У межах проекту Erasmus+ DESTIN апробовано один із модулів онлайн-курсу з медіаграмотності «Медіавакцина».Під час тренінгу обговорювали різні види медіабрехні та способи їх розпізнавання. Захід передбачав два етапи, які відбулися 19 і 22 лютого 2021 року в Черкаському молодіжному ресурсному центрі.
Модераторами тренінгу було декілька експертів, кожен із них розповідав про конкретну галузь медіаграмотності й пропонував зіграти в гру, яка сприяла розумінню суті сказаного. Як зазначив один зі спікерів Артем Новіков, основною метою цього тренінгу було підвищення рівня освіченості учасників заходу щодо питань верифікації даних, ознайомити відвідувачів із такими поняттями, як фейк, маніпуляція та пропаганда, навчити ідентифікувати їх. Артем радить ретельно перевіряти надійність джерела інформації, порівнювати висвітлення «підозрілих» новин на інших ресурсах, виявляти сфабриковані зображення. Це забезпечить підвищення рівня медіаграмотності.
Один з учасників тренінгу, Ярослав Дубовий, поділився своєю думкою про захід: «Мені сподобався тренінг, хоч попередньо я був налаштований скептично. Спочатку всі учасники взяли участь у грі з метою перевірки критичного мислення. Я посів п’яте місце, це досить непогано з огляду на те, що питання були пов’язані з різними темами, до того ж треба було відповісти за 10–15 секунд. Потім ми об’єдналися в групи по 5-6 осіб і виконували різні завдання, які навчають командної роботи, удосконалюють комунікативні навички, виробляють критичне мислення. Я вважаю, що кожен із нас отримав лише позитивні емоції та безцінний досвід. Справді, час пролетів непомітно, а головне – з користю».
Автор: Андрій Назаренко, студент 1-Ж курсу
Редактор: Олеся Нестеренко, проєкт DESTIN
Докладніше дивіться відеосюжет на YouTube-каналі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій https://www.youtube.com/watch?v=YoBHxaf1to0
Залишити відповідь