«Головне – зберігати спокій і бути готовим до несподіванок»

5 Червня, 2019

Одна з головних загроз для журналіста під час роботи в агресивному натовпі – це бути затисненим чи опинитися між протестувальниками  та поліцією.

У місцях масового скупчення людей журналіст повинен бути особливо обережний та уважний до подій, що відбуваються навколо нього. Адже саме невміння зорієнтуватися на місці під час певного протесту може нашкодити не лише професійній діяльності журналіста, а й навіть його життю.

Одна з таких неприємних ситуацій трапилась із журналісткою регіонального відділу каналу «112 Україна» Марією Голуб, яка є випускницею спеціальності «Журналістика» Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

  • Маріє, розкажіть, будь ласка, що саме з Вами трапилось на Черкаському стадіоні в травні минулого року?

Під час моєї роботи почалось масове заворушення між уболівальниками та поліцією. Я знімала бійку й намагалася триматися осторонь, але це мене не врятувало

Коли я хотіла взяти коментар у працівника нацполіції,до мене підійшли два чоловіки, які, не відрекомендувавшись, почали звинувачувати мене в некомпетентності та стверджувати, що без акредитації я не маю права тут перебувати. У мене було посвідчення, яке підтверджувало, що я є представником преси. Тож, за законом, я маю повне право як перебувати, так і знімати в громадському місці. Але одного з чоловіків це не зупинило. Він почав штурхати мене й смикати за посвідчення.

Як пізніше з’ясувалось, – це був один із представників поліції.

  • Із Вашого досвіду, якою повинна бути поведінка журналіста в натовпі?

Можу сказати, що головне в таких ситуаціях- не панікувати. У пріоритеті має бути не матеріал, а власне життя. Коли ви працюєте з технікою, яка є доволі дороговартісною, то краще взагалі не наближатись до натовпу. Знайдіть якусь вершину й звідти знімайте.

  • Але якщо ви все ж опинились у натовпі, які мають бути ваші дії?

Коли журналіст опинився в центрі подій, необхідно :

 – стати за правоохоронцями, але ні в якому разі не між ними йактивістами;

-за можливості мати жилет із надписом «преса» та всі необхідні документи, які підтверджують, що ви є представником медіасфери;

– обов’язково повинна бути аптечка;

– не зайвими будуть і окуляри, які зможуть захистити ваші очі від сльозогінного газу, який часто використовує поліція;

– рухатись потрібно повільно, разом із основним натовпом і намагатись не впасти.

  • На Вашу думку, як робота в таких обставинах може вплинути на журналіста?

Завжди потрібно бути готовим до несподіванок. Якщо ви все ж беретесь за таке завдання, необхідно врахувати всі ризики й наслідки роботи в натовпі. Бажано працювати в парі з колегою, який в разі чого зможе вас підстрахувати й допомогти.

Але найважливіше, що я зрозуміла з роботи в екстремальних ситуаціях, – це те, що жоден матеріал не вартий вашого життя й здоров’я.

Підготувала Тетяна Мироненко, 5-ЖКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: