Черкасці побачили нове дітище «Вавилону13»

19 Грудня, 2014

Документальний фільм про події на Майдані та в зоні АТО презентували у Черкасах. Кінопроект «Вавилон 13» представив на загал свій перший повнометражний документальний фільм «Сильніше, ніж зброя» Черкаси стали сімнадцятим містом, що мало змогу побачити стрічку.

Не зважаючи на відсутність масштабної рекламної кампанії великий зал у кінотеатрі «Україна» на половину зайнятий. На прем’єру завітали як журналісти та посадовці, так і власне учасники подій на Майдані та звичайні черкасці. Від фільму вони очікують надзвичайно багато, адже всі ці події їм близькі. Черкаський поет Олексій Юрін впевнений: такі фільми надзвичайно важливі, адже це вже стало нашою історією і ми маємо залишити щось для нащадків на згадку про цей кривавий переломний для країни момент.

Перед початком показу на сцену виходять одні з творців фільму – оператор Андрій Котляр та режисер Костянтин Кляцкін та просять після перегляду не розходитися, та долучитися до обговорення стрічки.

Фільм показує еволюцію українських реалій від стихійної спроби захоплення Адміністрації Президента 1-го грудня до кривавих боїв у руїнах донецького аеропорту. Від екрану не можеш відвести погляду, адже боїшся щось пропустити.

Півтори години перегляду проходять на одному диханні. І ось на сцену знову виходять творці документальної стрічки. Без жодних слів усі присутні встають та вітають авторів шаленими оплесками. На прохання хлопців висловити свою думку чи поставити якесь запитання першим встає активний майданівець Микола Булатецький. «Дякую, що не показала у фільмі так званих «лідерів» Революції Гідності. Адже зламали режим Януковича саме прості українці, а «лідери» навпаки намагалися стримати їх» – каже він. Після Миколи Булатецького своє захоплення висловили й інші черкасці. А творці фільму анонсували ще чотири фільми.

Оксана Калініченко, 3-ЖКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: