Протягом вересня — грудня 2024 студенти-журналісти ЧНУ ім. Б. Хмельницького вивчали особливості створення мультимедійних проєктів та опановувала практичні навички застосування здобутих знань у реальних умовах. За цей час десятеро студентів проходили стажування в реакції онлайн-видання “Нова Доба” під керівництвом досвідчених менторів.
У межах проєкту ІА «Нова доба» та Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького уклали меморандум про співпрацю в інтересах кафедри журналістики, реклами та PR-технологій.
Окрім того, було проведено низку заходів для покращення навичок написання матеріалів студентами різних курсів навчання: менторські сесії, де навчали основ сторителінгу, як писати про інклюзію, а також мистецтва ефективної комунікації.
До того ж викладачі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій спеціально в межах проєкту провели п’ять лекцій та воркшопів, де акцентували на передумовах виникнення сторителінгу, основних цифрових форматах для розповіді історій, правових стандартах та етиці. Ці заходи охопили понад 50 студентів-медійників, дописи розміщено на різних платформах кафедри (сайт, соціальні мережі, ютуб).
У рубриці “Сторителінг” на сайті онлайн-видання “Нова Доба” опубліковано 15 студентських матеріалів на різну тематику, написаних під керівництвом менторів: інклюзія, безбар’єрність, соціальне житло для ВПО, ветераноорієнтоване суспільство, боротьба з онкологією, сучасні українські традиції та інші.
- Мені все сподобалося в цьому проєкті. Але найцікавішою була взаємодія та співпраця з ментором. Коли на мою суб’єктивну думку текст здається цікавим, інформативним, без зайвої “водички”, але ментор рекомендує щось додати або змінити, і я вже розумію, що рекомендації дійсно доречні й матеріал стає ще цікавіший. Співпраця з ментором запам’яталася і сподобалася, — ділиться враженнями про участь у проєкті студентка 2-Ж Неля Погуляйко.
Студентам отримали цінний практичний досвід, покращили їхні навички сторителінгу та забезпечили стабільне наповнення рубрики якісними матеріалами. Крім того, проєкт сприяв підвищенню рівня професійної майстерності серед молодих журналістів, що в кінцевому підсумку покращить якість місцевих медіа.
Кафедра журналістики, реклами та PR-технологій у вересні 2024 – грудні 2024 року реалізувала мінігрантовий проєкт «Майстерність сторителінгу» у межах проєкту «Інноваційні підходи до наукової та журналістської практики» від Чеської громадської організації «Асоціація з міжнародних питань» за підтримки Програми Трансформаційної співпраці МЗС Чехії.
Світлана Коваль, старший викладач кафедри журналістики, реклами та PR-технологій
ЧНУ ім. Б. Хмельницького
Залишити відповідь