Оксана Прітченко: Ми пишемо не для людини, про яку пишемо, а для читача

8 Червня, 2019

Оксана Прітченко, редактор черкаської редакції “Газети по-українськи”. Випускниця 2017 року (фото автора)

Цілком можливо, що за кілька років ви вже не зустрінете її в Черкасах. Десь із сонячного Перу чи дощової Колумбії Оксана опублікує допис у своєму блозі про нову країну, яку відкрила для себе. Ви не побачите строкатих світлин поряд із текстом, лише витончені картини, намальовані дівчиною. Та поки це лише приємні мрії молодої журналістки, яка в реальному житті вже кілька років працює редактором черкаської філії «Газети по-українськи».

Оксана розпочала свою кар’єру ще в студентські роки. Завдяки викладачам, які з розумінням ставилися  до того, що дівчина працює, вдавалося поєднувати обидві справи. «Вона одразу запам’яталась мені: така старанна, наполеглива та цілеспрямована дівчина», – пригадує доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Наталія Ковтун.

Оксана наполегливо долала шлях від рядової журналістки до редактора. Часто доводилося жертвувати особистим життям і віддавати увесь вільний час роботі. У гонитві за якісним матеріалом дівчина навіть була вимушена пропустити весілля сестри. Але тоді головним завданням молодої журналістки було набратися досвіду, розвиватися та вдосконалюватися в професії. Як результат кропіткої праці – редакторське крісло.

У роботі дівчина прагне бути демократичним керівником. Оксана знає, коли необхідно використати кнут, але не забуває про пряник. Якщо в матеріалах підлеглих є недоліки – вона вкаже на них, але обов’язково відшукає те, за що можна похвалити колегу. Завдяки цьому вдалося побудувати сильний дружній колектив.

Обійнявши посаду редактора, журналістка не припинила писати матеріали для свого видання. Нині їй близька соціальна тематика. Оксана згадує, скільки сил та енергії віддала, щоб написати репортажі про закинуте село Цукроварове, що на Уманщині, про унікальне вагонне депо у Цвітковому. Для таких матеріалів віддавалася сповна, а винагородою була прихильність читачів.

Оксана дорогою у відрядження на фестиваль «Тарасова гора» (фото з власного архіву героїні)

Робота медійника має чимало труднощів. Дівчина постійно працює з людьми, що досить важко. Кожен новий співрозмовник передає свої емоцій, які не завжди є позитивними. Трапляється, що героям не подобається остаточний матеріал, і вони критикують Оксану. Та вона намагається виправляти помилки. «Мені подобається, як говорить польський журналіст Яцек Гуго-Бадер: «Ми пишемо не для людини, про яку пишемо, а для свого читача». Саме на аудиторію я орієнтуюся», – говорить журналістка й уже щось занотовує собі на згадку.

Оксана Секретаренко

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

10 Червня, 2019
Лише наполегливою працею можна досягнути успіхів

Про те, що буде журналісткою, Віта Кавун знала ще з 10 класу. Уже тоді, переглядаючи випуски новин, уявляла себе відомим…

2 Грудня, 2019
Як писати людські тексти для соціальних мереж розповіла Тетяна Козловська

     Наша випускниця, а нині успішний копірайтер, фрилансер видання «Cosmopolitan Ukraine» поділилася професіональним досвідом. Зустріч відбулася 29 листопада. Організатором і…

11 Грудня, 2019
Воркшоп із медіаграмотності провели магістранти для студентів-журналістів, рекламників і PR-ників

Навчальний інтенсив «Медіаграмотність — складник фахової компетентності журналіста» для студентів і викладачів ННІ УФСК провели магістранти кафедри журналістики Віталій Аністратенко…

10 Січня, 2020
Ведуча за покликанням

Анна Харченко вміє дарувати настрій і радість своїм глядачам Автор: Тетяна Мироненко, 2-М