В Черкасах відзначили всесвітній День боротьби зі СНІДом

9 Грудня, 2014

На Європейській площі 1 грудня волонтери роздавали перехожим інформаційні листівки, засоби індивідуального захисту та збирали кошти на лікування ВІЛ-позитивних людей.

Акцію організували фонд «Від серця до серця» спільно з Центром реабілітації для нарко- та алкозалежних людей.

Вадим, співорганізатор заходу, розповідає про причини проведення акції.

«Тому що поширення цієї хвороби в Черкасах досягнуло критичної межі. Тобто проблема СНІДу набула ознак епідемії. І сьогодні наша організація тут, щоб заявити, що ВІЛ-позитивні люди мають можливість лікуватися. Крім того, в нашому місті є багато організацій, в яких працюють спеціалісти, що надають допомогу хворим на СНІД. Фахівці проводять безкоштовні консультації та профілактичні заходи».

Також на акції фонд «Від серця до серця» надав можливість кожному охочому безкоштовно пройти експрес-тест на ВІЛ. Ведучі заходу закликали глядачів та перехожих бути солідарними з хворими на ВІЛ/СНІД та допомагати їм морально та матеріально.

Олена Зелек, співорганізаторка акції зазначає про моральні сторони проблеми ВІЛ/СНІДу: «Ми боремось з проблемою, а не людьми, що мають цю хворобу. Наше суспільство звикло протистояти один з одному, але не намагається подолати проблему ВІЛ/СНІДу за допомогою людяності та дружелюбності. Навіть навпаки ускладнює і без того не легке життя людям, що дізнались про свій статус. Тому ВІЛ-позитивні та хворі на СНІД часто змушені помирати в самотності».

Також Олена розповідає про свою роль у заході: «Ми роздаємо презервативи молодим людям для того, щоб в Україні з’явилась культура використання контрацептивів. Насправді, існують європейські країни, в яких рівень ВІЛ-інфекції нульовий. Тому що вже в садочку діти знають, що таке презерватив і як ним користуватись».

Альона Гудзенко , Анна Дишлюк, 3-ЖКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: