ОГЛЯД МОЖЛИВОСТЕЙ: ЖУРНАЛІСТИКА ТА МЕДІА-ПРОЕКТИ
Редакція OS (http://openstudy.org.ua/blog/12108/) вирішила робити тематичні огляди можливостей. Цього разу огляд буде присвячений стипендіям та стажуванням для журналістів, медіа-активістів та організаторів медіа-проектів.
Європейські стипендії для журналістів (Берлін)
Журналісти з Європи запрошуються до прийняття участі в програмі Міжнародної Колегії Журналістів Вільного Університету Берліну. Учасники мають можливість провести один рік в Берліні, поглиблюючи свої знання та працюючи над дослідницьким проектом. Програма проходить з жовтня 2012 по липень 2013. Брати участь у програмі можуть як журналісти, які постійно працюють за фахом, так і позаштатні журналісти з досвідом роботи. Заявки приймаються на німецькій та англійській мові. Важливою частиною заявки на участь є опис науково-журналістського проектa, яким стипендіат буде займатись в Берліні. Також необхідно письмове підтвердження знань з німецької мови.
Додатково: надається можливість отримати стипендію від фонду палати депутатів Берліна – 770 євро на місяць для студентів і аспірантів та 1300 євро в місяць для кандидатів наук (з проживанням на період 12 місяців). Для цієї стипендії, окрім заявки на німецькій мові, потрібно додатковий відгук про науковий проект від професора чи експерта німецькою/англійською мовою.
Дедлайн: 31.01.2012
Сума стипендії: від 1000 до 1500 євро в місяць (залежно від стажу роботи)
Деталі http://www.polsoz.fu-berlin.de/en/kommwiss/institut/journalistenkolleg/ejf/bewerbung/index.html
Мікро-гранти для медіа проектів (Citizen Media Outreach Projects)
Основна увага гранту приділяється підтримці обізнаності громад, з метою використання всіх переваг digital медіа інструментів. Гранти надаються для окремих осіб, організацій, мереж та інших ініціатив. Які проекти можуть приймати участь? Головним критерієм є залучення нових громадян, які недостатньо обізнані в digital медіа за допомогою участі засобів масової інформації. Основні види діяльності проекту мають складатись із семінарів та тренінгів, які пояснюють як працювати з медіа. Зацікавлені кандидати повинні заповнити онлайн-заявку, яка також має включати детальний бюджет.
Дедлайн: 03.02.2012
Сума стипендії: 2000-4000 доларів
Деталі http://rising.globalvoicesonline.org/blog/2012/01/16/rising-voices-call-for-microgrant-proposals-for-citizen-media-outreach/
Стажування Світового інституту преси (World Press Institute)
Стипендія для стажування надається 10 журналістам з різних країн світу. Вона забезпечує поглиблення знань в управлінні, політиці, бізнесі, ЗМІ, журналістській етиці та культурі США через напружений графік навчання, подорожі та інтерв’ю по всій країні. Програма розпочинається в середині серпня та закінчується в середині жовтня. WPI оплачує всі витрати по програмі, включаючи переїзд в США і назад, всі подорожі по США, пов’язані з програмою WPI, і всі витрати на проживання.
Стипендіати також мають публікувати матеріали для веб-сайту WPI, у тому числі вести блог, і повинні представити до трьох історій для онлайн-партнерів WPI під час їхнього спілкування. Набір документів включає в себе: інформацію про апліканта, cv, фото, два есе, зразки публікацій, сертифікати, три рекомендаційні листи.
Дедлайн: 31.01.2012
Сума стипендії: стипендія забезпечує проїзд, проживання, харчування
Деталі http://worldpressinstitute.org/fellowship.htm
Стажування для журналістів на Euradio у Франції
Радіостанція Euradio в місті Нант у Франції запрошує практикантів на стажування. У рамках програми стажувань на радіо кожні півроку приїжджають журналісти з різних країн. Радіостанція EuradioNantes запрошує початківців журналістів з європейських країн, що бажають підвищити свою кваліфікацію під керівництвом досвідчених французьких журналістів. Мета програми – дати початківцям можливість краще пізнати європейську культуру і суспільство, познайомитися з економічними і політичними проблемами.
Для участі в програмі потрібно знання французької мови (на письмовому і розмовному рівні). Термін проходження практики: з 15 лютого по 13 липня 2012 року. Для участі в конкурсі на стажування, необхідно заповнити форму заявки. З фіналістами конкурсу проведуть телефонну співбесіду.
Дедлайн: 31.01.2012
Сума стипендії: 417 євро/місяць
Деталі http://www.euradionantes.eu/recrutement/recrutement_en.htm
Стипендія для журналістів у Колумбійському університеті
Вища школа журналістики Колумбійського університету представляє стипендію Спенсера для освітньої журналістики, метою якої є підтримка журналістики, що сприяє розумінню суспільством системи освіти США. До участі запрошуються журналісти, працівники освіти і дослідники освітньої політики. У ході конкурсу будуть вибрані 3 стажера, які протягом 1 року будуть займатися академічними дослідженнями в Колумбійському університеті, де вони зможуть отримувати практичні поради від експертів в галузі освітньої журналістики. Після закінчення стажування учасники повинні будуть опублікувати свої журналістські проекти. Заявники повинні подати резюме, зразки письмових робіт, пропозицію по журналістському проекту, мінімум 3 рекомендаційних листи і пропозицію по курсовій роботі.
Дедлайн: 31.01.2012
Сума стипендії: 75 000 доларів
Деталі http://spencer.jrn.columbia.edu/how-to-apply/
Стипендії від Інституту вивчення журналістики Reuters
Досвідчені журналісти можуть подати заявку на стипендію в Оксфордському університеті. Інститут з вивчення журналістики Reuters пропонує стипендії на дослідницьку програму строком на три, шість або дев’ять місяців. Стипендіати напишуть наукову статтю розміром в 8000-10000 слів для публікації. Перевага буде віддаватися проектам в галузі бізнес-журналістики, практики журналістики і зв’язку між журналістикою і підзвітністю. Кандидати мають бути з досвідом роботи в журналістиці не менше п’яти років, хорошим знанням англійської мови та мають надати резюме, особисту заява, проектну пропозицію, рекомендацію та зразки робіт.
Дедлайн: 31.01.2012
Деталі http://reutersinstitute.politics.ox.ac.uk/fellowships/about.html
Конкурс молодіжної журналістики
Студенти-репортери, карикатуристи і фотографи до 19 років включно запрошуються взяти участь в конкурсі молодіжної журналістики. Захід проводиться за підтримки Організації міжнародної молодіжної журналістики. У п’ятірку головних номінацій входять «Журналіст року», «Просвітитель року», нагорода «За хоробрість у журналістиці», коментаторська премія Марії Буннель та премія Франка Кігана у сфері новин «Проти тюремних арештів».
Також в конкурсі представлені наступні номінації: новини, ініціатива, портрет, велика стаття, есе, карикатура, огляд, спорт і фотографія. Роботи повинні бути опубліковані в період з 1 січня по 31 грудня 2011 року в інтернеті чи в друкованих виданнях. На конкурс приймаються також роботи в шкільних виданнях, неофіційній пресі, онлайн-газетах та інших джерелах інформації. Вступний внесок для участі в п’яти головних номінаціях – 15 доларів, для командних робіт – 8 доларів, для індивідуальних робіт – 5 доларів.
Залишити відповідь