Журналісти-першокурсники ЧНУ ім. Б. Хмельницького навчатимуться за оновленими програмами європейського зразка

26 Серпня, 2020

У вересні 2020 – 2021 навчального року студенти першого курсу бакалаврату та магістратури за освітньою програмою “Журналістика” здобуватимуть освіту відповідно до нових навчальних програм. Модернізація освітніх програм є одним із пріоритетних завдань міжнародного проекту “DESTIN – Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм”, що нині триває в університеті.

 

Для виявлення позитивів і недоліків освітніх програм проведений аудит, детальніше зі SWOT-аналізом програми можна ознайомитися ТУТ, також опитано випускників і студентів, які навчаються за спеціальністю “Журналістика”. Чи не вперше в освітньому процесі взято до уваги думку роботодавців, які працевлаштовують випускників-медійників та мають змогу оцінити якість журналістської освіти.

Протягом року викладачі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького відвідували різні університети в Європі: Великобританія (Bath Spa University), Польща (Adam Mickiewicz University), Швеція (Linnaeus University), а також вивчали напрацювання колег з українських університетів для здобуття досвіду щодо впровадження якісної журналістської освіти.

“У новому навчальному плані ми зменшили кількість лекційних годин та додали практичних занять. Із навчального плану вилучено всі застарілі дисципліни, натомість уведено нові: “Сторителінг”, “Взаємодія медіа та аудиторії”, “Новітні медіаформати”, “Інфографіка”, “Медіамаркетинг і медіаменеджмент” тощо. Суттєво розширено перелік вибіркових дисциплін для якісної вибудови освітньої траєкторії студентів. Запроваджено вивчення англійської мови протягом усіх чотирьох років навчання на бакалавраті, що вможливлює активну участь наших студентів у різноманітних міжнародних грантових програмах”, – зауважує завідувачка кафедри Тетяна Бондаренко.

У межах проекту обладнано мультимедійну лабораторію “DESTIN” . До початку навчального року на кафедрі очікують обладнання (Video Kit, лептопи, ліцензійне програмне забезпечення). Для апробування начальних матеріалів (текстів, фото, відео, інфографіки, подкастів, лонгридів тощо) створено студентський сайт.

Докладна інформація про проект – на сайті DESTIN.

 

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

23 Грудня, 2019
Дар’я Роженкова: Новий рік – час, коли ти робиш крок уперед

Дар’я Роженкова, студентка 4-Ж курсу. 2019 рік був важливий для її професійного зростання. Було багато відряджень, фахових семінарів, майстер-класів, форумів,…

16 Жовтня, 2021
Теми кваліфікаційних робіт за 2021-2022 н.р.

До вашої уваги – теми кваліфікаційних робіт ОС “Бакалавр” спеціальності 061 “Журналістика” денної та заочної форм навчання за 2021-2022 н.р.

22 Березня, 2024
Як стати успішним фрилансером на міжнародній платформі “Upwork”

Про особливості платформи “Upwork” та як знайти роботу на фрилансі розповідає студент-магістрант ОП “Цифрові медіа, рекламні та PR-комунікації” Юрій Шинкаренко…

1 Липня, 2024
Магістрантки-медійниці ініціювали заснування Літньої медійної школи для студентів і старшокласників та провели тренінг

Магістрантки кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького, кореспондентки «Суспільне Черкаси» Дар’я Шевченко й Тетяна Недбайло, ініціювали заснування…