Викладачі журналістики працюють над проектом з упровадження «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» (DESTIN)

3 Березня, 2019

Нині на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій триває робота над проектом«Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» («DESTIN») («Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм»). Він спрямований на вдосконалення навчальних планів із підготовки журналістів.

На цей час проведений аудит навчальних програм для їх подальшого вдосконалення, що є метою проекту. Також опитано випускників і студентів, які навчаються за спеціальністю «Журналістика». Чи не вперше в освітньому процесі взято до уваги думку роботодавців, які працевлаштовують випускників ЧНУ ім. Б. Хмельницького та мають змогу оцінити якість журналістської освіти. За словами завідувачки кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяни Бондаренко, учасникам опитування поставили низку важливих питань, відповіді на які проаналізовані, зроблені висновки про недоліки та переваги навчання, окреслені перспективи вдосконалення навчальних програм.

-В університеті створена робоча група з удосконалення навчальних планів. Вона буде аналізувати плани відповідно до Європейської рамки кваліфікації. Нині викладачі вивчають особливості Європейської рамки кваліфікації для того, щоб навчальні плани із журналістики узгоджувалися з вимогами європейського освітнього простору та медіареаліями, – зазначила Тетяна Бондаренко.

За її словами, однією з вимог є досконале володіння англійською мовою. Із нового навчального року всі студенти, які здобувають освіту журналіста, будуть вивчати англійську мову за професійним спрямуванням упродовж усіх років навчання.

– Новий експериментальний формат викладання англійської мови готуватиме до написання різножанрових журналістських матеріалів іноземною мовою, посилюватиме комунікативний складник. На кафедрі буде передбачено посаду штатного викладача, який навчатиме студентів англійської мови з акцентом на особливостях роботи медійника. Викладач-тренер має зважати на особливості професії журналіста, зокрема на ведення прямих ефірів, оперативне інформування англійською мовою, використання сучасних технологій, – сказала Тетяна Бондаренко.

Варто зазначити, що раніше студенти вивчали англійську лише два роки й не за журналістським спрямуванням. Запланована підготовка дасть змогу студентам брати участь у різних міжнародних проектах, що спрямовані на вдосконалення не лише мовної підготовки, а й журналістської освіти. Крім того, студенти зможуть працювати з фаховими інтернет-ресурсами, що потрібні для медійної галузі зараз.

Також у межах проекту передбачені навчальні поїздки до Польщі та Швеції для ознайомлення з досвідом викладання й удосконалення навчальних вітчизняних програм. За словами очільниці кафедри, найближчим часом університет отримає техніку, яка допоможе студентам удосконалити свої навички зі знімання й монтажу.

Нагадуємо, що викладачі кафедри «Журналістики, реклами та PR-технологій» відвідали наукову конференцію «Erasmus+» КА2 напряму «Capaсity Building in Higher Education» «Журналістська освіта задля демократії в Україні», що проходила впродовж кількох днів у британських містах Бат і Лондон. На початку травня відбудеться конференція в Києві, учасники якої – 10 навчальних закладів України, Асоціація студентів України, Громадське радіо, Мінстерство освіти і науки України та зарубіжні колеги.

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

20 Червня, 2022
«Продовжуємо навчати й навчатися. У цьому наша сила!» – стажування для студентів-медійників

Діана Просяник, студентка 3 курсу спеціальності «Журналістика», виборола право для стажування у «Воєнному Хабі медіамобільності». Таке практичне навчання триватиме 15…

9 Листопада, 2019
Студенти-журналісти зустрілися з ведучими “Доброго ранку, Черкащино”

Телевізійниці «UA: Черкаси» Тетяна Зозуля та Вікторія Скубацька поділилися досвідом роботи в прямому ефірі ранкового шоу зі студентами-журналістами третього курсу…

5 Березня, 2019
Journalism professors work on an implementation of the project «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» (DESTIN)

Currently, the staff of the Department of Journalism, Advertising and PR-Technology is working on the project «Journalism Education for Democracy…

29 Грудня, 2019
Статистика пожеж за рік

Рятувальники ДСНС підбили підсумки 2019 року. У них було чимало перемог, подій і викликів. Як повідомляє прес-служба відомства, за ці…