Конференція студентів щодо обрання голови студради університету відбулася 28 жовтня в стінах актової зали.
На початку заходу виступив в. о. ректора Олександр Черевко, який підкреслив роль студентського самоврядування в сучасній вищі освіті і відповідальність кожного студента за власний вибір. «Щоб не на словах, а на ділі студентство брало активну участь у житті університету», ─ зазначив Олександр Володимирович. Свій виступ в. о. ректора закінчив вигуком «Слава Україні!», на що в залі пролунало жваве відлуння: «Героям Слава!».
Таємним голосуванням голову студради визначали 237 делегатів університету. На посаду до органу студентського самоуправління претендувалитри кандидати: Олена Гайфулліна, Василь Дунаєвський, Сабіна Ісмаілова.
За планом конференції, першою виступила Тетяна Жук із затвердженням Положення про студентське самоврядування ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Делегати більшістю голосів підтримали це положення.
Кожен кандидат мав змогу на заході представити свою передвиборчу програму. Першою виступила Олена Гайфулліна, яка запропонувала студентам-виборцям основні положення своєї програми. «Я пропоную спрямувати роботу студради ЧНУ на інтереси студентів, щоб забезпечити і захистити їхні права. Для цього потрібно контролювати кількість навчальних годин, щоб у розкладі не ставили більше 4-ох пар на день», ─ зазначила Олена.
У свою чергу, Василь Дунаєвський у своєму виступі виокремив такі основні завдання передвиборчої програми:«Потрібно організувати та оптимізувати роботу студради, для цього слід налагодити співпрацю між усіма навчально-науковими інститутами. Я обіцяю, розглянути пропозиції та побажання представників всіх студентів».
Свою передвиборчу програму представила також Сабіна Ісмаілова. Кандидатка запропонувала активізувати діяльність студентів та студентських рад, розширити та удосконалити співпрацю ВНЗ Черкас та регіону, а також співпрацювати з громадськими та волонтерськими організаціями.
Прослухавши всі виступи кандидатів та зваживши власний вибір, делегати обрали голову студради ЧНУ шляхом таємного голосування.
Яким хотіли б бачити студенти очільника органу студентського самоуправління пояснила одна з виборців, студентка 3 курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій, Олена Нечитайло. «Студенти хочуть, щоб новою головою студради була людина, яка б прислухалась до порад та пропозицій студентства, щоб співпрацювала з викладацьким колективом та знаходила порозуміння з кожним», ─ говорить студентка.
Під час підрахунку голосів, доповідач Павло Мосійчук запропонував обговорити фінансову діяльність студентської ради. В залі виникли питання стосовно необхідності студентських благодійних внесків. Майже півгодини точилися дискусії навколо фінансових питань. У ході обговорення вирішили створити орган управління фінансовою діяльністю, а його обов’язки затвердити на наступному зібранні.
Також на конференції представники студради порушили питання про обрання гасла для університету. Анастасія Темченко оголосила результати конкурсу для студентів та викладачів на краще гасло. До розгляду було запропоновано 6 гасел, серед яких делегати, шляхом відкритого голосування, обрали одне. Відтепер слова «Шануємо традиції, творимо сьогодення, крокуємо в майбутнє» стали гаслом ЧНУ ім. Б.Хмельницького.
Крім того, на заході вперше прозвучав новий гімн університету на слова Миколи Калька.
Організація заходу була на високому рівні, лічильна комісія швидко підрахувала та оголосила результати виборів. Із відривом у три голоси переміг Василь Дунаєвський. На другому місці ─ Сабіна Ісмаілова, третє місце в Олени Гайфулліної.
Новий голова студради університету зазначає: «Я почав займатися самоврядуваннямдавно. Був президентом своєї школи. Також був членом організації «Молода громада». До дня міста Черкас ми зробили проект «Стіна фотографій» в парку 50-річчя. Ще плануємо багато проектів в університеті. Я хочу почути думку кожного студента, тому планую створити підрозділ, в якому будуть працювати студенти з різних факультетів».
Альона Гудзенко, Анна Дишлюк, 3-Ж
Залишити відповідь