Студенти ННІ УФСК відвідали творчу зустріч із Ахтемом Сеїтаблаєвим

12 Травня, 2018

 Студенти навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій відвідали презентацію нового фільму “Чужа молитва” відомого українського, кримськотатарського актора театру і кіно, сценариста й режисера, творця фільму «Кіборги»  – Ахтема Сеїтаблаєва. Захід відбувся у кінотеатрі “Україна” 4 травня. 

Організаторами зустрічі стали Черкаська обласна організація Спілки офіцерів України спільно з Меджлісом кримськотатарського народу і Комунальне підприємство кінотеатр “Україна”.

“Чужа молитва” – український історико-драматичний фільм, заснований на реальних подіях. У ньому зображена молода кримськотатарська дівчина Саіде Арифова, яка під час Другої світової війни, ризикуючи власним життям, рятувала єврейських дітей-сиріт. Стрічка приурочена до 74 річниці депортації кримських татар. 

DSC 01478989686789

«Для мене це особлива кінострічка, тому що багато з нею пов’язано. Спочатку ми хотіли знімати фільм у Криму, але, на жаль, він був окупований. Тому були змушені шукати іншу локацію. І ми її знайшли – це Грузія.  Нам пощастило там зустріти не лише схожу кримську природу, але й багато людей рідних по духу й крові. Адже вони нам дуже допомогли у всіх аспектах. Це свідчить про те, що цікава справа, якою хочеться поділитися з усіма – об’єднує людей незалежно від того, якої ти національності і як саме ти називаєш Всевишнього», – розповів Ахтем Сеїтеблаєв.

DSC 0064

Актори у фільмі знімалися із семи країн, тому на знімальному майданчику всі розмовляли різними мовами, але це не завадило зняти стрічку.

Спілкування із  Ахтемом Сеїтаблаєвим залишило позитивні враження у студентів навчально-наукового інституту, але ще більше емоцій викликав перегляд презентованого фільму.

 «Фільм дуже чуттєвий та емоційний, викликає переживання і співчуття до героїв. Як на мене, він створений для того, щоб вселити в людей надію в те, що ще залишилися людяність і взаємодопомога. Фільм спонукає нас пам’ятати: ми – люди і маємо допомагати іншим», – ділиться враженнями від фільму студент 1-PR курсу Артем Новіков.

Після перегляду фільму Ахтем Сеїтаблаєв нагородив студентів, які перемогли у конкурсі есе на кримськотатарську тематику. Серед переможців – студент 1 курсу нашого спеціальності “Реклама та PR у медіагалузі” Артем Новіков.

DSC 0019

Автори: Анжеліка Музиченко та Анна Житкова, 1-Ж

Фото: Олена Войцеховська, 1- ЖКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: