Першокурсники-журналісти дізналися про особливості висвітлення безпекової тематики в медіа

12 Грудня, 2019

Магістрант 2 курсу спеціальності «Журналістика», який працює начальником караулу однієї з пожежно-рятувальних частин міста Києва, поділився професійним досвідом зі студентами-медійниками. Зустріч відбулася 12 грудня. Модераторкою заходу стала викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Олеся Нестеренко.

– Зустріч організовано в межах дисципліни «Журналістський фах» під час тижня захисту прав людини в медіа, який проводила кафедра журналістики, реклами та PR-технологій. Ми запросили фахівця, щоб він розповів про важливість дотримання прав людини на безпеку життя в умовах надзвичайних ситуацій. Наші студенти частково обізнані щодо інтерв’ювання, але навіть журналісти-практики стикаються з труднощами в процесі спілкування з людьми, під час роботи з джерелами інформації та спостереження за ситуацією, тому важливо було з’ясувати особливості безпекової тематики, – розповіла Олеся Нестеренко.

Ярослав Нестеренко поділився правилами вдалої комунікації працівників ДСНС із представниками ЗМІ, розповів про роботу Відділу взаємодії із засобами масової інформації та комунікацій з громадськістю ДСНС та пояснив,як правильно підготувати інформаційний запит. Рятувальник зазначив, що найчастіше журналісти однобічно висвітлюють надзвичайні ситуації, аналізують проблему з погляду впливу екстремальних умов на діяльність працівників медіа. Проте ніхто не переймається проблемами впливу діяльності журналістів на перебіг подій в осередку трагедії та не порушує питання впливу інформації на тих, хто її сприймає. Ярослав звернув увагу на типові помилки, що їх медійники допускають у своїх матеріалах.

– Основною функцією будь-яких медіа є повідомлення реципієнтові останніх новин із місця події, а також висвітлення подробиць того, що трапилося. Кожен фахівець повинен виконувати свою роботу та не заважати іншому робити те саме, особливо коли мова йде про порятунок людей та надання допомоги всім, хто її потребує. Добре, що ці питання обговорюють з майбутніми журналістами під час навчання в університеті, – поділився враженн  ями від проведеної зустрічі Ярослав Нестеренко.

 

Авторка: Анна Ярошенко, 1–Ж

Фото надані викладачами кафедри журналістики, реклами та PR-технологій

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

13 Січня, 2020
У здоровому тілі здорово жити

Спортивний режим у виконанні Олексія Шевченка   Автор: Тетяна Мироненко, 2-М  

24 Жовтня, 2022
Фактори, що впливають на  формування гендерних стереотипів: думка молоді

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження* Гендерні стереотипи постійно використовуються…

5 Березня, 2019
Journalism professors work on an implementation of the project «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» (DESTIN)

Currently, the staff of the Department of Journalism, Advertising and PR-Technology is working on the project «Journalism Education for Democracy…

19 Лютого, 2020
ХХІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ “РОДЗИНКА”

Шановні студенти, аспіранти, викладачі!   ЗАПРОШУЄМО Вас узяти участь у роботі  XХІІ Всеукраїнської наукової конференції молодих учених   „Актуальні проблеми…