Слова студентів

 

 Студенти – абітурієнтам


 

Яна Тарасенко:

«Варто не ігнорувати будь-які шанси попрактикуватися: дописуйте в газети, знімайте відео, більше контактуйте з людьми».

 

Анастасія Моргун:

«Журналістом можна не народитися, а стати! Якщо ви впевнено почуваєтеся перед аудиторією, маєте за плечима багаж знань, матеріалів, здобутків, то боятися нічого».

 

Галя Мазур:

–       багато читайте і дивіться «Discovery»;

–       не думайте, що багато знаєте;

–       цікавтеся всім, що вас оточує;

–       мисліть позитивно та адекватно сприймайте критику.

 

Тетяна Козловська:

“Перш, ніж вступити на журналістику, увімкніть хоча б найменшу потужність мізків й замисліться. Чи справді журналістика – це те, чого вам найбільше хочеться в житті. Уміння писати непогані твори-роздуми з літератури й вірші про кохання не є приводом відразу йти в медіаасферу.

Скількох відомих журналістів ви знаєте? Хто з них для вас цікавий, чи є серед цієї когорти хоч би один, на кого ви рівняєтеся? Крім того, розрізніть, хто вам подобається як спеціаліст, а хто просто «смішний і класний Педан» або «така жіночна й вишукана Фреймут».

Якщо ж бажання покласти життя на вівтар медіа пересилить усі інші, то читайте. Читайте все, крім Донцової й написів на стінах: анекдоти про євреїв, енциклопедії про тварин, газети, сайти «The New York Times” і «The Guardian», словники, білборди, старі радянські підручники й навіть інструкції до пилососів. Зайвим не буде ніщо.

Розвивайте в собі Юлія Цезаря. Навчайтеся фотографувати, гарно говорити, лаконічно висловлювати свої думки. Бажано, робити це водночас і з розумом. Раджу послухати шість правил спілкування психолога Михайла Лабковського.

Дресируйте себе в спілкуванні з усіма віковими категоріями. Ви не маєте боятися депутата чи бізнесмена, ви маєте говорити з ними на рівних. Але без хамства. Крім того, дресируйте в собі силу волі до безсонних ночей, а ноги – для довгих робочих днів.

І ще – навчіться бути чесними й щирими. Передовсім – з собою. Якщо цей механізм працюватиме на вас, то зможете гідно працювати на суспільство або на будь-яку іншу достойну мету в журналістиці.”

 

Іван Дерманчук:

“Головне – не забувати, що практики без теорії не буває. Тому потрібно вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Університетська база дає всі важливі навички та вміння. Варто лиш мати бажання їх перейняти.”

 

Ірина Іванова:

“Важливим для майбутнього журналіста є певна база знань. Тому потрібно якомога більше читати літератури для загального розвитку. Звісно, слідкувати за українськими й закордонними медіа. Часто дивитися новини, читати газети або Інтернет-ЗМІ. Писати тексти на різні теми і давати читати своїм друзям та знайомим.”