«Найбільша помилка – це самостійно ставити собі діагноз», – Віталій Кубріченко

5 Грудня, 2017

За останні два місяці лікар-терапевт ЧНУ зареєстрував 274 випадки захворювання студентів на гострі респіраторні вірусні інфекції. Це на 75 випадків більше, порівняно з минулим роком. Восени сезонні хвороби загострюються. Про те, як вберегтися від інфекцій, ми вирішили запитати у Віталія Кубріченка, лікаря-терапевта Черкаського національно університету імені Богдана Хмельницького.

Що потрібно робити для зміцнення імунітету?

Перш за все, завжди провітрювати приміщення. Також обов’язково ходити більше пішки. Під час прогулянок на свіжому повітрі виробляється фізичний стержень, який зміцнює здоров’я. Не менш важливим для зміцнення імунітету є харчування. Правильне споживання їжі – це запорука міцного імунітету. Дуже часто студенти не снідають, бо не встигають, але це потрібно робити обов’язково.

Які перші симптоми вірусних інфекцій?

Зазвичай, найперше починаються головні болі. Потім підвищується температура, з’являється першіння в горлі. Гланди збільшуються, через що людині стає важко дихати. Також  основними симптомами ще є кашель та нежить.

Що робити аби не захворіти?

Потрібно проводити дезінфекцію приміщення, в якому ви живете. Також рекомендую регулярно пити чай з медом, лимоном або малиною. Можна ще приймати вітаміни для зміцнення імунітету або їсти фрукти, які містять вітамін С. Але якщо ж ви все-таки захворіли, найперше – ізолюйтеся від інших, щоб більше нікого не заразити. Рекомендую тиждень полежати в ліжку й повністю вилікуватися. Я розумію, що не хочеться пропускати пари, але якщо ви будете переносити хворобу на ногах, то вона може ускладнитися.

Які ліки порадите приймати?

       Якщо температура нижча за 38 градусів, то варто приймати Колдрекс, АЦЦ або Фервекс. Один пакетик вранці й один ввечері. Також ефективними будуть краплі для носу Евказолін. Якщо ж температура вища ніж 38 градусів, то потрібно приймати жарознижувальні препарати, допомагає також Нурофен та Парацетамол.

Чи ефективна народна медицина?

  • Звичайно, народна медицина ефективна, але тільки в тих випадках, коли ви знаєте, чим ви точно хворі. Найбільша помилка – це самостійно ставити собі діагноз й намагатися його вилікувати. Трав’яні чаї та мазі звісно корисні, але не в усіх ситуаціях. Тому рекомендую за перших ознак хвороби одразу ж звертатися за допомогою в медпункт, а там вам уже підкажуть, як і чим краще лікуватися.

Чи є якісь бюджетні методи лікування?

       Є декілька хороших засобів, які точно не зашкодять. Перше, берете літрову банку теплої води, туди вкидаєте столову ложку солі й соди, і п’ять крапельок йоду. Цим розчином полощете горло протягом 10 хвилин 3-4 рази на день. Друге, можна зробити відвар ромашки, який допоможе зняти набряки з гландів й  подразнення в горлі. І третє, це содові інгаляції. Берете каструлю, вливаєте в неї літр води, і чекаєте, щоб вода закипіла. В окріп вкидаєте столову ложку соди. Тоді потрібно стати над каструлею й дихати парою 5-10 хвилин.

Як Ви лікуєтеся від гострих респіраторних вірусних інфекцій?

           Я надаю перевагу традиційній медицині, а не народній, тому найчастіше під час захворювань приймаю певні препарати. Хоча ліки зараз дуже дорогі й не завжди ефективні, але певні з них справді допомагають.

 

Автор: Тетяна Долошицька, 2ж-2Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: