Турнір з баскетболу в ЧНУ

10 Листопада, 2014

Турнір з баскетболу серед студентів чоловіків розпочався 23 жовтня.У змаганнях взяли участь 9 команд, які представляли свої навчальні напрями: «ФОТІУС», «ННІ історії та філософії», «ННІ природничих наук», «ННІ економіки і права», «ННІ педагогічної освіти», «ННІ фізики і математики», «ННІ психологічних наук», «ННІ іноземних мов», а також команда «ННІ української філології».

Такі турніри проходять в ЧНУ щорічно. Організатор цьогорічних змагань – кафедра фізичного виховання. Головним суддею турніру була Верещагіна Олена Петрівна, а власне ігри обслуговували студенти різних факультетів. Відбірний тур пройшов 23 жовтня, а півфінали, гра за третє місце і фінал, – 28 жовтня. На відміну від професійного баскетболу (команди грають 4 чверті по 10 хвилин), студенти грали два періоди по 10 хв.

Таблиця відбірних ігор

I гра «ФОТІУС» «ННІ історії та філософії»
II гра «ННІ фізики і математики» «ННІ педагогічної освіти»
III гра «ННІ української філології» переможці першої гри
IV гра «ННІ психологічних наук» «ННІ іноземних мов»
V гра «ННІ природничих наук» «ННІ економіки і права»

За результатами відбірних ігор до півфіналу вийшли такі команди: «ННІ української філології», «ННІ фізики і математики», «ННІ іноземних мов» та «ННІ економіки і права».

Перший півфінал грали між собою представники точних наук й «гуманітарії». Боротьба була майже рівною. Так, перший період закінчився з рахунком 7:9 на користь перших. Протягом другого періоду терези схилялися, то на один, то на інший бік. Гра була дуже напруженою, відбувалися навіть «зіткнення» гравців, але все закінчилося без інцидентів. Матч завершився з рахунком 17:20 на користь «ННІ фізики і математики».

Другий півфінал був менш напруженим, адже команда «ННІ економіки і права» була об’єктивно сильнішою. Вони легко здолали команду «ННІ іноземних мов» з рахунком 34:19.

По закінченню півфіналів була гра за 3-4 місця. Де зустрілися команди «ННІ української філології» і «ННІ іноземних мов». Гравці вже були стомлені, але гра вийшла видовищною. У підсумку команда «ННІ іноземних мов» перемогла з рахунком 20:10.

Тренер команди «ННІ української філології» Ярослав Олексієнко так прокоментував гру своїх підопічних: «Загалом грали добре. Створили гідну конкуренцію і могли перемагати. У грі за 3–4 місце поступилися з рахунком 10:20, але треба враховувати те, що команда факультету іноземних мов багато років займала призові місця. Хочу подякувати хлопцям за самовіддачу. Будемо працювати над покращенням результатів!»

Одразу після гри команду, яка посіла третє місце, нагородили грамотою.

За перше місце змагалися команди «ННІ фізики і математики» та «ННІ економіки і права». Останні з розгромним рахунком перемогли. Закінчилася гра з рахунком 6:20. Після нетривалого, але складного шляху переможці були нагороджені грамотами.

Команда «ННІ фізики і математики» посіла друге місце.

Переможцем турніру стала команда – «ННІ економіки і права».

Загалом турнір був дуже цікавим. Команди демонстрували високий рівень гри. Ми маємо пишатися нашими студентами, які є спортивним і здоровим майбутнім нації!