, учасників проєкту DESTIN, членство в EJTA відкриває доступ до ресурсів та до участі в заходах Європейської асоціації…