Академічна мобільність: з Черкас до Валмієри

6 Березня, 2024

Якщо ви думаєте, що студентське життя — це лише сидіння в аудиторії та складання іспитів, вітаю, ви помиляєтесь. Нині кожен з нас може здійснити свою мрію про навчання за кордоном, яке так сильно романтизують в соціальних мережах. Ось і ми — четверо дівчат з Черкаського національного університету вирішили скористатися такою можливістю і поїхати на семестр на навчання за кордон до Відземського університету в Латвії. Що ми про це думаємо, поживши тут близько місяця? Почнемо з початку!

Ми приїхали до містечка Валмієра в очікуванні нових вражень, знайомств та, можливо, горстки пригод. І, чесно кажучи, латвійський народ зустрів нас з розпростертими обіймами! Перші кроки в чужій країні завжди трохи (ні) нервові, але тут ми відчули себе як вдома. Від ввічливих посмішок до готовності прийти на допомогу в будь-який момент — наше перебування тут розпочалося з гарного старту.

А культурний обмін? Як щодо українського борщу з салом і пампушками? Наші нові друзі з Грузії, Латвії, Вірменії та Казахстану вперше скуштували ці страви на культурному вечорі. На столі під час культурного вечора грала симфонія смаків, а атмосфера була теплою, наче всі ми знали один одного дуже давно. І хоч наша мова може бути різною, але якщо ти говориш від душі – розуміють усі.

Тож як це працює? Академічна мобільність — це не лише можливість отримати нові знання та досвід у навчальних закладах інших країн. Це також шанс поглибити розуміння світу через спілкування з різними культурами. Тож якщо ви все ще роздумуєш, чи варто вам спробувати мобільність, чи ні, скажу вам одне: це чудовий спосіб познайомитися з іншими культурами!

Юлія Сотула, магістрантка ОП “Цифрові медіа, рекламні та PR-комунікації”

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

26 Грудня, 2022
«Диплом, може, і покладете в шухляду, але знання, опановані в університеті, будуть точно потрібні», – Мар’яна Верховцева

Випускниця-журналістка, авторка збірки «Незміннозакохана» Мар’яна Верховцева під час зустрічі зі студентами та викладачами поділилась історією свого успіху, розповіла про пошук…

10 Травня, 2019
Journalism professors asked students about benefits and drawbacks of the study

Within the project “Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity, and Professionalism” it was taken a poll. According…

17 Жовтня, 2022
Портрети ідеального чоловіка та жінки

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження* Справжній чоловік будує кар’єру,…

10 Листопада, 2020
Студенти-журналісти та рекламники ЧНУ написали всеукраїнський радіодиктант

  До написання загальнонаціонального радіодиктанту долучилися студенти ННІ УФСК. Флешмоб відбувся 9 листопада з нагоди Дня української писемності та мови….