Робота стала життям, колеги – родиною

10 Червня, 2019

Яна Тарасенко, екс-журналістка телеканалу СТБ. Випускниця 2017 року (фото з власного архіву героїні)

Вона відкрита та щира, готова прийти на допомогу до тих, хто потребує. Яна Тарасенко знайшла себе в соціальній журналістиці та присвятила цій справі майже три роки. Період, коли дівчина була в команді медійників телеканалу «СТБ», вона називає не роботою, а життям. Майже весь час молода журналістка проводила в студії, на зніманнях, тому колеги стали друзями, а з деякими героями своїх проектів підтримує зв’язок і донині.

Яна з усмішкою розповідає, що кожен колектив, частиною якого вона була, їй надзвичайно подобався. Зокрема, викладачі в університеті не лише навчали, а й могли порадити щось як друзі, підтримати, коли це було необхідно. Вони з розумінням ставилися до того, що дівчина ще й працювала за фахом. «Яна завжди була цілеспрямованою. Вона все встигала поєднувати: і роботу, і навчання. Порядна дівчина»,– такою колишню студентку запам’ятала її науковий керівник, доцент кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Олена Надточій.

Робота журналіста вимагає чимало затрат життєвих сил та енергії. Яна працювала в проектах «За живе»,  «Цієї миті рік потому», їй необхідно було тривалий час спілкуватися з різними (подекуди «складними») героями. Протягом усього періоду знімань дівчина, неначе рідна, вислуховувала людину, підтримувала й допомагала їй бути кращою.

Яна перед початком знімання програми  «Цієї миті рік потому» (фото з власного архіву героїні)

Дівчина зізнається, що часом було емоційно складно віддавати частину себе іншим людям. «Я дуже чуттєва, сприймаю все близько до серця. Коли знімали сюжет про хвору людину, я ще тиждень не могла відійти. Хотілося допомогти якось, але розуміла, що нічим не зараджу», – пригадує дівчина.

Яна дуже відповідальна в роботі. Дівчина викладалася на повну, щоб допомогти людям, які звернулися в проект, змінити своє життя. Та результат більшою мірою залежав не від неї, і журналістку пригнічувало, коли герої здавалися, не завершували розпочате на шляху до своєї мрії. Вона віддавала всю себе й того ж очікувала від інших. Коли живеш роботою, як Яна, то професійне виснаження настає значно швидше, тому нині дівчина зробила творчу паузу, щоб перевести дух для нового початку.

Оксана Секретаренко

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

22 Березня, 2019
Студентка-журналістка перемогла в конкурсі з фактчекінгу

Єва Кравчук отримала перемогу в конкурсі з перевірки інформації 18 березня. Про це повідомляє наш кореспондент. Конкурс відбувся у межах…

8 Грудня, 2015
Оксана Кравченко: «Я божевільно закохана в життя… І в смерть»

Студентка-журналістка, яка навчається на 3 курсі, Оксана Кравченко (псевдонім Діана Реймерс) написала більше сотні віршів та декілька десятків прозових творів….

7 Червня, 2019
«Бути телеведучою – це те, до чого я прагну»

Після школи вона до останнього не знала, якою буде її майбутня професія. Бабуся хотіла, щоб онучка стала вчителькою або медичною…

12 Вересня, 2020
Викладачі журналістики ЧНУ братимуть участь у програмі «Journalism Teachers Academy»

ГО «Український інститут медіа та комунікації» і Deutsche Welle Akademie відібрав п’ять університетів, що візьмуть участь у програмі «Journalism Teachers…