Гостьову лекцію «Дотримання принципів академічної доброчесності у ЗВО» провела для бакалаврів і магістрантів 1 курсу Анжела Іржавська, голова Комісії академічної доброчесності та корпоративної етики ЧНУ ім. Б. Хмельницького.
Щорічно для студентів-медійників та викладачів проводять зустріч, де обговорюють роль учасників освітнього процесу в забезпеченні академічної доброчесності. Доцентка Анжела Іржавська розповіла про вияви академічної недоброчесності, зокрема про причини академічного плагіату, маніпуляції з текстом. Доповідачка поінформувала про антиплагіатну перевірку кваліфікаційних робіт та взаємодію студентів і викладачів в умовах дистанційного навчання.
Комісія з академічної доброчесності та корпоративної етики в ЧНУ ім. Б. Хмельницького працює з 2018 року. Студенти можуть звернутися до цього органу щодо випадків порушення академічної доброчесності.
За словами завідувачки кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяни Бондаренко,академічна доброчесність є фундаментом якісної освіти, особливо для студентів-журналістів. Вона передбачає чесне та відповідальне ставлення до навчання, дотримання етичних принципів й уникнення плагіату. Для майбутніх журналістів це надзвичайно важливо, адже саме вони стануть провідниками суспільної інформації.
Учасниця тренінгу, магістрантка Надія Паніван зазначила: «Під час лекції вкотре пересвідчилася, що журналістам необхідно вміти аналізувати, перевіряти факти та створювати власний унікальний контент. Порушення доброчесності під час навчання може негативно вплинути на репутацію студента та підірвати довіру до його матеріалів у майбутньому».
Авторка матеріалу: студентка 2-Ж курсу Анастасія Донець.
Фото: студентка 2-PR курсу Віолетта Костенко.
Залишити відповідь