Журналістські порушення зобразили у вигляді карикатур

24 Березня, 2018

Виставку карикатур «АнтиЛокшина» відкрили в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 23 березня. Кожна ілюстрація демонструє порушення журналістських стандартів та покликана привернути увагу суспільства до медіаграмотності.

«Ми обрали саме карикатури для того, щоб в нетрадиційний спосіб зацікавити аудиторію. Мистецтво, малюнки – це завжди цікаво. Цим проектом ми хочемо привернути увагу людей до теми маніпулювання інформацією, фейків, недотримання стандартів журналістики. Щоб наші громадяни почали критично мислити і розуміти, що за кожним ЗМІ стоїть власник», – сказала координаторка медіа проектів ГО «Детектор медіа» Олена Демченко.

За її словами, всього надіслали 168 робіт майже з усіх областей України, з яких на виставку обрані найкращі. Із них було відібрано п’ять переможців та відзначено 21 карикатуру.

«Професійне журі відібрало п’ять переможців, які отримали грошову винагороду: 1 місце – 8 тис. грн; 2 місце ­­ по 5 тис. грн (двом учасникам); 3 місце – по 3,5 тис. грн (також двом учасникам)», – зазначила Олена Демченко.

Призерка третього місця Кароліна Ускакович розповіла, що вирішила взяти участь у конкурсі, щоб нагадати людям, що треба фільтрувати інформацію, яку вони отримують із новин.

«У своїй роботі я відобразила медіа як соняшники, які повертаються до тієї сторони, що приносить гроші. На моїй роботі переважають два кольори: чорний та жовтий. Вони привертають увагу. Спершу я малювала її від руки, а потім обробляла в графічних редакторах, загалом на виконання роботи витратила близько п’яти годин», – сказала призерка.

Завідувачка кафедри журналістики, Тетяна Бондаренко, розповіла, що університет уже не вперше співпрацює з «ДетекторМедіа», тому кафедра журналістики та PR-технологій підтримала ініціативу продемонструвати виставку в Черкаському національному.

«Сучасна вимога така, що люди самі повинні, з огляду на обставини в медіа, розбиратися із інформацією. Ми розуміємо, що журналістська освіта не може бути здобута тільки в стінах університету, тому такі проекти, тренінги, стажування і для викладачів, і для студентів є органічним складником нашої роботи в університеті. Вміння сміятися із себе і вміння розуміти свої вади – це теж важлива характеристика людина. Цей спосіб не надто ефективний і не гіперефективний, але він все ж таки дієвий. І змушує задуматися про те, які відомості нам пропонують», – зауважилаТетяна Бондаренко.

Олена Демченко також повідомила, що цей проект розрахований на шість місяців, три з яких використали для підготовки конкурсу, а решту на тур містами України з презентацією. Черкаси стали другим містом, де показали «АнтиЛокшину». Подивитися на карикатури можна буде в холі першого корпусу ЧНУ ім. Б. Хмельницького до 17 квітня в часи роботи університету. Потім виставку презентують у Чернівцях.

Світлана Небилиця, 3-Ж

фото – Єва Кравчук, 3-Ж

 Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: