Чоловікам легше влаштуватися на високооплачувану роботу?

21 Жовтня, 2022

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження*

Згідно з даними Держстату, рівень жіночого безробіття значно переважає рівень безробіття в чоловіків. Причиною цьому є безліч факторів, найголовніша – традиційний розподіл сімейних обов’язків. Проте існує й інший аспект – гендерна дискримінація при прийомі на роботу. 

Із кожним роком українське суспільство поволі тяжіє до європейських цінностей. Усе більше жінок ставлять на перше місце не створення власної сім’ї, а розвиток успішної кар’єри. При цьому під час прийому на роботу жінки часто стикаються із гендерною сегрегацією. Їх засипають питаннями про дітей, декретну відпустку, вік та сім’ю. Трудове законодавство України суворо забороняє гендерну дискримінацію при прийомі на роботу, однак  знайти правдиву інформацію щодо того, як часто зустрічаються випадки гендерних упереджень під час прийому на роботу – неможливо. Зазвичай дискримінація є прихованою, жінки можуть навіть і не здогадуватися, що їм відмовили у працевлаштуванні у зв’язку з наявністю двох малолітніх дітей або ж просто тому, що вони народилися жінками. Тож висновки щодо рівня поширення цього явища можна робити тільки з опитувань громадської думки.

Так, соціологічне опитування української студентської молоді засвідчило, що 30% респондентів (115 осіб) вважають, що стать індивіда прямо впливає на успішність його/її працевлаштування. Натомість 54% (206 осіб) не поділяють таку думку і вважають, що стать ніяким чином не впливає на працевлаштування, а 16% (61 особа) ще не визначилися з відповіддю. На основі отриманих результатів можна зробити висновок, що більша частина опитаних не бачить ніякої переваги однієї статі над іншою в питанні працевлаштування.

При цьому 44% респондентів (168 особи) на питання «Чи вважаєте Ви, що чоловіку легше влаштуватися на високооплачувану роботу?» відповіли ствердно, а 42% (160 осіб) вважають, що в чоловіків немає ніяких переваг у цьому питанні. Такі результати йдуть всупереч попереднім висновкам, де 54% опитаних вважають, що стать не впливає на успішність працевлаштування.

Зважаючи на вказані вище результати, можна зробити висновок, що значна частина молоді усвідомлює ситуацію з гендерною сегрегацією на ринку праці та вважає, що така проблема існує.  Тож питання дискримінації жінок під час прийняття на роботу є нагальним і потребує розв’язання.

*Р.S. Опитування  «Гендерні стереотипи очима студентства» було проведено соціологинею Наталією Черкашенко, магістранткою ОП «Медіакомунікації» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, у вересні 2022 року. В анкетуванні взяли участь 382 студенти трьох українських університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, ЧНУ ім. Ю. Федьковича та КНТЕУ різних напрямів підготовки. За даними офіційних інтернет-сторінок загальна кількість студентів цих ЗВО складає 58 600 осіб, яких ми вважатимемо в дослідженні  генеральною сукупністю.  Вибірка (випадкова) у 382 опитаних дала похибку у 5%  при ймовірності 95%.

Позначки:



Коментарі:

3 відповіді до “Чоловікам легше влаштуватися на високооплачувану роботу?”

  1. Іван :

    Чоловікам іноді теж важче влаштуватися на якусь посаду. Постійно бачу у вимогах “перевага надається жінкам”

  2. Юлія :

    Так, але зазвичай така “перевага” жіночої статі при прийомі на роботу диктується об’єктивізацією жінки

  3. Крістіночка :

    На жаль, тенденцію щодо високооплачуваної роботи для чоловіків я теж помічала. Тому теж уважаю, що це несправедливо, адже жінка може так само якісно працювати й також “годувати” сім’ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

21 Вересня, 2021
День студентського радіо відсвяткували в ЧНУ

16-й День народження студентського радіо із тематичними експозиціями та святковою радіопрограмою відзначили в Черкаському національному. Ініціаторами свята стали викладачі та…

29 Жовтня, 2015
Студенти Черкаського національного змагалися за звання найрозумнішого

Інтелектуальне змагання «Що? Де? Коли?» відбулося в науковій бібліотеці університету 15 жовтня. Вікторина мала 3 тури, у яких було по 10…

26 Вересня, 2022
Онлайн-курс із медіаграмотності розробили викладачі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій

Просвітницькі курси з медіаграмотності розробляли медіафахівці з українських університетів у межах реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ DESTIN «Журналістська освіта задля демократії…

21 Вересня, 2020
10-кілометровий забіг подолали студенти разом із завідувачкою кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ

Майбутні журналісти, рекламники й піарники разом із завідувачкою кафедри взяли участь у легкоатлетичному забігу «Черкаська десятка», подолавши дистанцію в десять…