Фактори, що впливають на  формування гендерних стереотипів: думка молоді

24 Жовтня, 2022

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження*

Гендерні стереотипи постійно використовуються у кожній сфері нашого життя. Існує величезна кількість джерел, із яких ці установки можуть транслюватися, осідати в людських головах та отруювати розум.

Завдяки проведеному  опитуванню студентської молоді* нам вдалося визначити основні чинники появи гендерних стереотипів. Так, більшість респондентів (88%) вважає, що наші стереотипні уявлення формують знання та досвід, які ми отримуємо у процесі виховання від старших членів родини. 49% респондентів (187 осіб) одним із найвпливовіших факторів назвали журналістські матеріали, а  45% (172 особи) вказали на рекламу. Дійсно,  медіа постійно відтворюють  образи чоловіків та жінок, наділяючи їх стереотипними характеристиками, які впливають на несвідоме в людях і диктують те, як поводитися та яким соціальним нормам слідувати. Значна частина опитаних (43%) вказала кінематограф як фактор впливу, а 25% назвала  друзів та наше оточення. Серед інших відповідей є такі варіанти: життєвий досвід, приклад стосунків між батьками, патріархальна система, історичний спадок від СРСР, біологічний детермінізм, консервативний устрій сім’ї тощо.

Аналіз отриманих у ході опитування результатів дає підстави збагнути, на що варто звернути особливу увагу та чого остерігатися. Трансляція гендерних стереотипів відбувається найчастіше через медіа та за допомогою первинних агентів соціалізації – батьків. Буденність і повсюдність названих інструментів впливу дає нам можливість краще фільтрувати інформацію та ефективніше боротися з нав’язаними деструктивними нормами.

*Р.S. Опитування  «Гендерні стереотипи очима студентства» було проведено соціологинею Наталією Черкашенко, магістранткою ОП «Медіакомунікації» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, у вересні 2022 року. В анкетуванні взяли участь 382 студенти трьох українських університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, ЧНУ ім. Ю. Федьковича та КНТЕУ різних напрямів підготовки. За даними офіційних інтернет-сторінок загальна кількість студентів цих ЗВО складає 58 600 осіб, яких ми вважатимемо в дослідженні  генеральною сукупністю.  Вибірка (випадкова) у 382 опитаних дала похибку у 5%  при ймовірності 95%.

Позначки:Коментарі:

Одна відповідь до “Фактори, що впливають на  формування гендерних стереотипів: думка молоді”

  1. Андріан Славіцький :

    Пізнавально та цікаво, дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

14 Листопада, 2015
Андрій Любка представив роман студентам Черкаського національного

Презентація нової книги «Карбід» відбулася в Художньому музеї 5 листопада, ─ повідомляє співзасновник МГО «Книжковий маестро», організатор заходу Людмила Фіть….

7 Жовтня, 2020
Теми курсових робіт 2020-2021 н.р.

До вашої уваги – теми курсових робіт студентів спеціальності “Журналістика” на 2020-2021 н.р.

20 Травня, 2021
Open Day проекту Erasmus+ DESTIN відбувся на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій

День відкритих дверей проекту DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм» відбувся на кафедрі журналістики,…

29 Жовтня, 2015
Студенти Черкаського національного змагалися за звання найрозумнішого

Інтелектуальне змагання «Що? Де? Коли?» відбулося в науковій бібліотеці університету 15 жовтня. Вікторина мала 3 тури, у яких було по 10…