Лісівники Черкащини цього року започаткували обласну акцію «Збережи життя ялинці». Тепер черкасці зможуть придбати новорічних красунь не зрізаними, а висадженими у горщики. Після свят таку ялинку можна висадити на подвір’ї.
Ялина в горщику ─ це хороша альтернатива новорічній красуні, зрубаній в лісі на один раз. Таким живим деревцем можна прикрасити будинок перед новорічними святами, і воно буде радувати ще кілька років.
«На початку листопада, ми вирішили пересадили ялинки в горщики, потім почали поливати їх. А тепер ми пропонуємо людям придбати собі до новорічних свят таке деревце. Догляд за ялинкою не відрізняється від догляду за вазонами», ─ розповідає Віктор Прокопенко, приватний підприємець, що займається вирощуванням хвойних дерев. Згодом, після свят, таку ялинку можна винести з помешкання десь у прохолодніше місце, щоб вона не пустила бруньки в теплі. Потрібно доглядати за нею, поливати іноді, а навесні можна посадити у себе на подвір’ї чи будь-де.
Віктор Прокопенко зазначає також, що живі лісові красуні мають меншу популярність, аніж зрубані. Проте деякі все ж купують ялинки в горщиках.
«У моїй сім’ї двоє дітей, які дуже люблять Новий рік. Для нас новорічні свята ─ це щось особливе, тому ялинка повинна бути особливою. Я вирішила цього річ придбати живу ялину в горщику. Наступної зими, у нас на подвір’ї вже буде власна новорічна красуня. Діти, я думаю, будуть задоволені», ─ зазначає молода мама Ірина Петрунь.
Ціна ялинок в контейнерах вища, ніж зрубаних дерев майже в половину. У середньому вартість живої ялинки залежно від висоти коливається від 100 до 180 грн., а ціна на зрубане хвойне дерево 50-60 грн. Тому більшість черкасців відмовляють собі у покупці живої лісової красуні.
«Я за 100 грн. можу дві ялинки купити. Це, я вважаю, марнотратство. Та й взагалі, ялинка ─ це не найважливіше на святі. Головне, щоб на стіл було що поставити», ─ говорить черкасець Степан Кодола.
Віктор Прокопенко, також зазначає: «Купуючи ялинку в горщику, людина збереже життя лісовій красуні. Я сподіваюсь, що цього року люди підтримають таку ініціативу, і збережуть ліс».
Альона Гудзенко, Анна Дишлюк.
Залишити відповідь