Перші кроки на стажуванні: поради для новачків

23 Листопада, 2024

Якщо ви вже пройшли всі етапи, описані в нашій попередній статті «Як потрапити на стажування», то настав час перейти до наступного кроку — початку вашого стажування!

Пропонуємо вам кілька практичних порад, як підготуватися до перших днів у новій країні та університеті.

1. Підготовка до подорожі: передбачайте несподіванки

Збираючись у дорогу, врахуйте можливі курйозні ситуації: запізнення на транспорт, забуту валізу чи інші дрібні негаразди. Прорахуйте, що робити в таких випадках, щоб уникнути зайвого стресу. Але головне — пам’ятайте: навіть якщо щось піде не так, ви все одно молодець і впораєтеся!

2. Прибуття до міста: міжнародний відділ — ваш орієнтир

Щойно приїдете в місто, де знаходиться університет, вирушайте до міжнародного відділу (саме там працюють люди, з якими ви контактували ще з України). Вони пояснять, як організовано навчання, видадуть розклад занять і поділяться іншою важливою інформацією.

3. Як все організовано під час заселення в гуртожиток

Якщо ви проживатимете в гуртожитку, спершу зверніться до його коменданта. Він/вона надасть вам рахунок для оплати проживання. У Польщі, як і в багатьох інших країнах, ціна варіюється залежно від університету. Після оплати вам видадуть ключі від кімнати. Хороша новина — у гуртожитках зазвичай багато українців, тому адаптуватися в новому середовищі буде значно легше.

4. Перший навчальний день: знайомство з куратором

Ваш перший навчальний день починається зі знайомства з опікуном (куратором) — викладачем, який допомагатиме вам протягом стажування. Повідомте його/її, що ви вже на місці, і, якщо не отримали розкладу в міжнародному відділі, попросіть його тут.

Уважно слухайте викладачів на заняттях, адже домашні завдання часто даються усно. Також старайтесь не пропускати заняття: хоча у польських університетах допускається 25% пропусків без відпрацювання, для стажувальників важливо бути присутніми на всіх лекціях і практиках.

5. Ключ до успішної адаптаціїсоціалізація

Познайомтесь зі студентами, щоб вони могли розповісти про формат навчання в університеті та дати корисні поради. Чим більше знайомих ви матимете, тим простіше буде розібратися в усіх нюансах навчального процесу.

Що далі?

Адаптація до нового середовища може зайняти деякий час, але з позитивним настроєм і відкритістю до нового все складеться якнайкраще.

Про особливості стажування в Польщі читайте в нашій наступній статті. Не пропустіть!

Денис Малюк, студент 4-PR курсу ОП “Реклама та PR у медіагалузі

Позначки:



Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

7 Жовтня, 2023
Презентація книги Катерини Таран відбулась у ЧНУ

Колишні однокурсники Катерини Таран по факультету журналістики КНУ ім. Т. Шевченка презентували її посмертну книгу «Поміж реалій та ілюзій», що побачила світ у…

27 Грудня, 2019
Визначили переможців олімпіади із журналістики та з реклами

Результати I етапу Всеукраїнської олімпіади оголосили 27 грудня в ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Про…

1 Жовтня, 2022
Молодь вважає, що гендерні стереотипи існують та відчуває їх

Публікуємо цикл авторських матеріалів Наталії Черкашенко «Гендерні стереотипи очима сучасного студентства», підготовлених на основі проведеного нею  соціологічного дослідження* Гендерні стереотипи…

13 Березня, 2023
XХV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених»

Шановні студенти, аспіранти, викладачі! ЗАПРОШУЄМО Вас узяти участь у роботі XХV Всеукраїнської наукової конференції молодих учених „Актуальні проблеми природничих і…