У Черкаському національному університеті обговорювали аграрні питання

2 Листопада, 2014

Проблеми розвитку українського села розглядали вчені-історики на десятому Всеукраїнському симпозіумі з проблем аграрної історії. Захід відбувся 2-3 жовтня в стінах Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Відкриваючи симпозіум, в.о. ректора ЧНУ Олександр Черевко розповів про історію симпозіумів та про сільськогосподарські здобутки й традиції Черкащини. З вітальним словом до слухачів також звернувся Директор Інституту історії України НАНУ Валерій Смолій. Він наголосив, що в останні роки українські науковці стали більше уваги приділяти аграрному питанню, що дозволить вченим допомогти в реформуванні аграрного сектору України.

Щодо перспектив розвитку аграрної галузі, то все залежить від того, хто прийде до влади. Такої думки дотримується один із учасників симпозіуму, професор кафедри історії України Дніпропетровського національного університету Олександр Нікілєв. Він зазначив, що, коли державою керуватимуть люди, зацікавлені в розвитку вітчизняного виробника, і будуть спиратися на наукову основу, то буде успіх.

Нагадаємо, що на симпозіумі представлено близько 80 доповідей провідних науковців із різних регіонів країни. Їхні праці опубліковано в науковому виданні «Український селянин». Організаторами симпозіуму виступили Інститут історії України НАН України, Черкаський національний університеті імені Богдана Хмельницького та Наукове товариство істориків-аграрників.

Анни Лелеки, 3-ЖКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: