Студентам-медійникам розповіли, як працювати з базами даних під час журналістського розслідування

9 Січня, 2024

Тренінг провів журналіст-розслідувач інтернет-видання «18000» Артур Чемирис та завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко.
Подія ініційована в межах Школи для викладачів від Слідство.інфо.
Захід розпочала завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко. Вона зауважила, що тренінг організовано насамперед для студентів 4 курсу, які в наступному семестрі вивчатимуть дисципліну «Журналістське розслідування».


Артур Чемирис розповів студентам про бази даних і різноманітні ресурси, які можна використовувати під час написання матеріалу: “Prozorro”, “Єдиний державний реєстр судових рішень”, “Єдиний веб-портал використання публічних коштів”, “Кабінет водія” та інші. Спікер наголосив на особливостях роботи цих сайтів. Студенти мали змогу під час тренінгу  скористатися різними  базами даних.


Журналіст Артур Чемирис зауважив, що перед тим, як робити розслідування, потрібно навчитися якісно писати звичайні інформаційні замітки. Він розповів, що для створення цікавих новин достатньо скористатися інформацією про закупівлі на сайті “Prozorro” або простежувати судові процеси на “Єдиному державному реєстрі судових рішень”. Тренер також додав, що журналісти, які вміють створювати якісні матеріали на ці теми, запотребувані в роботодавців.


«На тренінгу я отримала багато корисної інформації. Було цікаво почути від експерта різноманітні способи пошуку відкритих даних, громадських реєстрів та інших джерел, які можна використовувати в розслідуваннях. Це дає змогу розширити знання про можливості отримання потрібної інформації. Такий тренінг –   гідна інвестиція часу для майбутньої реалізації в медійній сфері», – поділилася студентка 4-Ж курсу Тетяна Чупилко.

 
Автор: студент 2-Ж курсу Денис Непогодьєв
Фото: Андрій Некористенко

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

11 Квітня, 2022
Аналоги російських сервісів

Чи не кожен із нас для навчання та роботи використовує різноманіття сервісів. Однак найпопулярніші з них – саме російського виробництва….

26 Грудня, 2019
Артем Ківак: Хочеш розсмішити Бога, розкажи йому про свої плани

Артем Ківак, випускник магістратури 2018 року. Професійний фотограф. 2019 рік для нього позначений професійним зростанням, формуванням візуального досвіду, вагомими досягненнями…

26 Червня, 2023
Книжковий арсенал відвідали студенти-видавці

На XI Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал” побували студенти освітньої програми “Видавничий бізнес і сучасні комунікативні технології” разом із доценткою кафедри…

20 Травня, 2021
Open Day проекту Erasmus+ DESTIN відбувся на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій

День відкритих дверей проекту DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм» відбувся на кафедрі журналістики,…