Як написати ефективний мотиваційний лист

2 Листопада, 2022

Мотиваційний лист є одним із ключових елементів проходження на будь-який проєкт. Він дає змогу комісії дізнатися більше про вас та ваші погляди, наскільки ви відповідаєте критеріям відбору. Я підготував низку порад, які допоможуть вам представити себе найбільш ефективно.

🔻Створіть блискучий початковий абзац.

Ви, напевно, чули, що люди можуть вирішити за 11 секунд, подобається їм щось чи ні, просто подивившись це. Те саме з листом.  Під час написання мотиваційного листа напишіть перші кілька унікальних рядків. Структура вступу впливатиме на те, як читач сприйматиме решту мотиваційного листа.

🔻Не копіюйте чужий мотиваційний лист.

Корисно спочатку дослідити, як створити надійний мотиваційний лист, але це не означає, що ви повинні копіювати шаблони або редагувати їх. Мотиваційний лист має бути особистим, і читач може помітити, чи не шаблонний він. Тому напишіть вміст, який показує, ким ви є. Це допоможе вам виокремитися з-поміж інших.

🔻Не використовуйте складних слів.

Уникайте ускладнень у написанні. Основна мета мотиваційного листа — не демонструвати свою мовну кмітливість. Ваш лист має бути легким, щоб читач зрозумів повідомлення. Ви можете попросити своїх друзів, учителя мови, чоловіка/дружину, сім’ю чи когось іншого голосно прочитати мотиваційний лист. Вони виявлять деякі граматичні помилки, яких ви не помітили навіть після годин ретельної перевірки, або придумати кращі способи формулювання, ніж ви.

🔻Покажи, не кажи.

Ця частина стосується резюме та CV. Коли в будь-якому листі згадуєш «Я хороший лідер», це звучить слабше, ніж «Я провів команду студентів через ліс, де ми знайшли ведмедя, що потрапив у нору, і врятували його». Варто уникати коротких і двозначних тверджень, ніби вони випадково потрапили в мотиваційний лист.

🔻Не говоріть лише про себе.

Вам потрібно представити себе в мотиваційному листі, але це не означає, що ви обмежуєтесь говорити лише про себе. Більшість рекрутерів або персонал прийому хочуть знати, чому ви хочете приєднатися до компанії чи коледжу. Ви повинні показати це перед тим, як подати заявку на роботу або приєднатися до установи, яку ви досліджували щодо компанії чи коледжу.

Артем Новіков, студент 2 курсу магістратури “Медіакомунікації”

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

28 Квітня, 2024
Студенти-видавці ЧНУ провели книжковий челендж (ФОТО)

Студенти-видавці буккросинг-клубу «Freebook» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ініціювали книжковий челендж «Покажи книгу, яку зараз читаєш». Акцію присвятили Всесвітньому дню книги та авторського права і…

6 Січня, 2020
Активна позиція

  Палітра емоцій Артема Новікова під час нагородження в “Молодіжному ресурсному центрі” Книги − це мудрість, а спільна праця –…

21 Грудня, 2015
Триває пряма трансляція дискусії про роль медіа в розв’язанні конфлікту

Сьогодні, 21 грудня, о 14.00 розпочалася дискусія на тему: “Роль ЗМІ у розв’язанні конфлікту: українські реалії”.  На заході презентують результати моніторингу національних…