«Прагну стати фахівцем своєї справи»

30 Травня, 2019

Фото з особистого архіву дівчини

Вона – молода перспективна журналістка. Любить бути в центрі найцікавіших подій. Серйозна та зібрана в кадрі, весела та енергійна в житті. Для неї галузь медіа – це можливість розвиватися, спілкуватися з цікавими людьми, вдосконалювати свої вміння та навички.

Дарія Шевченко – студентка-журналістка четвертого курсу. Пригадує, що завжди любила читати не тільки книги, а й пресу. І каже, що саме це зумовило вибір її майбутньої професії: «Мені подобалося читати «Україну молоду». Я з цікавістю перечитувала кожну статтю, згодом зрозуміла, що теж хотіла б навчитися викладати свої думки так, щоб це було цікаво читати людям», – розповідає дівчина.

Мрії мають особливість здійснюватися

Дарія народилася в селі Рижанівка Черкаської області. Разом зі своєю сім’єю проживала в Києві. Коли дівчинці було три роки, батьки вирішили – потрібно щось змінювати, тому залишили все й виїхали до села Маслівка. Мама дівчини розповідає, що дочка була розумною та допитливою, але не могла знайти спільну мову з іншими дітьми: «Змалку Даша показувала себе стриманою та вихованою. Інколи вона нібито «замикалася», можливо, через це майже не мала друзів», – пригадує мати дівчини Олена.

У школі Даша мала певні складнощі, часто отримувала погані оцінки. Та й з однокласниками були напружені стосунки. Вона майже ні з ким не спілкувалася, постійно сиділа за останньою партою: «Зі мною ніхто не хотів товаришувати, одноліткам я здавалася «дивною»», – згадує дівчина. Після 9-го класу Дарія вступила до Маслівського аграрного коледжу імені П. Х. Гаркавого на спеціальність «Менеджмент». Згодом вона зрозуміла, що офісна робота не для неї, тому після закінчення коледжу вирішила вступити до Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького на спеціальність «Журналістика».

Відтепер у неї почалося нове життя: у гуртожитку знайшла друзів, з якими товаришує і дотепер. Марина Бабич, подруга дівчини, розповідає, що для неї Даша стала частиною сім’ї: «Вона більше, ніж просто друг. Я їй довіряю, розповідаю все, про що думаю. Знаю, вона мене завжди вислухає, навіть якщо не знатиме, що порадити. Вона хороша, справедлива подруга, але іноді буває суворою. Ми з нею дещо різні люди за темпераментом, але це робить нашу дружбу сильнішою», – каже Марина. Дарія трудолюбива, відповідальна, завжди намагається виконувати все вчасно та якісно, але їй важко сприймати критику та пробачати образи. Вона весела та активна, відрізняється від інших своєю поведінкою, зовнішнім виглядом та світобаченням.

Найбільше дівчина мріяла про кота породи сфінкс. Пригадує, як ще в шкільні роки під час перегляду програми про котів, зрозуміла, як сильно хоче собі незвичайного улюбленця: «Дуже хотіла такого кота, але коли побачила, скільки він коштує, зрозуміла, що не скоро матиму змогу його придбати», – згадує Дарія. Жартома вона вирішила написати допис у «Фейсбуці»: «Вийду заміж за того, хто подарує мені сфінкса». І мрія стала реальністю. Заміж вона ще не вийшла, але її хлопець подарував їй кота. Вона була безмежно рада, не могла повірити в те, що стала власницею сфінкса: «Іноді, він просто нестерпний: коли будить ночами, кусає за носа, коли нявкає без причини, коли дере шпалери, диван, крісло і забирає лапкою вечерю. Ти такий злишся-злишся, але зрештою все рівно цілуєш його, чухаєш за вушком і вкриваєш зеленим пледом, бо знаєш, що він мерзне. Я дуже рада, що він опинився саме в нас», – написала Даша на своїй сторінці у «Фейсбук».

Вже на четвертому курсі дівчина вирішила поєднувати навчання з роботою за спеціальністю. Тепер вона працює кореспонденткою на телеканалі «UA: Черкаси». Її діяльність полягає у створенні інформаційних сюжетів, пошуку суспільно важливої інформації, налагодженні контактів з усіма, хто може поставляти новини або інформувати про майбутні події: «У роботі мені подобається те, що ми маємо можливість своїми сюжетами допомагати людям вирішувати певні проблеми», – зазначає Дарія. Дівчина розповідає, що за чотири роки навчання вона не розчарувалася в журналістиці. «Повноцінно працювати я почала на четвертому курсі, тому що в нас за навчальною програмою було багато практики, яку я проходила на роботі. Можна сказати, що я відшуковувала «золоту середину», але працювати з першого курсу я б не змогла», – розповідає студентка.

«Даша в нас працює півроку, за цей час вона навчилася писати хороші матеріали та не боятися обирати складні теми. Звичайно, їй ще потрібно віднайти власний стиль, але в неї все попереду. Загалом вона трудолюбива, намагається обирати цікаві теми для своїх сюжетів», – розповідає шеф-редакторка новин «UA: Черкаси» Ніна Волощук. Щоб вдало поєднувати роботу та навчання, дівчина оформила індивідуальний план. Коли через свою зайнятість не може прийти на пари, попереджає викладачів, які з розумінням ставляться до цього та підтримують студентів, що хочуть працювати за обраним фахом.

