Якщо ви вже пройшли всі етапи, описані в нашій попередній статті «Як потрапити на стажування», то настав час перейти до наступного кроку — початку вашого стажування!
Пропонуємо вам кілька практичних порад, як підготуватися до перших днів у новій країні та університеті.
1. Підготовка до подорожі: передбачайте несподіванки
Збираючись у дорогу, врахуйте можливі курйозні ситуації: запізнення на транспорт, забуту валізу чи інші дрібні негаразди. Прорахуйте, що робити в таких випадках, щоб уникнути зайвого стресу. Але головне — пам’ятайте: навіть якщо щось піде не так, ви все одно молодець і впораєтеся!
2. Прибуття до міста: міжнародний відділ — ваш орієнтир
Щойно приїдете в місто, де знаходиться університет, вирушайте до міжнародного відділу (саме там працюють люди, з якими ви контактували ще з України). Вони пояснять, як організовано навчання, видадуть розклад занять і поділяться іншою важливою інформацією.
3. Як все організовано під час заселення в гуртожиток
Якщо ви проживатимете в гуртожитку, спершу зверніться до його коменданта. Він/вона надасть вам рахунок для оплати проживання. У Польщі, як і в багатьох інших країнах, ціна варіюється залежно від університету. Після оплати вам видадуть ключі від кімнати. Хороша новина — у гуртожитках зазвичай багато українців, тому адаптуватися в новому середовищі буде значно легше.
4. Перший навчальний день: знайомство з куратором
Ваш перший навчальний день починається зі знайомства з опікуном (куратором) — викладачем, який допомагатиме вам протягом стажування. Повідомте його/її, що ви вже на місці, і, якщо не отримали розкладу в міжнародному відділі, попросіть його тут.
Уважно слухайте викладачів на заняттях, адже домашні завдання часто даються усно. Також старайтесь не пропускати заняття: хоча у польських університетах допускається 25% пропусків без відпрацювання, для стажувальників важливо бути присутніми на всіх лекціях і практиках.
5. Ключ до успішної адаптації – соціалізація
Познайомтесь зі студентами, щоб вони могли розповісти про формат навчання в університеті та дати корисні поради. Чим більше знайомих ви матимете, тим простіше буде розібратися в усіх нюансах навчального процесу.
Що далі?
Адаптація до нового середовища може зайняти деякий час, але з позитивним настроєм і відкритістю до нового все складеться якнайкраще.
Про особливості стажування в Польщі читайте в нашій наступній статті. Не пропустіть!
Денис Малюк, студент 4-PR курсу ОП “Реклама та PR у медіагалузі“
Залишити відповідь