«Навряд чи є вища з насолод, як насолода творити»

4 Лютого, 2018

Найкращий короткометражний фільм про творчу людину обирали в Черкаському національному 26 грудня. Студенти спеціальності «Журналістика» презентували відеороботи в межах  творчого конкурсу, присвяченого 85-річниці з дня народження українського кінодраматурга Олега Прокопенка. Незмінним ініціатором конкурсу була його сестра Людмила Прокопенко.

Фільмом-переможцем стала історія про актора-аматора, веб-розробника Андрія Коваленка «Не бояться. Не оценивать. Любить». Її підготували студентки-журналістки 3-го курсу Світлана Небилиця, Олена Тютенко та Марина Клімчук. 

Про свої враження від процесу знімання розповіла одна з переможниць конкурсу Світлана Небил

иця:

  • Для нас це чудовий досвід, оскільки тільки так можна отримати практичні навички. Ми знімали два фільми паралельно, тому доводилося постійно бути в русі: уранці зустріч з одним героєм, увечері на нас чекав інший. Крім того, що ми навчилися краще знімати та монтувати, також отримали задоволення від спілкування з цікавими та творчими людьми. Пам’ятаю, ніби зараз, як ми сиділи в кафе і до третьої ночі монтували фільм. Боялися, що не встигнемо відправити.

Почесне друге місце посіли два фільми: «Достойно єсть» Анастасії Бондар і Оксани Секретаренко та «На шляху до друзів» Артема Новікова.

Своїми враженнями поділився першокурсник-піарник Артем Новіков, який виборов друге місце в конкурсі:

  • Особисто для мене надзвичайно цікавим було залучення не лише нових методів у побудові композиції та сценарію ролика, а й використання нових програм для монтажу (наприклад, Adobe Premier/Audition). До знімання залучав свої друзів та знайомих.

Завершили трійку фіналістів відеоісторія «Нота моєї душі», яку презентувала Єва Кравчук, журналістка-третьокурсниця та фільм «Віра у нитку мрію вкладала» Юлії Шаповал і Тетяни Завгородньої, студенток-першокурсниць.

Єва Кравчук розповіла про свої емоції від участі в конкурсі:

  • Зацікавилася короткометражками ще тоді, коли на одній із дисциплін домашнім завданням було зняти документальний фільм про талановиту людину з села. Потім уже оголосили цей конкурс. І я відразу вирішила взяти участь. Знімала вечорами після пар, по кілька годин, бо нелегко було робити це все самій. Протягом роботи над фільмом я навчилася трошки грати на фортепіано, познайомилася із музикантами, також пограла на інших інструментах. А ще завдяки зніманням у моїй душі заграли ноти. Я й сама зацікавилася музикою. До речі, відтепер навчаюся грі на гітарі та фортепіано.

Переможців нагородили нагрудним знаком «За гуманізм у кіно», а також грамотами та грошовими призами.

Студенти й викладачі кафедри журналістики, реклами та PR-технології вдячні Людмилі Прокопенко за змогу виявити свої творчі здібності й відкрити цікавих особистостей.

 

Олена Тютенко, Світлана Небилиця

3-ЖКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: