Участь у програмі Erasmus+ — це не лише навчання та нові знайомства, а й унікальна можливість подорожувати й відкривати для себе нові країни. Хоча студентський бюджет часто обмежений, це не означає, що подорожі — недосяжна мрія. Дотримуючись кількох простих порад, можна насолоджуватися захопливими подорожами, не перевищуючи бюджет.
Юлія Сотула, М-2
Насамперед, варто почати з дослідження регіону, де ви перебуваєте. У багатьох країнах є чимало цікавих і мальовничих місць, до яких можна дістатися громадським транспортом за символічну суму. Наприклад, якщо ви в Латвії, то поруч є Естонія та Литва — країни з безліччю цікавих локацій, відповідно, вони є недорогими варіантами для подорожей. Крім того, відвідуючи сусідні країни, ви уникаєте великих витрат на далекі перельоти.
Якщо ви прагнете відвідати більш віддалені країни, зверніть увагу на лоукост-авіалінії, такі як Ryanair, Wizz Air та easyJet. Вони пропонують дешеві квитки, особливо якщо бронювати їх заздалегідь. Не забувайте також про нічні потяги та автобуси, які допоможуть заощадити на житлі, адже ви зможете ночувати в транспорті просто під час подорожі. Також існують сервіси, як-от FlixBus і BlaBlaCar, що пропонують бюджетні варіанти для поїздок між містами.
Якщо ви все-таки вирішили зупинитися десь на певний термін, варто скористатися сайтами, які пропонують недорогі варіанти житла, наприклад Hostelworld, Airbnb або навіть Couchsurfing. На Hostelworld можна знайти дешеві хостели зі зручним розташуванням, Airbnb дозволяє забронювати кімнату або ліжко у гуртожитку за доступною ціною, а Couchsurfing надає можливість зупинятися у місцевих безплатно, водночас даючи можливість познайомитися з новими людьми, їхнім побутом та культурою.
Не забувайте також користуватися студентськими знижками та картками. Багато країн пропонують спеціальні бонуси для студентів на транспорт, музеї, культурні події та навіть ресторани. Зробіть собі міжнародну студентську картку ISIC, яка надає знижки по всьому світу, і перевіряйте місцеві програми знижок для студентів Erasmus+, як-от ESN Card, яку можна отримати від Erasmus Student Network.
Щодо харчування — обирайте місцеву їжу та ходіть на фермерські ринки. Уникайте дорогих ресторанів у туристичних місцях і надавайте перевагу місцевим кафе або ринкам, де можна скуштувати смачну їжу за доступними цінами. Фермерські ринки пропонують свіжі продукти за нижчими цінами, а це чудовий варіант для самостійного приготування.
Подорожувати також зручніше разом з іншими студентами, оскільки з ними можна ділити витрати на житло, транспорт і харчування. Багато університетів або Erasmus-груп організовують поїздки до інших міст чи навіть країн, тож скористайтеся груповими знижками, що значно здешевлює вартість подорожі. Крім того, спільні поїздки допоможуть обмінятися враженнями та знаннями про країну перебування.
Варто звернути увагу на безплатні або недорогі розваги. У багатьох містах є парки, музеї з вільним входом у певні дні, архітектурні пам’ятки, фестивалі та різні культурні події, які можна відвідати безоплатно. Перед поїздкою перевірте, які заходи будуть відбуватися під час вашого візиту, або завантажте додаток, як-от Meetup, де можна знайти безплатні або недорогі події та зустрічі.
Ще один секрет бюджетних подорожей — виявляти гнучкість у виборі дат та напрямків. Чим більше варіантів дат можливої поїздки є у вашому графіку, тим більше шансів знайти дешеві квитки. Часто подорож у будні дні значно дешевша, ніж у вихідні. Якщо ви відкриті до нових місць і не прив’язані до конкретного міста чи країни, можете скористатися акціями та вирушити туди, де квитки найдешевші.
Подорожі під час Erasmus+ можуть бути доступними, якщо ви готові планувати заздалегідь, користуватися знижками, бронювати бюджетне житло і відкривати для себе нові місця у своєму темпі. Erasmus+ — це не лише про навчання, а й про досвід, який ви можете отримати, досліджуючи світ.
Дуже життєві поради. Завжди думала, що подорожувати Європою це дуже дорого, але на справді якщо знати місця і грамотно планувати бюджет, то можна спокійно відвідати пів Європи.
Прочитала статтю “Де і як подорожувати під час Erasmus+ без шкоди для бюджету” – дуже сподобалося! Корисні поради про те, як економити на транспорті, житлі й користуватися студентськими знижками, справді надихають. Так як наш студенський бюджет часто обмежений. Виявляється, навіть з обмеженим бюджетом можна відкривати нові країни та отримувати незабутні враження.