Назарій Вівчарик: «Коли ти редактор у маленькому виданні – маєш працювати за кількох»

10 Червня, 2019

Назарій Вівчарик, відповідальний редактор інтернет-видання «Прочерк». Випускник 2016 року (фото з власного архіву героя)

Щоб написати хорошу замітку, Назарію Вівчарику достатньо всього п’ятнадцять хвилин, а репортаж він пише безпосередньо на місці події. За понад 10 років стажу журналіст оволодів мовною майстерністю. Він знає, як привернути увагу читачів і зробити матеріал клікабельним.

Назарій надав перевагу інтернет-виданню перед телебаченням. Йому комфортніше сісти перед монітором комп’ютера та відтворити свої думки в тексті, аніж розповідати ту ж інформацію перед камерою. Він надзвичайно спокійна та врівноважена людина, тому полюбляє працювати в офісі, копирсаючись в архівах і реєстрах.

«Коли ти редактор у маленькому виданні – маєш працювати за кількох», – говорить журналіст. Звичайний день Назарія – десяток опублікованих заміток, кілька виїздів на місце події та багато телефонних дзвінків. Не кожен зможе працювати в такому ритмі! Приємно усміхаючись (із якоюсь хитринкою в очах), чоловік зізнається, що він поспішає повільно, тож раціонально використовує час. Назарій чітко знає, що йому потрібно зробити, тому виконує досить багато справ. Але брак часу – найбільша проблема для нього. «Зараз я нічого не встигаю. Так багато інфоприводів для матеріалів, але фізично не можу про все написати. Мінус маленької редакції, що не так багато співробітників, тож доводиться «розриватися» між подіями», – скаржиться журналіст і готується до чергового відрядження.

Назарій доповнює матеріали власноруч відзнятими відео (фото з власного архіву героя)

Назарію подобається бути онлайн-медійником. Саме в цьому напрямі йому вдалося реалізуватися. Він може оперативно публікувати тексти, додавати фото та відео з місця події, створюючи максимально інформативні матеріали. Завдяки тому, що журналіст покращував фахову майстерність у магістратурі, його публікації стали значно якіснішими. Через певний час після закінчення університету Назарій повернувся в рідні стіни, аби впорядкувати досвід, якого набув, та «освіжити» знання.

«Назарій Вівчарик – це аж цілий феномен, який складається з незліченних особистісних граней. У моєму арсеналі спілкування з ним багато суто людського й, так би мовити, викладацько-студентського. Насамперед ми з Назаром – земляки, а всі, хто родом зі Сміли, майже як родичі. Цей студент завжди сперечався, не погоджувався, доповнював, наводив приклади з життя, це стимулювало й мене постійно бути он-лайн у професії. Я керувала всіма Назаровими науковими роботами, де він демонстрував неабияку глибину, бажання відійти від стандартів, запропонувати щось корисне й значуще. Дякую, що Назар дотепер звертається до мене по коментарі для своїх матеріалів, іноді щось запитує, пропонує зустрічі зі студентами, та й просто пише в соцмережах, як справи.  А ще вміє тримати секрети та своє журналістське слово, культурно й етично обстояти свою позицію, допомогти та порадити. Словом, щастить мені на гарних студентів!», – згадує, усміхаючись, завідувач кафедри Тетяна Бондаренко.

Назарій на сесії Черкаської обласної ради (фото з власного архіву героя)

Він не прагне працювати в усеукраїнському виданні, йому достатньо його аудиторії. Назарій розвиває регіональну журналістику. Пише про буденні речі, які, однак, є актуальними й важливими. Своєю місією вважає професійно інформувати черкасців про актуальні події міста й області.

Оксана Секретаренко

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

13 Червня, 2019
«Прагну розвиватися та реалізовуватися у цій професії»

В університеті вона зацікавилася телевізійною справою – і відтоді знімати, монтувати відео, писати закадровий текст до сюжетів – це ті…

10 Червня, 2019
Робота стала життям, колеги – родиною

Вона відкрита та щира, готова прийти на допомогу до тих, хто потребує. Яна Тарасенко знайшла себе в соціальній журналістиці та…

4 Грудня, 2019
До ННІ УФСК завітали представники компанії «Manezh»

Подія відбулась 4 грудня у ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Зустріч пройшла за ініціативи кафедри журналістики, реклами та PR-технологій. Про це…

1 Березня, 2019
Студенти-журналісти побували на міні-тренінгу

Майстер-клас з теми кулінарної журналістики для майбутніх медійників у межах пари «Проблематика в ЗМІ» провела фуд-блогер Альона Гудзенко 28 лютого…