Майбутні журналісти організували дискусію про читання

24 Квітня, 2019

Подія відбулася 23 квітня у місті Черкаси. Про це повідомляє наш кореспондент.

Захід присвятили Всесвітньому дню книги й авторського права. Тема розмови – “Українці – нація, що не читає?” Організаторами є черкаський буккросинг-клуб “FREEBOOK”, а також кафедри «Журналістики, реклами та PR-технологій» та «Видавничої справи, редагування і теорії інформації».

Майбутні журналісти організували дискусію про читання

Під час зустрічі учасники обговорили такі питання: особливості промоції української книги, культура читання та її популяризація, специфіка перекладу вітчизняної літератури, сучасні реалії цінової політики в Україні. Окрім цього, під час дискусії спікери та гості розмірковували про те, чому українська молодь менше часу приділяє читанню та які фактори на це впливають.

– Ми організовували захід у межах одного з курсів. Під час дискусії дізнавалися, чи читають українці. Як з’ясували, читають, але не завжди вистачає часу та ресурсів, – зазначила Олена Фесенко, організаторка, студентка-магістрантка спеціальності «Журналістика».

За словами Людмили Солодкої, керівника буккросинг клубу, викладача кафедри «Видавничої справи», ідея створення зустрічі з’явилася спонтанно.

– Кожного року ми проводимо різні події, покликані популяризувати культуру читання й друковану книгу. Нині вирішили провести дискусію до Всесвітнього дня книги й авторського права. Про книжки треба говорити для того, щоб у суспільстві створилося уявлення, що читати нормально, – зазначила Людмила Солодка. Вона також додала, що за даними соціологічного дослідження, опублікованого Київським міжнародним інститутом соціології, 60 відсотків українців за минулий рік не прочитали жодної книги.

Учасниками заходу стали Назарій Вівчарик, відповідальний редактор інтернет-видання «Прочерк»; Юлія Кропива, головний редактор телекомпанії «ВІККА»; Тетяна Очеретяна, головний редактор газети «Нова Доба»; Анна Іщенко – журналіст телеканалу “UA: Черкаси” та інші. Думку щодо розвитку українського книговидання та специфіку читання в Україні також висловила черкаський видавець Юлія Чабаненко.

– У видавництві ми намагаємося робити так, щоб книги любили. Тому дитячі книжечки повинні бути кольоровими, а от для дітей старшого віку можна вже й чорно-білі. Я хочу, щоб люди читали. Байдуже, буде це місцевий автор чи перекладна література. Щоб люди були щасливими, на мою думку, треба читати, – зазначила Юлія Чабаненко.

Світлана Небилиця, 4-Ж курс

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

3 Квітня, 2019
Студенти-журналісти відвідали зустріч із міністром екології та природних ресурсів

Подія відбулася в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького 29 березня. Про це повідомляє наш кореспондент. Майбутні журналісти мали змогу…

12 Листопада, 2018
У ЧНУ відсвяткували День писемності

Студенти та викладачі ННІ УФСК долучилися до написання диктанту національної єдності в День української писемності. Захід відбувся в Черкаському національному…

22 Січня, 2019
Студенти-журналісти відвідали тренінг із фактчекінгу

Захід відбувся 21 січня в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Про це повідомляє наш кореспондент. 

3 Травня, 2019
Викладачі журналістики працюють над проектом з упровадження «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» (DESTIN)

Нині на кафедрі журналістики, реклами та PR-технологій триває робота над проектом«Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and…