Вахтанг Кіпіані навчав студентів-журналістів об’єктивно писати для ЗМІ

15 Лютого, 2016

IMG_5072Тренінг «Конфліктологія для журналістів» провів для студентів ЧНУ ім. Б. Хмельницького Вахтанг Кіпіані, відомий український журналіст, публіцист, історик, головний редактор видання «Історична  правда» та однойменного проекту на телеканалі «Zik».

Захід відбувся 15 лютого в межах проекту «Конфлікт у медіа, медіа в конфлікті: донесення дражливих тем через ЗМІ» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. У тренінгу взяли участь студенти-журналісти та редактори 1-4 курсів ННІ української філології та соціальних комунікацій.

Вахтанг Кіпіані розповів учасникам зустрічі про важливість минулого для журналістів як медіапрацівників, проаналізував помилки сучасників, розповів як правильно висвітлювати історичні питання у ЗМІ, а також ознайомив майбутніх «акул пера» з проектами, які він реалізує.

Журналіст наголосив, що медійники повинні правильно подавати інформацію українцям, бути обізнаними з історією нашої країни і не нав’язувати суспільству неправильні образи минулого.IMG_5075

– Як професіонали ми маємо відсіювати зерно від полови. А для цього нам не достатньо знати виключно шкільний курс історії. Журналісти повинні бути в курсі подій, цікавитися незвіданим та правильно інформувати людей, − сказав Вахтанг Кіпіані.

За його словами, перш за все, під час підготовки статті, програми чи сюжету, медійники повинні визначити для себе що вони хочуть і в якій формі це подати. Об’єктивному інформуванню буде сприяти багатоаспектне сприйняття професіоналом світу. Проте особисті переконання в жодному разі не повинні перешкоджати журналісту бути безстороннім.IMG_5071

Тренінг був корисним для студентів-журналістів, адже він мав практичне спрямування. Публіцист навів багато випадків із сучасних подій в Україні, дібрав цікаву інфографіку та показав приклади того, як незнання елементарних історичних фактів призводить до абсурдності в журналістських матеріалах.

Студентка 3-Ж курсу Вікторія Скубацька говорить, що захід їй дуже сподобався і збирається використовувати почуті на тренінгу поради в своїй професійні діяльності.

-Я взяла для себе дуже багато цікавого та повчального з цієї зустрічі. Дізналася про найтиповіші помилки журналістів, пов’язані з незнанням історії власної країни, і намагатимуся уникати їх у своїх матеріалах, − говорить дівчина.

Загалом зустріч пройшла цікаво та динамічно. Запропоновані Вахтангом Кіпіані приклади викликали жваву дискусію у присутніх та змусили майбутніх журналістів замислитися над професійними стандартами.

Довідково:

Вахтанг Кіпіані – журналіст, історик, викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси. Працював у виданнях «Україна молода», «Київські відомості», «Главред», «Фокус», телеканалах «1+1», «Перший національний», «К1», «ТВі», «Новий». Зараз – головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного проекту на телеканалі «Zik».

 
Ольга Гуржій, студентка 3-Ж курсуКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: