«Успішне складання сесії залежить від студента»

14 Листопада, 2015

Зимова сесія у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького цьогоріч знову почнеться достроково – у грудні. Найважчою вона буде для студентів-першокурсників. Саме студентам перших курсів найбільше потрібні поради фахівця, – вважає черкаський психолог Тетяна Сипко. За її словами, насамперед, саме «першачки» ще не знають, що таке сесія і як її складати. Крім того, саме вони прагнуть свою першу сесію скласти успішно. Тому поради щодо складання сесії на відмінно фахівець адресує більше новачкам в університеті, хоча цей список є універсальним і для студентів старших курсів».

Так, психолог радить:

o       Готуватися до сесії заздалегідь. Не чекати навіть останнього тижня перед екзаменом, оскільки тоді доведеться працювати більше, а відпочивати менше. Це може стати причиною перевтоми, яка може спричинити невдалу відповідь на екзамені.

o       До заліків готуватися протягом усього навчального семестру. Викладачі найчастіше виставляють їх “автоматом”. Тому, щоб уникнути принаймні складання окремо заліків, потрібно завжди виконувати всі завдання з предметів.

o       Поцікавитися про сесію у старшокурсників, які складають сесії успішно. Вони можуть більше розповісти про специфіку складання та про вимоги викладачів конкретних навчальних дисциплін.

o       Під час підготовки до сесії потрібно їсти більше фруктів, горіхів та чорного шоколаду. Це активізує мозкову діяльність та сприяє покращенню імунітету.

o       Не нервувати перед екзаменом та під час нього. Навіть той студент, який знає відповіді на питання бездоганно, через хвилювання може допустити помилки, які, відповідно, вплинуть на оцінку.

o       Врешті-решт, не варто надто напружуватися під час підготовки до сесії, інакше на власне сесії у вас зовсім не буде сил для роботи.

 

Тетяна Козловська

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

8 Грудня, 2015
Юлія Норовкова: “Я розумію, що мене чують, мене слухають, тому я щось значу в цьому світі”

    Наші студенти-журналісти – це надзвичайно талановиті та багатогранні особистості, що досягають значних успіхів у своїх захопленнях. Сьогодні ми…

11 Червня, 2024
“Ченстохова — Черкаси з львівською архітектурою”

Про враження від навчання в Університеті імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Польща) у межах академічної мобільності студентів розповідає Денис Малюк,…

5 Листопада, 2024
Міжнародні друзі на все життя: чому Erasmus — це більше, ніж навчання

Як думаєте, що найцінніше ви отримаєте, беручи участь у програмі Erasmus? Нові знання? Можливість подорожувати? Так, але це лише частина…