День української писемності та мови відзначали учні Червонослобідської ЗОШ №1

3 Грудня, 2014

“О мово рідна, хто без тебе я” – під таким гаслом пройшов день української писемності та мови в школі №1 села Червона Слобода, що на Черкащині. Учні та вчителі ретельно готуються до цього свята: малюють вітальні стіннівки, прикрашають кабінети та коридори школи патріотичними символами, а головне – беруть участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика.

Допомагає підтримувати традиції школи її директор Тарас Іванович Горбенко: «Конкурс знавців української мови імені Петра Яцика став традицією в нашому навчальному закладі. Проте цьогорічні заходи мають особливу вагу в умовах випробувань, які проходить наша держава, відстоюючи власний суверенітет перед російським агресором. Тому, власне, і проведення урочистостей, що передували виконанню творчих завдань учнями мало на меті актуалізувати творчу уяву учнів у напрямку пробудження їх національної свідомості».

1

Захід розпочався вступним словом директора школи, після чого вчителі української мови Наталія Тищенко та Ольга Омельченко ще раз познайомили учнів з основними етапами становлення української писемності. Коментарі вчителів супроводжувалися тематичними слайдами презентації.

2

«Цей конкурс є важливим, тому що мова відіграє провідну роль у житті кожної людини. Вчені давно дійшли висновку, що найкращі продукти для людини ті, що виросли в її країні. Те саме можна сказати і про мову. Тому краще її вчити змалечку та й у рідному краї, саме до цього ми заохочуємо учнів нашої школи», – говорить вчителька української мови Ірина Дядюра.

Мова, якою ми розмовляємо, визначає спосіб мислення, впливає на манери, поведінку та навіть зовнішність. Тому потрібно як слід вивчати рідну мову та прагнути її глибини, адже якщо ти пізнаєш мову – пізнаєш й себе.

“Дорожи українською мовою,
Рідна мова – основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!”

                                                             (Дмитро Білоус)                                    

 

Альона Дубова, 1-ЖКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: