Студентам-медійникам розповіли, як працювати з базами даних під час журналістського розслідування

9 Січня, 2024

Тренінг провів журналіст-розслідувач інтернет-видання «18000» Артур Чемирис та завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко.
Подія ініційована в межах Школи для викладачів від Слідство.інфо.
Захід розпочала завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко. Вона зауважила, що тренінг організовано насамперед для студентів 4 курсу, які в наступному семестрі вивчатимуть дисципліну «Журналістське розслідування».


Артур Чемирис розповів студентам про бази даних і різноманітні ресурси, які можна використовувати під час написання матеріалу: “Prozorro”, “Єдиний державний реєстр судових рішень”, “Єдиний веб-портал використання публічних коштів”, “Кабінет водія” та інші. Спікер наголосив на особливостях роботи цих сайтів. Студенти мали змогу під час тренінгу  скористатися різними  базами даних.


Журналіст Артур Чемирис зауважив, що перед тим, як робити розслідування, потрібно навчитися якісно писати звичайні інформаційні замітки. Він розповів, що для створення цікавих новин достатньо скористатися інформацією про закупівлі на сайті “Prozorro” або простежувати судові процеси на “Єдиному державному реєстрі судових рішень”. Тренер також додав, що журналісти, які вміють створювати якісні матеріали на ці теми, запотребувані в роботодавців.


«На тренінгу я отримала багато корисної інформації. Було цікаво почути від експерта різноманітні способи пошуку відкритих даних, громадських реєстрів та інших джерел, які можна використовувати в розслідуваннях. Це дає змогу розширити знання про можливості отримання потрібної інформації. Такий тренінг –   гідна інвестиція часу для майбутньої реалізації в медійній сфері», – поділилася студентка 4-Ж курсу Тетяна Чупилко.

 
Автор: студент 2-Ж курсу Денис Непогодьєв
Фото: Андрій Некористенко

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

5 Січня, 2020
Як убезпечитися від впливу негативних новин

Сучасна людина постійно перебуває у вирі інформаційних потоків. Медіапростір, з одного боку, дає змогу ознайомлюватися з подіями світового масштабу, з…

11 Лютого, 2022
Світлана Коваль провела семінар для вчителів

Онлайн-семінар «Цифрові технології сучасної освіти» провела старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій  Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Світлана Коваль….

9 Лютого, 2023
Викладачі журналістики ЧНУ обговорили новий закон «Про медіа»

Викладачі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 9 лютого  провели науково-практичний семінар, на якому обговорили…