Світлана Коваль пройшла «Марафон фактчекінгу»

17 Травня, 2024

Старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького Світлана Коваль стала учасницею «Марафону фактчекінгу». Захід проходив у Києві 14 та 15 травня, організатором стала ГО «Інтерньюз-Україна».

Марафон передбачає участь регіональних журналістів в офлайн та онлайн тренінгах. Після успішного завершення навчання журналісти зможуть взяти участь у конкурсі стипендій на створення матеріалів за менторської підтримки.

У перший день марафону учасники та учасниці ознайомилися з основними викликами та загрозами для фактчекерів, принципами спростування фейків, а також джерелами й інструменти для фактчекінгу. Тренінг проводив Кирило Перевощиков, головний редактор проєкту VoxCheck громадської організації «Вокс Україна». Спікер запропонував реальні кейси для перевірки фактів.

Протягом другого дня Оксана Мороз, засновниця волонтерської ініціативи «Як не стати овочем», авторка і ведуча радіо-/телепрограм з інфогігієни, докладно пояснила, як маніпулюють у цифровому світі (у соцмережах «Telegram», «ТікТок»,» YouTube» та «Google», у Вікіпедії.) та як змінюють наше мислення та поведінку. Учасники самостійно пропонували та пітчили теми для публікацій про актуальні питання, щодо яких у медіа та соцмережах поширюють маніпуляції: мобілізація, «Майдан-3», «ухилянти» тощо.

  • Тренінг був динамічним, багато цікавого та нового матеріалу. Сподобалося, що спікери не тільки подавали теорію, але й запропонували багато активних вправ для учасників і учасниць. Зокрема, на розрізнення правдивих та фейкових новин,  а також обговорення актуальних медіакейсів. Взяла для себе багато корисного для впровадження у викладання. Чекаю продовження марафону, впевнена, що онлайнова частина буде такою ж продуктивною, — зауважила Світлана Коваль.

Авторка: Ольга Ярмолич, студентка 2-Ж курсу
Фото: Світлана Коваль

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

16 Березня, 2023
«Ляжте та дихайте якомога ближче до підлоги», – студентів-медійників навчали безпечної поведінки

Тренінг «Надзвичайні ситуації: особиста безпека та робота медійника» провели для студентів-журналістів співробітники й курсанти Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв…

13 Березня, 2023
XХV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених»

Шановні студенти, аспіранти, викладачі! ЗАПРОШУЄМО Вас узяти участь у роботі XХV Всеукраїнської наукової конференції молодих учених „Актуальні проблеми природничих і…

2 Березня, 2020
Студенти-рекламники поспілкувалися з фахівцями агенції «Промо Люди»

Майбутні фахівці з реклами та PR Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького зустрілися з Ольгою Кравт і Світланою Темненко, працівницями рекламної агенції. Зустріч відбулася в…

1 Червня, 2022
Кафедра журналістики, реклами та PR-технологій на рік стала членом Європейської асоціації викладачів журналістики

Для українських ЗВО, учасників проєкту DESTIN, членство в EJTA відкриває доступ до ресурсів та до участі в заходах Європейської асоціації…