Оксана Прітченко: Ми пишемо не для людини, про яку пишемо, а для читача

8 Червня, 2019

Оксана Прітченко, редактор черкаської редакції “Газети по-українськи”. Випускниця 2017 року (фото автора)

Цілком можливо, що за кілька років ви вже не зустрінете її в Черкасах. Десь із сонячного Перу чи дощової Колумбії Оксана опублікує допис у своєму блозі про нову країну, яку відкрила для себе. Ви не побачите строкатих світлин поряд із текстом, лише витончені картини, намальовані дівчиною. Та поки це лише приємні мрії молодої журналістки, яка в реальному житті вже кілька років працює редактором черкаської філії «Газети по-українськи».

Оксана розпочала свою кар’єру ще в студентські роки. Завдяки викладачам, які з розумінням ставилися  до того, що дівчина працює, вдавалося поєднувати обидві справи. «Вона одразу запам’яталась мені: така старанна, наполеглива та цілеспрямована дівчина», – пригадує доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Наталія Ковтун.

Оксана наполегливо долала шлях від рядової журналістки до редактора. Часто доводилося жертвувати особистим життям і віддавати увесь вільний час роботі. У гонитві за якісним матеріалом дівчина навіть була вимушена пропустити весілля сестри. Але тоді головним завданням молодої журналістки було набратися досвіду, розвиватися та вдосконалюватися в професії. Як результат кропіткої праці – редакторське крісло.

У роботі дівчина прагне бути демократичним керівником. Оксана знає, коли необхідно використати кнут, але не забуває про пряник. Якщо в матеріалах підлеглих є недоліки – вона вкаже на них, але обов’язково відшукає те, за що можна похвалити колегу. Завдяки цьому вдалося побудувати сильний дружній колектив.

Обійнявши посаду редактора, журналістка не припинила писати матеріали для свого видання. Нині їй близька соціальна тематика. Оксана згадує, скільки сил та енергії віддала, щоб написати репортажі про закинуте село Цукроварове, що на Уманщині, про унікальне вагонне депо у Цвітковому. Для таких матеріалів віддавалася сповна, а винагородою була прихильність читачів.

Оксана дорогою у відрядження на фестиваль «Тарасова гора» (фото з власного архіву героїні)

Робота медійника має чимало труднощів. Дівчина постійно працює з людьми, що досить важко. Кожен новий співрозмовник передає свої емоцій, які не завжди є позитивними. Трапляється, що героям не подобається остаточний матеріал, і вони критикують Оксану. Та вона намагається виправляти помилки. «Мені подобається, як говорить польський журналіст Яцек Гуго-Бадер: «Ми пишемо не для людини, про яку пишемо, а для свого читача». Саме на аудиторію я орієнтуюся», – говорить журналістка й уже щось занотовує собі на згадку.

Оксана Секретаренко

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

10 Червня, 2019
Ірина Філенко: «Для мене журналістика – це виклик»

Амбітна та впевнена в собі дівчина, яка має прекрасне почуття гумору. Вона спробувала себе багато в чому: писала статті, була…

11 Листопада, 2019
Про особливості роботи у спортивних медіа дізналися більше студенти-журналісти

Засновник спортивного інтернет-порталу «Табло», прес-аташе ФК «ЛНЗ-Лебедин», випускник-магістр ЧНУ ім. Б. Хмельницького Андрій Вєков зустрівся з майбутніми піарниками й журналістами в ННІ…

11 Листопада, 2019
Студенти-медійники побували на патріотичному заході

  «Форум медіапатріотів: 5 років національної свідомості» відбувся в Зеленій Бучі 25-27 жовтня. Третьокурсник-піарник Артем Новіков та майбутні журналістки 3-4 курсів…

27 Грудня, 2019
Визначили переможців олімпіади із журналістики та з реклами

Результати I етапу Всеукраїнської олімпіади оголосили 27 грудня в ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Про…