Дарія вважає, що журналістика – це складна професія. «Ти постійно напружений, думаєш про те, щоб не пропустити важливу інформацію, обрати цікаву тему, якщо потрібно домовитися про інтерв’ю, зібрати необхідні коментарі, зробити матеріал збалансованим та об’єктивним – насправді це не так просто», – зізнається дівчина. Половину свого робочого часу вона витрачає на пошуки теми, потім їй потрібно написати новину та випустити сюжет: «Якщо ти хочеш бути успішним журналістом, потрібно навчитися з-поміж «заїжджених» тем, знаходити ексклюзивні матеріали», – каже вона та додає, що важливо не тільки вміти знаходити інформацію, а й спілкуватися з різними людьми та мати свої джерела.

З нею комфортно за будь-яких обставин

Вона активна творча людина: під час навчання в університеті відвідала більше, ніж 10 різноманітних тренінгів, які стосувалися вдосконалення вмінь та навичок журналіста. За словами Даші, протягом навчального процесу найбільше їй подобалися зустрічі з відомими журналістами. Серед них Анна Панова (телеведуча каналу «Україна»), Оксана Михайлова (журналістка «ICTV»), Ірина Заславець (журналістка «СТБ»). «У повсякденному житті я б, напевно, не познайомилася з цими медійниками. Добре, що є можливість запрошувати їх до нашого навчального закладу. Це ті люди, які діляться своїм досвідом, намагаються чогось навчити», – розповідає дівчина та додає, що історії успішних людей мотивують студентів краще навчатися, знаходити свій «приклад» в журналістиці.

«Даша енергійна та цікава студентка, яка має власний підхід до роботи. Вона зарекомендувала себе як здібна та ініціативна дівчина. Мені, як науковому керівникові, комфортно з нею працювати», – розповідає Наталія Ковтун, доцент кафедри журналістики, реклами та PR-технологій, кандидат наук із соціальних комунікацій. Під час навчання не обійшлося і без труднощів. Дівчині спочатку нелегко давалася українська мова: «Я просто зазубрювала усі правила, а ще в мене хороша зорова пам’ять, це допомагало запам’ятати, де потрібно ставити розділові знаки», – пригадує студентка. Також додає, що складно було писати перші аналітичні матеріали, тому що вони потребують ретельного підходу до збирання та опрацювання інформації: «Не знаю, як би в мене виходило писати матеріали, аби я не працювала», – каже Дарія.

Журналістка «UA: Черкаси» та подруга дівчини Тетяна Недбайло, розповідає, що їй комфортно спілкуватися з Дашою за будь-яких обставин: під час навчання, на роботі, коли вони відпочивають. За її словами, Дарія швидко навчається нового, надає перевагу експериментам, а не консервативному підходу до роботи: «Даша сумлінна студентка й часто може дати корисну пораду стосовно навчання. Вона завжди прийде на допомогу, якщо ти її про це попросиш», – розповідає Тетяна.

Дівчина каже, що саме університет дав певний поштовх для того, щоб вона стала тією, ким є зараз. Зізнається, що завдяки завданням, які ставили перед нею, вона навчилася ретельно шукати та опрацьовувати інформацію, «йти в народ», знайомитися з різними людьми. Даша розповідає, що навчання спрямоване на те, щоб максимально наблизити студента до професії, яку він обрав. Студентам-журналістам дівчина радить розвивати критичне мислення для того, щоб об’єктивно оцінювати ситуацію, яка склалася, не піддаватися маніпуляціям, робити свої матеріали збалансованими. За словами дівчини, не потрібно боятися поєднувати роботу з навчанням, тому що практика відрізняється від теорії, і тільки так можна зрозуміти, яку професію ти обрав і чи зробив правильний вибір.

Подальші плани Даші – покращувати свої вміння та навички, розвиватися в професійному плані: «Я не так довго працюю, але в майбутньому хочу стати найкращим журналістом Черкаської області. Не думаю про те, щоб переїхати до столиці, мені подобається тут», – каже дівчина. Вона не шкодує, що вирішила обрати навчання за спеціальністю «Журналістика». Для неї ця професія означає можливість самореалізуватися та бути постійно в центрі найцікавіших подій: «Кажуть, два перші роки потрібно працювати на ім’я, а тоді ім’я працюватиме на тебе. У цій професії за півроку я ще не здобула ім’я, проте прагну стати фахівцем своєї справи»,– підсумовує Даша.

Автор тексту: Тетяна Кукса

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

16 Листопада, 2016
У ЧНУ ЗАКРИЛИ СТУДКАФЕ

  Кафе у п’ятому гуртожитку Черкаського національного закрили через збитковість закладу. Про це повідомляє сайт ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Заклад…

25 Листопада, 2019
Викладачі кафедри вивчали досвід журналістської освіти в польському університеті

Робочий візит представників кафедри журналістики, реклами та PR-технологій до Університету імені Адама Міцкевича в Познані тривав із 19 до 21…

20 Грудня, 2019
Аліна Котолуп: Часто зустрічаю Новий рік у поїзді, тому в мене він асоціюється з пакуванням валіз

Аліна Котолуп, студентка другого курсу спеціальності «Журналістика». 2019 рік був максимально продуктивним для особистісного становлення. Планує не зупинятися на досягнутому,…

16 Жовтня, 2018
У ЧНУ пройшов День університету

Студенти-журналісти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучилися до святкування 98 річниці від дня заснування своєї альма-матер 12 жовтня. Святкові…