Радіоблог №2. Back in the CNU

15 Листопада, 2015

Після літа неймовірно важко повертатись до запису програм. Вірніш, важко не так записувати, як потім монтувати півгодинну програму, в якій тексту на 5 хвилин, а все інше складають запинки, ляпи і ліричні відступи на теми, які передачі не стосуються. Звичайно, таких проблем не буде, якщо ти почасти тренувався декілька разів на тиждень усі літні канікули, проте з нами такого не сталося і ми всі чесно займались аж ніяк не записом.

IMG_1673_ExtractedНачитка – це справа особлива, яка потребує ясності розуму, тілесного тонусу та звісно ж відповідного настрою. Проте про останнє можна було не турбуватись, адже ми тусували у нашій радіо-
рубці годинами і отримували від того неймовірне задоволення. Головне – чудова команда, а у нас у штаті було аж 5, як на мене, досить колоритних людей, які один одного доповнювали – я, Олег Магльований, Ярослав Хандусь, Вова Левченко та Нікіта Аксьонов. Разом починати було весело та і досі продовжує так бути.

Ми особисто напрацювали за нашу річну діяльність невеликий список порад, які реально допомагають під час запису. По-перше, це – артикуляція, тобто мистецтво правильно розкривати рот, коли вимовляєш кожен звук. Тоді слова завжди чіткі і не виникає враження «вати у роті», яка є такою звичною після великої перерви. Другий фактор – спілкуватися з читачем як з другом. Це стосується більше тематичного і емоційного наповнення тексту і звісно стосується розважальних передач. Тобто, будь-яку інформацію слід подавати так, наче розповідаєш її давньому другу, проте не потрібно брати лишку з панібратством. Надмірна фамільярність відлякує. По-третє, говори з посмішкою і посмішка з’явиться на обличчі слухача. Звучить, наче якась східна мудрість і від того є ще більш правдивою. Настрій передається через голос, від посмішки він тембр стає м’якшим та приємнішим і слухати такого ведучого стає приємніше.

Іноді ми навіть жартуємо, що на стіні в радіо-рубці потрібно написати величезними літерами «АРТИКУЛЯЦІЯ». Те дійсно працює 😉

Дарина ДячокКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: