У ЧНУ розпочався конкурс імені Тараса Шевченка

9 Листопада, 2018

Студенти-журналісти долучилися до першого етапу ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка. Захід відбувся в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 7 листопада, – про це повідомляє наш кореспондент.

Розпочався конкурс зі вступного слова Ігоря Погрібного, директора навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій. Він побажав учасникам успіху. Також молодь привітав Василь Пахаренко, доктор філологічних наук, професор кафедри «Української літератури та компаративістики», організатор заходу.

– Конкурс творчий, тому ваш текст – це політ фантазії. Про Шевченка писати дуже важко, бо до вас про нього говорили вже багато разів. Маєте лише один вихід – відтворюйте на чистому аркуші свої думки, власне бачення, – зазначив Пахаренко.

Студенти-філологи мали написати лист до Нобелівського комітету з обґрунтуванням того, що творчість Кобзаря гідна премії. Решта учасників створювали інтерв’ю на основі уявної бесіди із Тарасом Шевченком. За словами Ігоря Погрібного, мета заходу – популяризація української мови та пошук обдарованої молоді. Цього року до конкурсу долучилось 63 студенти різних ННІ.

– Переможці першого етапу вийдуть на обласний, потім всеукраїнський рівень. Другий етап відбуватиметься також у ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, сюди приїздитимуть школярі, студенти інших навчальних закладів різних рівнів акредитації, – зазначив директор ННІ УФСК.

Про враження розповідає Богдан Гриценко, студент першого курсу спеціальності «Журналістика»:

– Мені сподобалося, хоча очікував я зовсім іншого від цього конкурсу. Думав, що буду просто писати твір, а довелося «брати інтерв’ю» в Шевченка. Я вже раніше брав участь у школі в цьому заході. Я впевнений, що переможу. А перемога – найкращий стимул для участі, – зазначив він.

Світлана Небилиця

Позначки:Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи:

15 Листопада, 2019
До студентів-журналістів завітала Ірина Філенко

Випускниця-медійниця кафедри ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького провела лекцію для студентів третього курсу спеціальності «журналістика»….

7 Червня, 2019
«Бути телеведучою – це те, до чого я прагну»

Після школи вона до останнього не знала, якою буде її майбутня професія. Бабуся хотіла, щоб онучка стала вчителькою або медичною…

12 Лютого, 2019
У європейській науковій конференції за програмою «Erasmus+» узяли участь викладачі журналістики

Представники кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко, Світлана Коваль та Олеся Нестеренко відвідали наукову конференцію «Erasmus+» КА2 напряму «Capaсity…

14 Листопада, 2015
«Успішне складання сесії залежить від студента»

Зимова сесія у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького цьогоріч знову почнеться достроково – у грудні. Найважчою вона буде для…