У ЧНУ розпочався конкурс імені Тараса Шевченка

9 Листопада, 2018

Студенти-журналісти долучилися до першого етапу ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка. Захід відбувся в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 7 листопада, – про це повідомляє наш кореспондент.

Розпочався конкурс зі вступного слова Ігоря Погрібного, директора навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій. Він побажав учасникам успіху. Також молодь привітав Василь Пахаренко, доктор філологічних наук, професор кафедри «Української літератури та компаративістики», організатор заходу.

– Конкурс творчий, тому ваш текст – це політ фантазії. Про Шевченка писати дуже важко, бо до вас про нього говорили вже багато разів. Маєте лише один вихід – відтворюйте на чистому аркуші свої думки, власне бачення, – зазначив Пахаренко.

Студенти-філологи мали написати лист до Нобелівського комітету з обґрунтуванням того, що творчість Кобзаря гідна премії. Решта учасників створювали інтерв’ю на основі уявної бесіди із Тарасом Шевченком. За словами Ігоря Погрібного, мета заходу – популяризація української мови та пошук обдарованої молоді. Цього року до конкурсу долучилось 63 студенти різних ННІ.

– Переможці першого етапу вийдуть на обласний, потім всеукраїнський рівень. Другий етап відбуватиметься також у ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, сюди приїздитимуть школярі, студенти інших навчальних закладів різних рівнів акредитації, – зазначив директор ННІ УФСК.

Про враження розповідає Богдан Гриценко, студент першого курсу спеціальності «Журналістика»:

– Мені сподобалося, хоча очікував я зовсім іншого від цього конкурсу. Думав, що буду просто писати твір, а довелося «брати інтерв’ю» в Шевченка. Я вже раніше брав участь у школі в цьому заході. Я впевнений, що переможу. А перемога – найкращий стимул для участі, – зазначив він.

Світлана Небилиця

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

22 Грудня, 2018
У ННІ УФСК відбувся конкурс на кращу студентську відеоісторію

Захід організувала кафедра «Журналістики, реклами та PR-технологій» 21 грудня. Він був присвячений 86 річниці з дня народження українського кінодраматурга Олега…

7 Листопада, 2019
Майбутні журналісти відвідали місцевий телеканал «ВІККА»

Студенти-третьокурсники спеціальності «Журналістика» побували на екскурсії на базі практики –      черкаському телеканалі «ВІККА» 6 листопада. Захід відбувся за…

26 Травня, 2019
Студенти-журналісти провели майстер-клас для школярів

Подія відбулася 23 травня у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького. Про це повідомляє наш кореспондент. Засновниками й організаторами заходу є…

7 Червня, 2019
«Бути телеведучою – це те, до чого я прагну»

Після школи вона до останнього не знала, якою буде її майбутня професія. Бабуся хотіла, щоб онучка стала вчителькою або медичною…