День відкритих дверей проекту DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм» відбувся на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій 19 травня.
До заходу долучились студенти, стейкхолдери, абітурієнти та викладачі.
Про це повідомляє кореспондент прес-служби ННІ УФСК.
Презентувала основні результати та окреслила перспективи проекту, координатор DESTIN у ЧНУ, доцент, завідувач кафедри журналістики, реклами та PR- технологій Тетяна Бондаренко.
– Із початку проекту (листопад 2018 року) нам вдалося досягти вагомих успіхів завдяки чітко скоординованим і злагодженим діям усіх учасників команди. Серед результатів – вивчення досвіду Університету Бат Спа (Великобританія),університету імені Ліннея (Швеція), Університет імені Адама Міцкевича (Польща); кардинальна зміна та модернізація робочих планів та ін.
На сьогодні маємо обладнану мультимедійну лабораторію «DESTIN» та смарт-аудиторію для студентів-медійників. Також розроблено описову частину проекту освітньої програми з журналістики, орієнтовану на європейські стандарти. У вересні 2020 року студенти вже почали здобувати освіту за новими навчальними програмами. Також нещодавно ми отримали комп’ютерну техніку з ліцензованим програмним забезпеченням – повним пакетом «Adobe» для професійної роботи з різними типами контенту.
Проект стимулював роботу викладачів, посприяв зміні філософії викладання з акцентом на практичному складнику. У лютому 2021 року створено студентський відеопроект «Come_on_Talk» про успішних людей, які змінюють місто на країну на краще. Протягом трьох місяців підготовлено понад 20 повноцінних відео, створено акаунти в соцмережах для промоції продукту.
У майбутньому плануємо запуск онлайн-курсів із медіаграмотності, створення асоціації випускників-журналістів, запровадження програми подвійних дипломів із університетами Польщі.
Віртуально до Open Day приєднався професор університету Бат Спа, керівник проекту DESTIN Єн Гадд.
– Мета DESTIN – трансформувати університетські курси, які пропонують на освітніх рівнях «Бакалавр» та «Магістр» так, щоб вони ефективніше відповідали потребам студентів, журналістів, медіаіндустрії та українського суспільства в цілому. Водночас проект DESTIN спрямований і на покращення медіаграмотності в Україні, тобто на глибше розуміння журналістики та засобів масової інформації. Ми досягаємо цього через розроблення онлайн-курсів українською мовою та надаємо їм вільний доступ. Також проводимо низку заходів, зокрема «Дні відкритих дверей» у кожному з українських університетів-партнерів, – наголосив професор.
Про навчання за оновленою програмою в магістратурі з журналістики розповіла студентка Олександра Лісогор.
– Загалом можу сказати, що навчання в університеті має суттєве практичне спрямування і повністю виправдало мої очікування. Вивчити теорію, як, наприклад, просувати відео в мережі, – просто, набагато важче застосувати це на практиці. Коли я почала кар’єру фрилансера в місцевій газеті, мала безліч перспективних ідей, та згодом зрозуміла, що рівень підготовки її фахівців значно нижчий, ніж в університеті, – запевнила студентка.
Думками щодо сучасних студентів, які претендують на працевлаштування, поділився випускник кафедри, а нині – співвласник видання «Zmi.ck.ua», стейкхолдер Сергій Стасько. Він звернув увагу на високий рівень підготовки випускників-журналістів. У часи його навчання студентство не було настільки технічно «підкованим».
Про свій досвід роботи журналістом у Польщі після завершення магістратури із журналістики в ЧНУ розповіла випускниця, теперішній стейкхолдер Єва Кравчук.
Також для учасників Дня відкритих дверей проекту DESTIN провели екскурсію навчальними аудиторіями й організували ворк-шоп зі знімання та монтування відео.
Докладніше – дивіться в репортажі “Студентського телебачення ЧНУ”
Автор: студентка 2-ВБ курсу Юлія Капуш
Фотограф: магістрантка1-М курсу Іра Кіреєва
Залишити відповідь