Лише наполегливою працею можна досягнути успіхів

10 Червня, 2019

Віта Кавун, головний редактор газети «Вісник Золотоніщини”. Випускниця 2016 року(фото з власного архіву героїні)

Про те, що буде журналісткою, Віта Кавун знала ще з 10 класу. Уже тоді, переглядаючи випуски новин, уявляла себе відомим медійником по той бік екрану. Професія їй здавалася небуденною, особливою, тому інших варіантів вона не розглядала. Дівчина із захопленням поринула в навчання та, отримавши основний масив умінь і навичок, почала реалізовуватися в практичній журналістиці. «Знання й досвід, які дають викладачі в університеті, – це фундамент успішної роботи, яка приноситиме фінансовий дохід і моральне задоволення», – ділиться журналістка. Тож, перейнявши настанови викладачів, узялася за побудову кар’єри. Доцент кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Ольга Федоренко згадує, що Віта була оригінальною і творчою студенткою, вона завжди знала, чого прагнула.

Спершу Віта працювала у відділі новин ТРК «Рось» (нині «UA:Черкаси»). То був хороший старт у її кар’єрі, бо саме в новинній журналістиці, де потрібна оперативність і наполегливість, дівчина відшліфувала свої вміння. Амбітна журналістка прагнула розвиватися та вдосконалюватися, тому почала вести власну авторську програму «Комунальний сектор». Ця робота вимагала більшої віддачі. Для кожної наступної програми необхідно відшукати актуальну тему, вибудувати концепцію, дібрати героїв, а головне – втиснути весь фактаж в обмежений хронометраж випуску. Утілити це було складно, та дівчина отримувала задоволення від роботи, тому з притаманною їй відповідальністю готувала кожен випуск.

Робота в редакції газети (фото з власного архіву героїні)

Коли Віта навчалася на останньому курсі, їй запропонували посаду головного редактора районної газети «Вісник Золотоніщини». Спершу вона вагалася, адже телебачення було їй ближчим, та вирішила ризикнути й відкрити в собі щось нове. Бути керівником вимагає значно більшої відповідальності, ніж раніше. Дівчина контролює весь процес створення видання: дає редакційні завдання, стежить, аби матеріали були готові вчасно, перевіряє їх та редагує.

Це потребує неабиякої витримки від журналістки. Віта зізнається, що буває складно працювати на результат, подекуди бракує часу. Що б не відбувалося, люди щочетверга мають знайти газету в поштовій скриньці. Невчасний її вихід у світ – це найгрубіша редакторська помилка, якої журналістка собі ніколи не дозволяє.

Попри всю складність і стресовість професії, у Віти ніколи не було бажання полишити роботу. Дівчині подобається, що вона володіє актуальною та важливою інформацією та може поділитися нею з людьми. Вдячність своїх читачів головна редакторка (а їй лише 25!) уважає найбільшою винагородою за свою роботу.

Оксана Секретаренко

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

2 Грудня, 2015
“Спротив геноциду”

Відкриття виставки «Спротив геноциду»,  присвяченої пам’яті жертв голодоморів, відбулося в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 30 листопада. На стендах проілюстрована історія…

15 Січня, 2020
Талант є в кожному

Дитяче захоплення Тетяни Завгородньої   Журналістка в творчому  процесі   Автор: Тетяна Мироненко, 2-М

14 Січня, 2020
Масштабні катастрофи літаків українських авіаліній

Наймасштабнішими надзвичайними ситуаціями справедливо вважають катастрофи літаків. До вашої уваги добірка найрезонансніших катастроф літаків українських авіаліній.   Падіння Як-42 під…

26 Грудня, 2019
Артем Ківак: Хочеш розсмішити Бога, розкажи йому про свої плани

Артем Ківак, випускник магістратури 2018 року. Професійний фотограф. 2019 рік для нього позначений професійним зростанням, формуванням візуального досвіду, вагомими досягненнями…