Майбутні видавці відвідали тренінг з авторського права

6 Травня, 2018

Майстер-клас із захисту інтелектуальної власності відбувся в Черкаській обласній філармонії 20 квітня. Захід проведений у межах Другого книжкового фестивалю «Маестро». 

Під час заходу обговорили порядок реєстрації результату творчої діяльності майстра, а також майнові і немайнові права «автора-видавця». Спікерами тренінгу були Сергій Петренко, судовий експерт з питань інтелектуальної власності та Ірина Петренко, завідувач сектору авторського права науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України.

«Кожен митець вважає, що його твір – це неперевершений шедевр. Об’єктом авторського права є саме результат творчої праці, який утілений у певну форму. Концепції або ідеї – це немайнові права і вони не захищаються законом», – зазначає Сергій Петренко і додає: «Не тільки сам твір може сприйнятися як об’єкт авторського права, але і його частина – назва або герой. Якщо фрагмент можна виокремити із твору і використовувати його окремо, бо він цілісній, то він сприймається як об’єкт інтелектуальної власності».

Тренер радить обов’язково фіксувати дату, коли був створений продукт. Найголовніше, на його думку, уважно і ретельно укладати договір з виданням.

«Якщо ви видаєте книжку, де залучені роботи інших людей – ілюстрації, дизайн обкладинки, то при укладанні договору пропишіть: хто за що відповідальний і кому передаються права на кінцевий результат», – зауважив Сергій Петренко. Також він наголосив, що в договорі з видавництвом треба чітко прописати права та обов’язки кожної зі сторін, відповідальність за порушення авторських прав перед третіми особами, тираж і терміни, а також територію, яку охоплює ваша домовленість. Важливо додати пункт про право на недоторканість твору. Тобто, щоб його зберегли цілісним або щоб кінцева версія не була перероблена настільки, що може нашкодити честі й репутації автора.

«Для нас, майбутніх видавців, потенційних письменників було дуже корисно прослухати тренінг. Бо якщо ви – митець, то не хочеться, щоб вашу працю вкрали. Нам розповіли, як правильно оформити авторство, про шляхи доведення і захисту своїх прав на інтелектуальну власність», – зазначила Анастасія Тишкевич, студентка 1-Р курсу.

DSC 0649

 

DSC 0700

DSC 0738

Автор: Дар’я Роженкова, 2-Ж1

Фото: Руслан Крижанівський, 2-РКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: