«У журналістиці найголовніше, щоб горіли очі”: журналістка “СТБ” поділилася зі студентам ННІ УФСК секретами роботи медійника

12 Травня, 2018

 

Лекцію Ірини Заславець «Як зробити соціальну журналістику корисною і допомагати не нашкодивши» прослухали майбутні журналісти та піарники 4 травня в ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Захід проведений у межах фестивалю «Кіномедіа».

Про це повідомляє кореспондент прес-служби ННІ УФСК.

Лекторка розповіла про важливість висвітлення соціальних тем, а також про основні аспекти створення сюжету. Найголовніше, за її словами, це результат. Щоб його досягти, замало зробити стандартний сюжет, вибрати якусь проблему, відправити кілька офіційних запитів. Потрібно шукати різні цікаві кути подання, розкривати суть через історію людини, показати світ героя, щоб аудиторія побачила, наскільки його життя змінила хвороба.

– Соціальна журналістика – це медіа дії. Коли ми не просто говоримо, а змінюємо ситуацію своїм матеріалом, – зазначає пані Ірина і додає, що якщо ми хочемо допомогти герою, то мало просто ретранслювати, важливо аналізувати, розуміти, що подаєш людям і знаходити варіанти, як можна змінити ситуацію.

Лекторка наголосила, що журналістика дії – це коли ми робимо більше, ніж мусимо. Водночас потрібно бути обережним у висловлюваннях, перевіряти інформацію. Дуже часто, за словами Ірини Заславець, журналісти десь недоговорюють або перекручують інформацію. Це відбувається через неосвіченість або через бажання створити сенсацію і здобути більшого розголосу. Але є теми, де кожне необережне слово може вартувати чийогось життя.

IMG 9786.1

Під час зустрічі також було порушено питання трансплантації органів в Україні. Ірина Заславець зазначила: «Щодня у нас помирає 9 людей від того, що вони не можуть отримати донорські органи, в рік це понад три тисячі втрачених життів».

Лекторка розповіла, що потреба в трансплантації може з’явитися в кожного, адже вірусні хвороби можуть дати ускладнення: «Грип може перейти в інфекційний міокардит, потім у кардіоміопатію, єдиний вихід – пересадка серця. А на українських дорогах, в ДТП, щороку гине близько трьох тисяч людей. Один донор може врятувати п’ять-сім життів».

На думку лектора, важливо популяризувати і висвітлювати цю тему, адже своїми матеріалами медійники можуть допомогти людям, для яких трансплантація – єдиний вихід, щоб вижити. Також потрібно вірити в історію і героя, про якого знімаєте сюжет. Адже якщо є один шанс із десяти тисяч – треба боротися. Журналістка це довела на прикладі Насті Берестенко, яка своєю історією об’єднала волонтерів України.

– Кілька років тому в дівчинки стався рецидив хвороби – лімфома, захворювання крові. Лікарі в Україні не давали жодних шансів, тому батьки поїхали на лікування до Німеччини. Але і там сказали, що випадок майже безнадійний. Матір не зневірилася і продовжила боротьбу. Операція коштувала 300 тисяч євро. Ми зняли 7 сюжетів, зібрали 12 мільйонів гривень. Зараз дівчинка живе з батьками в Німеччині, адже перебуває під наглядом лікарів, – розказала лекторка.

На завершення зустрічі Ірина Заславець зазначила, що робота має стати частиною життя. Також журналістка побажала студентам знайти себе і реалізувати в тому, що їм дійсно цікаво: «Людина працюватиме ефективно, коли для неї буде важливим те, чим вона займається. У журналістиці найголовніше, щоб горіли очі, щоб коли бралися за тему – ви нею жили».

– Наш фестиваль націлений на молодь, адже за ними майбутнє. Тому важливо, аби студенти почули про соціальну журналістику від людини з досвідом, дізналися практичні прийоми, адже хтось може знайти себе в цій спеціалізації, – зауважила Наталя Терис, керівниця фестивальних та конкурсних програм Незалежної асоціації телерадіомовників.

IMG 9794.1

Про важливість і користь цього заходу зазначила організаторка заходу, завідувачка кафедри журналістики, реклами і PR-технологій Тетяна Бондаренко: «Упродовж року кафедра постійно організовує найрізноманітніші тренінги, семінари, долучає медійних експертів, журналістів для того, щоб наші студенти мали не тільки теоретичні знання, а й уявлення про практичні реалії сучасного світу ЗМІ».

Своїми враженнями від заходу і від спілкування із журналісткою поділилася студентка 1-PR ННІ УФСК Тетяна Завгородня:

– Мені сподобалася зустріч, адже під час лекції порушили актуальні теми. Я рада, що є журналісти, які небайдужі до чужого горя і які долучаються до порятунку людських життів, – каже студентка.

У свою чергу студентка 3-Ж ННІ УФСК Дарія Шевченко додала: «Сьогоднішня зустріч із гостею з телеканалу «СТБ» для мене була дуже корисною. Журналістка давала практичні поради, а також показувала наочні приклади із своєї роботи. Через це ми маємо уявлення про те, як зробити такий сюжет, щоб він «зачепив» глядачів і дав змогу зібрати певну суму грошей для благодійної справи».

Довідково: Ірина Заславець – журналістка програми «Вікна-новини» на «СТБ», авторка спецпроектів «Вразливі», «Серцева недостатність», «Вартові життя».

Автори: Дар’я Роженкова, студентка 2 Ж-1, Інга Голик, студентка 2 Ж-2

Фото: Інга Голик, студентка 2 Ж-2Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: