Майбутні медійники поглибили знання з правозахисної журналістики

6 Вересня, 2019

Студентки-журналістки та студент-піарник ННІ УФСК ЧНУ ім. Б. Хмельницького взяли участь у другому фестивалі «Праволюдяність: Mediafest 2019». Захід відбувся у Києві з 26 до 30 серпня.

Цьогоріч 94 учасники з 24 університетів України зібралися, щоб обмінятися досвідом, інформацією, ідеями та подискутувати на суперечливі теми. Отримані знання на заходах сприятимуть дотриманню стандартів журналістської етики у висвітленні питань, які стосуються прав людини, рівності та недискримінації.

Учасники та учасниці фестивалю працювали в п’ятьох тематичних групах: інклюзивність, ненасильство та протидія мові ворожнечі, активні дії на захист суспільних інтересів, свобода слова в умовах конфлікту, гендерна рівність та подолання стереотипів щодо ролі жінки у суспільстві.

Їхніми наставниками були: незалежний експерт Володимир Азін, експертка Програми Розвитку ООН Олена Іванова, спеціаліст Національної асамблеї людей з інвалідністю Євген Свєт, віце-президентка Ромського жіночого фонду «Чіріклі» Зола Кондур, членкиня Координаційної ради ТрансКоаліції Анастасія Єва Домані, координатор Проекту «Без кордонів» Максим Буткевич, координаторка руху «Молодь за мир» в Україні» Оля Макар, голова правління ГО «Україна без тортур» Олександр Гатіятуллін, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, волонтер Благодійного фонду «Восток СОС» Євген Васильєв, медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін, менеджерка проектів FreedomHouse в Україні Анастасія Лихолат, голова правління Центру прав людини Zmina Тетяна Печончик, українська політикиня, народна депутатка VIII скликання Ірина Суслова, продюсерка Радіо Культура, координаторка кампанії проти сексизму «Повага» Ірина Славінська, про-фемініст, менеджер комунікацій «Українського жіночого фонду» Микола Ябченко.

На фестивалі команди створювали медіапродукти: репортажне фото, плакат та стріт-арт. Учасники працювали з арт-кураторами з RealStoriesProduction.

Під час фестивалю тривав конкурс на кращий слоган та емблему. Журналістка-магістрантка 1 курсу Каріна Авер’янова посіла друге місце за дизайнерське оформлення емблеми.

Розповідає, що не думала про отримання призового місця, а орієнтувалася, здебільшого, на те, щоб її продукт містив сенс та мав гарний композиційний вигляд: «Як виявилося, на фесті конкуренція була незначна. Усі емблеми мали потужний дизайнерський вигляд. Нове покоління журналістів – справді універсальні фахівці. Радію, що експертна комісія гідно оцінила мої старання».

Враженнями від фестивалю поділився студент 3-PR курсу Артем Новіков: «Такі заходи для мене — це, насамперед, живе спілкування. Вийти за межі звичного мислення та образів, просто спілкуючись із однолітками з усієї України, цілковите задоволення. А додайте до цього освітній інтенсив та кооперацію не лише зі студентами, а й фаховими експертами, і ви отримаєте потужну прокачку власних поглядів та навичок».

Захід ініційовано Інститутом журналістики, ГО «ZMINA: центр прав людини» та Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН). Медіароботи цьогорічного фестивалю опубліковані на офіційних сторінках цих організацій у Facebook.

Довідково: «Праволюдяність: Медіфест» є продовженням Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики. Доцентка, завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького Тетяна Бондаренко пройшла стажування в спеціальній програмі підвищення кваліфікації. Її стаття «Мовленнєва агресія та мовні інструменти для запобігання вербальній ворожнечі» у межах проекту опублікована в збірці «Права людини та мас-медіа в Україні». Цьогоріч участь візьме викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Олеся Нестеренко.

             Автор: Дар’я Роженкова, 4-Ж

Фото надані організаторами фестивалю «Праволюдяність: Mediafest 2019»

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

6 Січня, 2020
Активна позиція

  Палітра емоцій Артема Новікова під час нагородження в “Молодіжному ресурсному центрі” Книги − це мудрість, а спільна праця –…

31 Жовтня, 2022
Дмитро Кондратович про досвід навчання в США та особливості американської системи освіти

– Де Вам довелося навчатися в США? –  У 2021 році навчався за програмою «Global UGRAD», у штаті Кентакі. –…

9 Червня, 2022
Кафедра журналістики та комісія з журналістської етики підписали меморандум про співпрацю

Гарні новини для нашої кафедри ‼️Усеукраїнська громадська організація «Комісія з журналістської етики» і кафедра журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ імені…

1 Жовтня, 2020
Теми кваліфікаційних робіт за 2020-2021 н.р.

До вашої уваги – теми кваліфікаційних робіт ОС “Бакалавр” спеціальності 061 “Журналістика”